Problémy se Sony XA2

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Intermrd 23. 10. 2018 02:12

Zdravím, nikdy jsem nebyl příznivcem dotykáčů a nikdy asi ani nebudu, Mobil používám na SMS, volání, občas zjištění spoje přes Wap, poslech MP3 a fotografování - a ne nechci sebou tahat digitál...
Jenže dlouhodobá absence tlačítkového mobilu se solidním foťákem alespoň na úrovni mobilů jako SE K800, N82, nebo 6202 v kombinací s vyčerpáním bazarových zásob a náhradních dílů mne donutilo k mé silné nelibosti pořídit dotykáč.

Zvolil jsem Sony XA2 a už po několika dnech používání bych ten mobil nejradši rozmlátil kladivem na malinkatý kousíčky...

Irituje mne hned několika věcmi...
Za prvé - Při hovoru se mi dosti často stane, že se mi díky doteku ucha spouštějí různé nesmysly, kolikrát se i vypne mikrofon apod. toto pípání a různé tóny jsou slyšet i na druhé straně jak se tam spouštějí nejrůznější blbosti a to je fakt otravné.
Za druhé - Občas to vypadá jako by to nebralo paměťovku, přitom PC s ní problémy nemá. Normálně to funguje a zničeho nic to přestane rozlišovat volající hudbou a píše to, že není vložena. Je nutný ji vyndat a dát ji tam znova...
Za třetí - furt si to samovolně stahuje nějaké kraviny, vyskakují tam reklamy apod.
Za čtvrté - člověk to někam položí, a ono to začne samovolně někam telefonovat...

Toto je normální, nebo to mám reklamovat?

Díky za rady
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 07:10

To, že položený telefon sám od sebe někam telefonuje je až neuvěřitelné :)
Každopádně pokud jsi koupil přes eshop, můžeš telefon do 14 dní vrátit bez udání důvodu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 10. 2018 07:25

Interm.d:
Příště bys mohl svůj dotaz/problém směřovat sem :b
viewtopic.php?f=9&t=1277938
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 07:36

On má specifický dotaz, který snad ani do vlákna Xperia XA2 nepatří :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 10. 2018 07:56

Ani jedna z věcí není normální, máš to rozbitý.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PD 23. 10. 2018 09:46

Možná až na "stahování kravin". Aktualizace aplikací a OS jsou normální, ale daj se vypnout. A reklamy vyskakujou u aplikací živených reklamou.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 23. 10. 2018 10:07

Spíš bych se zeptal, kde byl telefon zakoupen? Aby to samo někde volalo je divné, videl bych to, ze v mobilu je nějaký malware nebo vir, co to způsobuje. Udelat hard reset, kdyz to nezmizí, reklamovat.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 23. 10. 2018 10:10

ad1) Tohle casto pozoruji u lidi, kteri maji treba prvni dotykovy mobil. Bud ho pri hovoru oddali od ucha, rozsviti se displej, zas ho pritisknou k uchu a tim ukonci hovor, vypnou mikrofon...atd. Druha varianta je posouvani mobilu tak, az maji vrsek telefonu volny a opet se aktivuje obrazovka...
Naposledy upravil zivan dne 23. 10. 2018 14:33, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 23. 10. 2018 11:30

ad1) je to vada této modelové řady, dělá to všem. Zatím žádná aktualizace tohle nevyřešila. Telefon jsem chvilku používal a bylo to pěkná otrava. Nikdy se mi tohle u žádného jiného nestávalo, jen na XA2.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 10. 2018 12:48

Odpoveď jsi dostal už na živě.cz v poradně. Toto není standardní chování jakéhokoli dotykového telefonu. Buď s tím neumíš, nebo jsi tam nainstaloval nějaký malware nebo má telefon hw poruchu.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 12:52

Udělal bych obnovení továrního nastavení a když se věci nezlepší, tak reklamace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 10. 2018 13:22

vormen píše:ad1) je to vada této modelové řady, dělá to všem. Zatím žádná aktualizace tohle nevyřešila. Telefon jsem chvilku používal a bylo to pěkná otrava. Nikdy se mi tohle u žádného jiného nestávalo, jen na XA2.


Bude to HW problem nekterych kusu, mam doma na test jak XA2, tak XA2 ultra a ani jeden z techto modelu to nedela. Takze bych to videl na HW problem jen nejake revize, protoze ten problem se u nekterch vyskytuje, ne u vsech, ale vyskytuje.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků