Sony Xperia XZ2 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2018 22:40

Sice se to netýká XZ2c ale tady píšou o podobném, ne-li stejném problému jiné Xperie:
,,Síla datového a Wi-Fi signálu byla po celou dobu dobrá, ale telefonní signál občas nevysvětlitelně klesl''
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... a-software

a v jiné recenzi píšou též o špatném signálu
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/rece ... 4126585265

Tak to vypadá, že s tímhle má problém i jiný smartfon od Sony :-(
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barešák 24. 10. 2018 10:22

Už ho mám, včera koupil a po několika aktualizicích poslední android 9...
Odešel jsem od Samsungu S9...
barešák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozank 26. 10. 2018 20:35

Ako si spokojný s prechodom na tento telefón? Čo fotky a kvalita videa oproti S9 ?
jozank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barešák 27. 10. 2018 12:26

Velikost je super, konečně mi funguje moonreader čtení eknih přes sluchátka do ucha. Věděl jsem že du do horšího, Samsung má spoustu vychytávek k pohodě, fotky má jednoznačně lepší, ale u Sony mě potěšila výdrž. Celý den poslechu audioknihy nebo e knihy přes Blooetoth a večer baterka na 30 procentech, u S9 nejdýl v šest večer byla nutná nabíječka...
Compact je horší, ale ne o moc, je jiný a líbí se mi čím dál víc...
barešák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozank 27. 10. 2018 14:57

Mal som S8 a musel som sa jej zbaviť práve kvôli baterke. Pri náročnom dni mi nikdy nevydržala do večera. Viem že tie fotky budú horšie ako u Samsungu ale dúfam že nie o triedu. A video je vraj kvalitné. No a tá veľkosť na nezaplatenie. Veľa toho na výber nieje. Buď xz2 compact alebo ísť iPhonu
jozank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 10. 2018 17:10

Ja mel na test dele jak Sony tak i zminenou S8 a na baterku si tedy u S8 nemohu stezovat. A ze dostavala, protoze do klasickeho narocneho pouzivani jsem jeste porad neco zkousel, prekopaval, protoze jsem nebyl spokojeny s vzhledem ui, aplikacemi apod. Takze u S8 bych jako slabinu baterii nevidel. Mel jsem i na test XA2 ultra a tam je baterie velkym vyraznym drzakem oproti zbytku trhu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 31. 10. 2018 10:52

Sony XPERIA XZ2 Compact obdržela Android 9.0 Pie
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erik78czech 13. 11. 2018 23:33

off-liner píše:XZ2 compact - můj vysněný malý smartfone. Po prvním nadšení jsem začal objevovat chyby, většinu z nich přejdu - jako například, kdy šipky od Wifi komunikace odsouvají všechny vlevo sedící ikony, to je fakt otrava, která ruší do očí, viz https://www.youtube.com/watch?v=osOcq76 ... e=youtu.be . Dál třeba horší citlivost na Wifi 5GHz oproti starší Z5c nebo se mi někdy nerozsvítí displej, když po skončení hovoru oddálím telefon od hlavy, musím stisknout boční zapínací tlačítko, aby se displej rozsvítil atp.

Ale jeden problém je pro mě nepřekonatelný - citlivost na signál. Přišel jsem na to v místě se slabším signálem, na vesnici. Kde laciný, 2 roky starý Huawei Y3 II (samozřejmě se SIM od stejného operátora) normálně telefonoval i uvnitř budovy, já s úplně novým XZ2c jsem nemohl spojit hovor ani před budovou venku na kopečku. Telefon ten signál "vidí" (ukazuje třeba 1-2 čárky), ale pravděpodobně nemá výkon na to, aby se spojil s BTS zpět. Program NetMonster ukazuje, jak se telefon neustále dokola snaží přelaďovat na 3 dostupné vysílače, ale ani k jednomu se není schopen registrovat. Samozřejmě jsem zkusil přepnout síť ze 4G natvrdo jen na 2G, ale bez výsledku. Je to prostě vesnice, kde je 2G a 4G podle mapy ještě pokryto, ale holt slabě. Takže abych já s high-end telefonem nebyl schopen volat tam, kde kolega s nejlacinějším, to je fakt zlé. Telefon byl s tímto problémem na reklamaci ve značkovém servisu Britex, ten jí zamítl. Sony buď o problému neví nebo se ho snaží tutlat a věří, že si toho většina lidí nevšimne. Na anglických fórech jsem našel popis stejného problému u XZ2c, takže to nejspíš nebude chyba jednoho kusu. Zaregistrovali jste někdo podobný problém?

Tohle muzu potvrdit. Bydlim v miste kde se potkava vice BTSek a i pri chozeni po byte ostatni telefony casto prepinaji. Navic pri hovorech logicky z LTE na BTSky vhodne pro hovor. xz2compact - casto se mi nekdo nedovola, casto ja nemuzu uskutecnit hovor. A to prosim ve meste! Take jsem koukal na monitor BTSek a jak popisuje kolega. Skace to z jedne na druhou a pak to proste vzda. Za 13k je to telefon co neumi telefonovat. Jestli ma jit na reklamaci do Britexu - to je jasny, radeji ho zahodim :-D
erik78czech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 14. 11. 2018 08:15

Používáš volání přes LTE VoLTE nebo se telefon přepíná z LTE do 3G,2G? Problém co popisuješ má spousta lidí co znám zejména u O2, kdy nevolají přes VoLTE. Telefon se někdy hlásí jako nedostupný, nebo nelze uskutečnit odchozí hovor i když je v místě signál 100%.Problém je v síti operátora a přepínání hovoru mezi sítěmi. Zaznamenal jsem to i u Tmobile, ale nejvíc problémů s tím má O2.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erik78czech 14. 11. 2018 10:35

Jsem v siti T-mobile (virtual Kaktus). Takze VoLTE urcite nepouzivam. Jak jsem psal. Pred hovorem se telefon urcite prepina na nizsi site, coz u nej vede ke zmatenemu hledani BTS (videno na aplikaci pro sledovani BTS) a nasledne hovor nespoji. Otazka je, proc s jinymi telefony v jejich siti ten problem nemam a s timhle je skoro trvalej na danem miste. Kazdopadne jsem napsal operatorovi a udajne proveri moji lokaci + konkretni vypadky co jsem hlasil. Samozrejme mi to zlobi hlavne doma, takze tady manualne prepinam na 2G.
Kdyz pominu tuhle vec tak se mi po aktualizaci na Pie (nasledne jsem zkusil i Factory) pridali k potizim Lagy telefonu, takze za me osobne za ty penize - zklamani. Co jsem ho koupil :
1) problem s autoradiem Pioneer a BT pripojeni - fajn vyresil driv vyrobce radia nez oprava v Pie
2) problemy s hovory diky prepinani siti
3) v pravem dolnim rohu relativne protivnej light bleeding co tahne oci na svetlem pozadi
4) Lagy a nedostupnost gest pro ovladani po aktualizaci na Pie
erik78czech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wellbloud 25. 11. 2018 10:12

Dobrý den,

mám problém s funkcí odemykání obličejem, která je součástí Android Smart Lock. Odemykání obličejem je funkční pouze někdy. Často se stane, že po aktivaci displeje, ikonka pro rozpoznávání obličeje jen rychle problikne a je nahrazena ikonou pro čtečku otisků prstu nebo pro odemčení pinem (v závislosti na tom, zda jsou otisky nastavené nebo ne). Pak už je telefon nutné odemknout těmito metodami. Někdy ale rozpoznávání obličejem funguje bez problémů.

Neřekl bych, že se jedná o špatné světelné podmínky nebo špatný úhel kamery. Z několika pokusů, kdy držím telefon ve stejné poloze na stejném místě, např. prvních 5 odemčení proběhne normálně pomocí obličeje, na 6 pokus ale ikona pro rozpoznávání jen problikne a telefon chce otisk prstů. Takto se to pak chová po delší či kratší dobu, po nějakém čase je zase možné použít obličej.

Nepodařilo se mi v tom ale vysledovat žádnou pravidelnost (časovou, počty odemknutí) ani např. nějakou spuštěnou aplikaci, která by to způsobovala. Přední kamera funguje, řekl bych, normálně - v jiných případech s ní problémy nejsou.

Používám telefon Sony Xperia XZ2 Compact s Android 9.

Nevíte o nějakém nastavení, které by to mohlo způsobovat? Děkuji za rady.
Wellbloud
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 11. 2018 10:57

@Honor Guru aka Jozef Cmar ti na toto urcite odpovi :D on testoval Sony Xperia XZ2 Compact :) Tak a ted jen vydrzet :potichu
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 28. 11. 2018 18:13

Podle všech dostupných informací to vypadá, že Pie ještě není vychytaný. Lze tedy aktualizaci zakázat a zůstat na Oreu? Jak to udělat? Teď jsem telefon koupil a ještě nezapnul. Co doporučujete?
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 12. 1. 2019 18:07

Potýkáte se někdo stále s výpadky signálu? Případně jak se vám je podařilo vyřešit?
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod miriox 29. 1. 2019 21:23

Zdravim, rozhodujem sa medzi kupou ZX2 compact a Honor 10, resp Samsung A7?
Toto je vyber v ramci mojho rozpoctu. Hlavne co chcem od mobilu je kvalitne video vo Full HD a nejaka zaujimava moznost spomalenia (min.120fps). Z tohto mi podla recenzii vychadza prave ZX2c ale ked citam tie problemy, tak uvazujem skor o H10. Tiez predajca v Orange mi Sony kvoli poruchovosti a sekaniu neodporuca.
Chcem sa preto spytat, ci sa problemy so signalom, pripadne ine odstranuju aktualizovanim firmwaru od Sony? Alebo su to len kozmeticke upravy? Poradte pls.
V tejto cenovej kategorii najst mobil na video je desne tazke. K mobilu uvazujem kupit Zhiyun Smooth 4.

Dakujem
miriox
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků