Desynchronizovaný obraz a zvuk u videí

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Creedy 16. 10. 2018 19:52

Dobrý den,

rád bych se zeptal na řešení problému. U videí, ať už na YouTube nebo jiných streamech, mi nesedí obraz a zvuk. Zvuk je vždy rychlejší než obraz. Nejedná se o nějaký pravidelný časový rozdíl. Na začátku to jde tak, jak má, ale po chvilce se to začne čím dál více rozcházet. Všimnul jsem si také, že Google Chrome není tak svižný, jak by měl, nebo tak, jak je svižný na mém desktop pc. Mám velmi krátce notebook Acer Nitro 5 - Ryzen 5 2500U, 8GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon RX 560X. Nechápu, že to na tomto stroji blbne ... Opravdu nevím, čím to může být, respektive si radši nechám poradit, než abych sám zkoušel nějaké řešení, které by mohlo být chybné.

Děkuji
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 10. 2018 05:58

Prehistorická hw sestava:*
Creedy píše:Acer Nitro 5 - Ryzen 5 2500U, 8GB RAM, 1 TB HDD

Chybí systémový SSD.
Chromák je extrémně náročný moloch, líný HDD mu nestačí. :-/
Co s tím?
Naprav to:
Crucial MX500 500 GB M.2
http://www.crucial.com/usa/en/nitro-5-a ... CT12142114
Před instalací OS odpoj původní HDD.
Pak HDD deaktivuj, než ho znovu zapojíš do NB jako datový.
Pokud to nezvládneš:
svěř to odborníkovi.
Sleduj průběžně provozní teploty.
NB automaticky podtaktuje CPU, GPU, VRAM i všechny sběrnice, pokud hrozí přehřívání.
---
* Nechápu, proč si výrobci hw dělají ostudu s takovými sestavami z minulého tisíciletí. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plavii 17. 5. 2019 22:08

Ahoj

řeším naprosto stejný problém.

Desynchronizace se mi projevuje v obou prohlížečích, tj.Edge i Chrome. Vždy se po chvíli opozdí video, zvuk je napřed. Pokud mám monitor zapojený do integrované grafiky na desce, je všechno v pořádku. Problém se týká pouze webových videií a je jedno, zda Youtube, sledovanitv.cz, vysílání na webu ČT nebo Stream.cz... při zapojení do GK.

Pomohla pouze jedna věc - aktualizace (nahrazení vestavěných) ovladačů zvukovky Realtek. Problém ale je, že po aktualizaci přicházím o možnost nezávisle nastavit hlasitost pro sluchátka-přední konektor, tzn. existuje jen jedna hlasitost, což je značně nekomfortní. Člověk zapomene, že má hlasitost na 100%, zapojí sluchátka a bum :)

Existuje prosím nějaké řešení?

ASUS Sabertooth Z170 S, Core i5 6600K, Kingston HyperX 2x8GB DDR4 2133MHz, ASUS GeForce GTX 1070 8GB DDR5, Samsung SSD 850 EVO 500GB
Plavii
Junior

Odeslat příspěvekod Creedy 16. 6. 2020 14:24

Vzpomněl jsem si, že jsem zakládal toto téma a ač se zpožděním, rád bych se s řešením podělil. Zkoušel jsem aktualizace a změny driverů, reinstall PC, přidával jsem i SSD. Nic z těchto úkonů nepomohlo. Pomohla ale aktualizace BIOS. Nevím, proč mě to nenapadlo dříve, každopádně tento možná 15ti minutový úkon vše vyřešil a počítač jede, jak má :)
Creedy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků