GTX 1070/1080 teď, nebo počkat?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2017 10:46

Zdravím,
mám dotaz na ty co to aktivně sledují, vím že se oznamovaly různé slevy, nové modely, atp...

a GTX 1080 už o nějaké 3000 spadla na cca 13 000 bez DPH v MSI GAMING edici, GTX 1070 je okolo 11 bez DPH.
Připadá mi že je výhodnější si ty 2000 připlatit, ten rozdíl výkonu je velký, ne?
A hlavně - věříte že během příštího měsíce/dvou ta cena ještě nějak rapidně padne, nebo spíš ne? Doufal jsem v GTX 1070 okolo 8-9 bez DPH při nižších modelech.. ale moc to nevypadá..
Případně, počkat na ty nové AMD, nebo spíš ne? Než příjdou na trh, asi to ještě potrvá, ale mohlo by to hnout s cenama Nvidie??
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2017 11:05

Spise si pojdme zkusit objasnit jinou vec. Jaky presne si myslis, ze by mel vyrobce (nVidia) mit duvod k dalsimu. velmi masivnimu (desitky procent) zlevneni na ceny podle Tvych predstav.

Duvod "ze bys chtel" mezi duvody bohuzel nepatri. A zadny jiny (racionalni) nevidim. Korekce k vytvoreni prostoru pro 1080Ti jiz probehla a k zadne dalsi bohuzel duvod nevidim. (Tim nerikam, ze bych dalsi zlevneni neuvital - jasne ze ano!)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krakenax 10. 3. 2017 11:15

Já tedy čekám že intervence ČNB skončí na začátku prázdnin a cena pude o cca 1000Kč dolů. Chtěl bych vydržet ale dráždí mě to koupit okamžitě :)
krakenax
Junior

Odeslat příspěvekod Vrzalík 10. 3. 2017 11:36

Podle mě bude hodně záležet, jak moc podařené budou karty AMD Vega. Nvidia nemá konkurenci v highend segmentu ani v tom výšším mainstreamovém. Nedivil bych se, kdyby Nvidia po vydání Vegy zlevnila. Samozřejmě se to stane jen, pokud Vega nabídne vyšší výkon za méně peněz. Dejme tomu, že silnější Vega bude stát 20k a bude mít o 10-15% vyšší výkon než GTX 1080 Ti. Nižší Vega by to mohla zase provést GTX 1080. Sám jsem zvědavý, jak se to vyvrbí. Proto také čekám na konkurenci. Nestojím na žádné straně barikády, jen chci za co nejméně peněz co nejvyšší výkon v segmentu highendu.
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 10. 3. 2017 12:03

No ještě mají vyjít RX 500. Vegy brzy taky. intervence všechno tohle zahýbe s cenami jak moc to je otázka ale dolů. Ono všechno má nastat v 2 kvartálu. Kdo si počká ušetří kolik nevím? Já čekám. Nechce se mi kupoval starou technologii za současné ceny.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod alke 10. 3. 2017 12:30

v průběhu roku bývají ceny velmi příznivý na přelomu července/srpna.ale stát se samozřejmě může cokoli.
každopádně 1070 nemá konkurenci a zlevnila kvůli 1080ti.
alke
Junior

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2017 13:07

KineCZek píše:Spise si pojdme zkusit objasnit jinou vec. Jaky presne si myslis, ze by mel vyrobce (nVidia) mit duvod k dalsimu. velmi masivnimu (desitky procent) zlevneni na ceny podle Tvych predstav.

Duvod "ze bys chtel" mezi duvody bohuzel nepatri. A zadny jiny (racionalni) nevidim. Korekce k vytvoreni prostoru pro 1080Ti jiz probehla a k zadne dalsi bohuzel duvod nevidim. (Tim nerikam, ze bych dalsi zlevneni neuvital - jasne ze ano!)

Jednak moje otázka byla směřována na to, zda ty ceny které jsou už jsou po tom masivním zlevnění, protože mi připadá, že třeba ta 1070ka se moc nehnula, někde třeba jen o 600 Kč dolů.. ano, 1080ka šla třeba o 3 tisíce, taky jsme díky tomu ale v situaci, že je mezi nima rozdíl jen 2 tisíce...
A proč by měla ještě zlevňovat pokud je po slevě? Protože Vega? Já to nesleduju, ani nevím jestli už se o Vegách něco ví, proto se ptám jestli se očekává výkon a cena, která zatlačí na monopol Nvidie v high endu..
Do července/srpna čekat nechci, počkám maximálně do konce dubna. Jedině by hodně optimalizovali aktuální hry jako je Wildlands, což teda dělají, jen nevím jak moc to nakonec bude.

Ale můj názor je takový, že AMD novýma kartama mnohokrát zatlačila ceny Nvidie dolů.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2017 13:15

On rozdil ve vykonu 1070 a 1080 brutalne neodpovidal rozdilu v cenach. Nyni jim +/- odpovida, proto bych necekal zadne dalsi masivni zlevnovani. (Mylil bych se moc rad.)

Vega prijde az na leto, ted na jare z AMD afaik vylezou pouze preznacenky. (Zde bych se mylil jeste radeji.)

Ze pujdou Geforce s cenami dolu je pravda - ale stane se to bohuzel az ve chvili, kdy dostanou (1070/1080/1080Ti) adekvatni konkurenci. (cti: az vyjde Radeon s obdobnym vykonem a nizsi cenou)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2017 13:19

Takže ty 2000 jsou odpovídající, tím pádem není nějak "výhodnější" koupě 1070ka..?
Mám 1440p a vyšší rozlišení výhledově neplánuju, ani VR.
Spíš bych si rád udržel těch 50-60FPS+ ve všech hrách, ideálně na plné detaily.

Po patchi na Wildlands mám s GTX 980 na 1080p na Ultra 45-50FPS, na Very High s rozumným nastavením 75FPS, na 1440p Very high cca 50-55 FPS, což je i tak slušné, takže myslím že jako upgrade bude asi stačit i ta 1070ka.. když vezmu v potaz že Wildlands je od Ubisoftu, který není úplně přeborníkem v optimalizaci her..
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2017 13:30

Dneska uz bych rekl, ze je mozna vyhodnejsi i 1080. U te 1070 zalezi, jestli dostanes Samsung, nebo Micron GDDR5. Pokud Micron, mas lepsi vzit 1080 a mas jistotu. Pokud trefis 1070 se Samsungem a podari se 9500+ na pametech ... coz se casto podari, treba muj osobni kus jel 9750MHz pamet a 2100 jadro a to uz by zase bylo lepsi vzit tu 1070.

Vseobecne limit jadra je u 1070 a 1080 stejny, vetsina bude stabilni nekde mezi 1950 a 2100 v zavislosti na kusu. Napeti moc bohuzel nema na frekvenci vliv. Na spotrebu ano.

Jistotu GDDR5 od Samsungu bys mel mit u 1070 Gaming Z. Gaming X je loterie, ale muj kus, jeden z uplne prvnich, co do CR prisly, mel take Samsungy. Stejne jako hromada jinych kusu, co mi prosly rukama. Microny vyzaduji k nejakemu taktovani update BIOSu karty, pri nemz, kdyz se neco pokazi, karta zemre. Bohuzel takhle zemrela jedna i v moji pritomnosti, nastesti ji v Alfe vymenili kus za kus. Bohuzel ani update BIOSu nezajisti tak dobre taktovani, jako se Samsung GDDR5. Proste tady je Samsung lepsi, at Ti kdokoliv tvrdi cokoliv. Moje zkusenost neni "ze dvou kusu".


RESUME? Zadne neni. Ale mit ted v kapse 15k a chtit grafiku ... Gaming Z 1070 je drahy a nevyplati se. Gaming X 1070 je zase v posledni dobe k videni vice s Micronem - nejspis obchodni tah. 1080 Gaming X je jistota GDDR5X s 11GHz a OC na 12GHz projde u vetsiny kusu. Takze bych bral asi tu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2017 13:45

To jsem trochu nepochopil, naopak by přece mělo být výhodnější Gaming Z, když bych tam měl mít jistotu GDDR5 od Samsungu, ne?
Ty karty jsou jinak papírově stejné, jen Gaming Z má vyšší takty, obě stojí stejně.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mysel_1 10. 3. 2017 14:02

Zdaleka nejdulezitejsim faktorem je momentalne kurz, protoze zadne zlevnovani uz se moc cekat neda. Takze je treba vyckat, az se CNB vyblbne. Pak nakupovat.
Mysel_1
Junior

Odeslat příspěvekod alke 10. 3. 2017 14:04

třeba ti pomůže tohle
nebo tady
alke
Junior

Odeslat příspěvekod freedyspeed 10. 3. 2017 14:21

No, ale kdoví jak to s nima dopadne, taky to vypadá že to ještě můžou držet do června..
A osobně jednorázově na konci intervencí prodělám, takže asi raději koupím teď, pak na to nebude nálada.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2017 14:42

Z byla o hodně dražší ještě minulý týden.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků