Vodafone VoLTE a VoWiFi na Sony XperiaXZ2

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 18. 10. 2018 08:49

Fw jde přehrát vždy pokud ten telefon není vyloženě mrtvý. A pokud je mrtvý je úplně jedno co je tam za fw, když se musí měnit celá základní deska. Osobně měli jsme doma vždy všechny telefony z distribuce EU přeflashovane na CZ nebo operátora a nikdy nebyl problém. Ani u Z3 kterou jsem utopil a měl tam místo Telekom-DE českou CE1. Reklamace bez problémů. Pokud vím tak u Sony na verzi fw moc nehledí pokud je oficiální. Pokud tam bude nějaká neofiko alternativní ROM tak to už je špatně a bez záruky.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasekCZ 18. 10. 2018 18:21

Tak dnes jsem absolvoval rozhovor s VDF linkou, házejí to na Sony, rozhovor s Xperia supportem, v podstatě mě posílají na VDF, že ten mi musí povolit tyto služby. Navštívil jsem VDF prodejnu, tak mi soudružka tvrdila, že vše nastavují do 24 hod, nicméně si prý myslí, že to je věcí Sony :-[ Takový trošku magic circle 8-D
VDF jsme tedy sdělil, že by třeba bylo fajn, kdyby při aktivaci služby přes samoobsluhu napsali, že služba bude aktivována do 24 hod a ne hned i SMS, že je služba nastavena... tak prý je to v obecných smluvních podmínkách, která samozřejmě každý pečlivě čte ;-]

Nicméně, máme za sebou 24+ hodin, tak jsem právě restartoval tlf a nic, samozřejmě tam toto nastavení není.
guiz píše:Psal jsi ze máš telefon z volného prodeje. To bude zřejmě ten problém. Pokud vím tak VoLTE a Wifi volání funguje u Sony jen u telefonu s fw od operátora. Takže budeš muset flashnout vodafoní fw. Měl jsem to samé u XZ1 Compact z volné distribuce. Musel jsem přes Flashtool flashnout TM fw a až pak oboje fungovalo.

Ano, to mám, ale na manželčině Z5, která tohle vůbec u VDF nemá aktivované ty přepínače jsou a fungují... taky volný prodej a dokonce stejný dodavatel.

melipa píše:guiz:

Pokud flashne fw a bude to reklamovat, neuznají mu zárku. A upřímně, ne vždycky tam jde přehrát jiný fw, když je to potřeba dát na reklamaci...

Přesně, do toho bych nešel.

Telefon mrtvý není, ale podle mne má obecně XZ2 problém v místech s horším signálem (viz. zahraniční fóra), což je bohužel v části domu, kde jsem nejvíc. Z, Z5, XA1 a další tu mají taky horší signál, ale jedou.

Docela by mě zajímalo, jestli má VDF nějaký vyloženě, nějaký technický support, protože by mne docela zajímalo co znamená tohle: viz obrázek v příloze....
Přílohy
Screenshot_20181017-222156.png
IMS
TomasekCZ
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 18. 10. 2018 19:54

Prostě odpověď je pořád stejná. Buďto nahrát fw od Vodafonu, nebo VoLTE a Wifi volání prostě nepojede na CE1 volný trh. Jednoduchá věc a není potřeba to tu dal pitvat. U Samsungu fungují tyto služby i na volném trhu u Sony bohužel ne, potřeba mít fw upravený od operátora.
Obavy z reklamace jsou liché, tak jak jsem psal. To je jak když hučím do dubu tady. :-D
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasekCZ 18. 10. 2018 20:27

Ok dejte tomu, pak mě ovšem zaráží, že to neví ani Sony ani VDF. Stačilo by přeci říct, kdyby VDF řekl, že na telefonu z volněho prodeje to nejde.

BTW: Kde ten FW seženu ?
TomasekCZ
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 18. 10. 2018 20:39

Projdi si https://forum.xperia.cz/index.php. Tady je vše potřebné a každý ti rád poradí kdyby něco. :-)
https://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=137&t=20734
Při výběru fw ve Flashtool je pouze potřeba vybrat fw od Vodafonu.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasekCZ 19. 10. 2018 06:52

Díky, mrknu na to. Jinak mi už tlf hlásí, že bude nová verze androidu, tak je otázka, jestli na ni nezkusili počkat. Pokusím se ještě poprudit VDF a jestli mají nějakou technickou podpora pak to kdyžtak zkusím flashnout.
TomasekCZ
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 19. 10. 2018 08:48

Jo většina XZ2 distribucí už má Android 9.. Cz CE1 bude ale zřejmě mezi posledními. Počkej a uvidíš. Dnes už asi CE1 nebude, viděl bych to v průběhu příštího týdne ti přijde aktualizace. Pokud to nepůjde ani na Androidu 9,tak vyzkoušej fw od Vodafonu. A řekl jsi v tom Vodafonu že nemáš telefon od nich ale z volného trhu? Protože pokud ano měli by vědět že to nefunguje. Když aktivuješ třeba VoLTE u TM tak první co je se tě ptají jestli máš telefon koupený u nich kvůli fw od TM.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 10. 2018 09:04

Pro mne je záhadou (ale asi nejen pro mne) jaktože ty přepínače fungují na té Xperii Z5 když je také z volného trhu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasekCZ 19. 10. 2018 10:01

guiz píše:Jo většina XZ2 distribucí už má Android 9.. Cz CE1 bude ale zřejmě mezi posledními. Počkej a uvidíš. Dnes už asi CE1 nebude, viděl bych to v průběhu příštího týdne ti přijde aktualizace. Pokud to nepůjde ani na Androidu 9,tak vyzkoušej fw od Vodafonu. A řekl jsi v tom Vodafonu že nemáš telefon od nich ale z volného trhu? Protože pokud ano měli by vědět že to nefunguje. Když aktivuješ třeba VoLTE u TM tak první co je se tě ptají jestli máš telefon koupený u nich kvůli fw od TM.

No, myslím, že jsem to zmínil, ale že je z volněho trhu, ale ještě jim cinknu a počkám na ten android 9 a uvidíme.

Nick Cave píše:Pro mne je záhadou (ale asi nejen pro mne) jaktože ty přepínače fungují na té Xperii Z5 když je také z volného trhu


To jsem ještě zkoušel a ve stndardním nasteveni nejsou, ale když jdu přes *#*#4636#*#*, tak tam jsou a jde sníží na Z5 hýbat, ale na XZ2 jsou vidět, ale nejsou aktivní. Na té Z5 se pak přepínač po znovu spuštění menu vrátí na vypnuto, ale to bude tím, že ti manželka nemá aktivovaně u VDF, asi.
TomasekCZ
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 19. 10. 2018 11:06

A proc jsi doposud nevyzkousel svoji sim v manzelcine telefonu!?
(misto toho prudis Vodafone)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků