Sony Xperia XZ2 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 16:29

Xperia XZ2 Compact dostává aktualizaci s Google Lens

https://mobilenet.cz/clanky/google-lens-se-formou-aktualizace-dostava-do-xperii-xz2-od-sony-35297
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CarlosTT 12. 6. 2018 14:03

Aktualizácia Google Lens síce nabehla ale stále nejde. Po spustení vypíše len oznam že funkcia bude pripravená do dalšieho dňa. Zrejme aktivácia záleží aj od jazykovej mutácie Androidu.
Inak dnes mi nabehla aktualizácia systému 51.1.A.4.225 A ešte včera pred ňou sa aktualizovala Podpora. Teraz je taká prehľadnejšia.
CarlosTT
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 15. 6. 2018 19:45

Průhledný kryt Fixed vylepšil vzhled modelu Sony XPERIA XZ2 Compact

https://youtu.be/SOAlcEFXbc4
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod gugel 19. 6. 2018 07:14

..ahoj..ak by som siel do XZ2C, ako by som vedel pocuvat hudbu cez sluchatka na biku??..moznosti..dik
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 19. 6. 2018 08:04

Bluetooth sluchatka, ale obecne jezdit na kole se sluchatky neni uplne dobry napad. Ani pokud jezdis mimo civilizaci.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gugel 19. 6. 2018 10:55

Katikakus píše:Bluetooth sluchatka, ale obecne jezdit na kole se sluchatky neni uplne dobry napad. Ani pokud jezdis mimo civilizaci.

.. :) tak hej :) nie je to najlepsie riesenie ale pocuvam dakedy iba jednym ..jj..jazdim vacsinou "mimo civilizaci"..pospekulujem..dikyy..
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reALTom 30. 6. 2018 21:45

Zatím mi na mobilu vyskočila tuším 2x dostupná aktualizace firmware. A protože můj problém nebyl odstraněn, znovu a podrobněji popisuji.

XZ2 Compact mám od dubna. Přecházel jsem ze Z1 Compact, tedy docela skok :) Na 90% jsem spokojený, ale samozřejmě pár chyb se našlo. Nejvíce mne štve toto:

Mám služební Vodafone a kvůli častému pobytu v místě se špatným signálem(většinou jen jedna čárka LTE) bych ocenil VoLTE, ale v nastavení není tato volba aktivní ke změně. Máte někdo zkušenost s jiným operátorem, jestli to tam na XZ2c chodí? Na staré Z1c se hovor normálně přehodil na 2G a spojil se, tady ale během přepnutí spadne síť a jsem víte kde... Hovor se nespojí a trvá to pak pěknou dobu, než mobil znovu provede registraci do sítě.

VF i Sony mi shodně odpověděli, že za to může ten druhý a čus.
reALTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 8. 2018 15:22

"zumzumzum" - mě se zdá že jsi jediný koho ještě Sony zajímá :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 8. 2018 15:40

handyouch : no jo :D ale třeba nás bude ještě víc..
Kamarád nedávno utopil Sony Xperia XZ Premium :D takže nebudu sám...
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 20. 8. 2018 08:01

Nejsi sam. Xperie ovsem nastesti funguji bezproblemove, tak majitele nepotrebuji chodit brecet na forum jak jim to a to nefunguje.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 20. 8. 2018 08:43

handyouch píše:"zumzumzum" - mě se zdá že jsi jediný koho ještě Sony zajímá :-)

Tak jediný rozhodně není,já na Sony nedám dopustit, po Samsungu S3 a S4 jsem přešel k Sony Z3 a až na fotoaparát maximální spokojenost. Potom jsem vyzkoušel Samsung S6, ten mi nevyhovoval tak šel po měsíci pryč. Koupil jsem S7 a měl ji hlavně kvůli tomu že dobře fotila, jinak žádné nadšení se nekonalo. No a na podzim jsem už měl Samsungu a velkých telefonů plné zuby, tak jsem koupil dvě XZ1 Compact pro mě i ženu a opět maximální spokojenost. Kvalita fotoaparátu se posunula na úroveň S7 a další telefon bude zřejmě XZ3 Compact. Jinak doma máme 5 Xperií a bez jediného problému. A to je taky důvod, proč není třeba někde pořád psát a ptát se na rady, když v podstatě vše funguje na výbornou. Hlavně po sw stránce je Sony na špici. Odladěnost, výdrž baterie, rychlost aktualizací, tady nemají konkurenci.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kony123 25. 8. 2018 10:53

Nevíte někdo, kde v okolí Brna nebo přímo v Brně lze vyzkoušet v nějakém elektru Sony telefony? Vím, že electroworld měl kdysi stánek Sony, ale už tam tuším není. Používám iPhone 8 kvůli velikosti telefonu, nesedí mi lopaty, ale vadí mi až otravně nízké PPI, takže mě docela začala zajímat Xperia XZ2 compact. Nejdřív bych před koupí ale chtěl zkusit rozměry telefonu a jak sedí v ruce.
Kony123
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2018 10:56

Datart, Mobil Pohotovost
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kony123 25. 8. 2018 11:08

V datartech jsem byl ve dvou a nikde nové xperie neměli. Vždy je tam jen jedna Xperia (nějaká L1) a tím to končí.
Kony123
Junior

Odeslat příspěvekod off-liner 19. 9. 2018 11:02

XZ2 compact - můj vysněný malý smartfone. Po prvním nadšení jsem začal objevovat chyby, většinu z nich přejdu - jako například, kdy šipky od Wifi komunikace odsouvají všechny vlevo sedící ikony, to je fakt otrava, která ruší do očí, viz https://www.youtube.com/watch?v=osOcq76 ... e=youtu.be . Dál třeba horší citlivost na Wifi 5GHz oproti starší Z5c nebo se mi někdy nerozsvítí displej, když po skončení hovoru oddálím telefon od hlavy, musím stisknout boční zapínací tlačítko, aby se displej rozsvítil atp.

Ale jeden problém je pro mě nepřekonatelný - citlivost na signál. Přišel jsem na to v místě se slabším signálem, na vesnici. Kde laciný, 2 roky starý Huawei Y3 II (samozřejmě se SIM od stejného operátora) normálně telefonoval i uvnitř budovy, já s úplně novým XZ2c jsem nemohl spojit hovor ani před budovou venku na kopečku. Telefon ten signál "vidí" (ukazuje třeba 1-2 čárky), ale pravděpodobně nemá výkon na to, aby se spojil s BTS zpět. Program NetMonster ukazuje, jak se telefon neustále dokola snaží přelaďovat na 3 dostupné vysílače, ale ani k jednomu se není schopen registrovat. Samozřejmě jsem zkusil přepnout síť ze 4G natvrdo jen na 2G, ale bez výsledku. Je to prostě vesnice, kde je 2G a 4G podle mapy ještě pokryto, ale holt slabě. Takže abych já s high-end telefonem nebyl schopen volat tam, kde kolega s nejlacinějším, to je fakt zlé. Telefon byl s tímto problémem na reklamaci ve značkovém servisu Britex, ten jí zamítl. Sony buď o problému neví nebo se ho snaží tutlat a věří, že si toho většina lidí nevšimne. Na anglických fórech jsem našel popis stejného problému u XZ2c, takže to nejspíš nebude chyba jednoho kusu. Zaregistrovali jste někdo podobný problém?
off-liner
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků