Sony Xperia XZ1 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 4. 9. 2018 19:21

U Sony je změna customizace otázkou pěti minut, totéž návrat zpátky v případě reklamace, tady není co řešit...
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 5. 9. 2018 05:10

p.treutner píše:Posledni verze uvolnena pro oblast Customized CE1 (coz je volny prodej v CR) je 47.1.A.12.179 z kvetna. Od te doby nic. Prehledne jsou aktualizace shrnuty na strance: https://xpericheck.com/device/G8441 Zajimalo by me, proc na stredni Evropu kaslou.

Na CZ nekašlou, pouze na CE1. VF a TM CZ aktualizace chodí pravidelně každý měsíc. Dokonce TM CZ je vždy mezi prvními v prvním týdnu při zahájení nové aktualizace.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.treutner 7. 9. 2018 08:26

Jozef Cmar píše:U Sony je změna customizace otázkou pěti minut, totéž návrat zpátky v případě reklamace, tady není co řešit...

O tom neni sporu. Na druhou stranu jsem telefon nekoupil od operatora, ani z sedeho dovozu. Zvolil jsem nejdrazsi moznost - oficialni distribuci pro CR. Ocekavam tedy, ze uroven sluzeb nebude horsi. Priste se na to vykaslu a telefon objednam treba z Polska. Nakoupim levneji a s funkcni podporou.
Vi nekdo, ktery subjekt ma aktualizace Customized CE1 na starosti? Rad bych se jich zeptal primo.
p.treutner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 13:19

Ahoj,
2 roky používání a opět stejný problém jako u minulých generací nebo typů telefonů Sony:
- problém s bluetooth - zapíná a vypíná se samo bez ohledu na nastavení
- hřeje se tak, že jsou vypálené fleky na displayi
- absence dokovacích portů je největší chyba, kterou udělali u nových modelů - konektor USB-C nevydrží každodenní zapojování na nabíječku - vylomila se boční pružinka a nejde zastrčit konektor do slotu.

Jinak proti ostatním telefonům má Sony nejlepší software - kdo nevyzkoušel nepochopí!!! V tom se musí ostatní ještě hodně učit... šel jsem po výše uvedených zkušenostech do jiné značky a tvrdě jsem narazil na křováckost a vývojáře na stromech = nic než Sony nechci, takže po výkendu s novým telefonem (Motorola Z3 Play kvůli baterii) opět vybírám něco od SONY, otázka zní co???
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 10. 9. 2018 14:31

Máme doma už několikátý telefon Sony řady Compact, aktuálně dva kusy XZ1 Compact. A ani problémy se zapínáním BT, ani vylomený USB-C konektor, vypálený displej a ani se nepřehřívá. Tak nevím je to k zamyšlení, ale na 100% to bude rukama.
Jinak aktuálně já osobně kdybych teď uvažoval o novém Sony telefonu, počkám si na XZ3.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 15:49

Souhlasím že je to rukama, 5-6 hodin každodenního telefonování ukáže výdrž aparátu, k tomu jsem si ale vybíral pořádný telefon, bohužel blbuvzdornost nevyřešili zcela... :pozor :hm :nenapadne
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pomasko 18. 9. 2018 23:38

Ahojte, práve si nastavujem novokúpenú XZ1 a chcel by som sa vás spýtať na čítačku odtlačkov. Je nutné pri odomykaní vždy stlačiť vypínacie tlačidlo a potom oskenovať odtlačok alebo sa dá nastaviť aby čítačka oskenovala odtlačok hneď pri priložení prsta a bez stláčania tlačidla odomkla telefón? Vďaka :)
Pomasko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 11. 2018 11:35

Sony XPERIA XZ1 Compact obdržela Android 9.0 Pie
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nazdárek 29. 11. 2018 17:34

Na můj telefon možnost aktualizace na Android 9.0 nedorazila. I po zadání IMEI mi bylo oznámeno, že pro mne to není - je to OK?
Díky za odpověď.
Nazdárek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 29. 11. 2018 19:07

Je to v pořádku.Pro CE1 CZ volnou distribuci ještě android 9 není.Byla vypuštěna pouze verze pro telefony s fw T-mobile CZ u nás. Takže čekat a čekat.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 1. 2019 11:38

XPERIA XZ1 Compact obdržela novou aktualizaci 47.2.A.4.45
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pucmeloudek 10. 1. 2019 11:22

Neuvěřitelné se stalo skutkem, dokonce i mně (co má asi CE1, nevim, jak to zjistit) se právě instaluje. A to jsem jak debil málem zrovna včera prošel tim martyriem změny FW na tmobile cz, seknul jsem jsem na chybějících ovladačích, který jsem už neměl chuť dál řešit, když první pokusy k ničemu nevedly.
pucmeloudek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 10. 1. 2019 11:43

Teď se dívám na Xperiacheck a CE1 vypuštěna ještě nebyla. Dnes byla vypuštěna pouze aktualizace pro customizaci NOBA, což nevím co je. Možná nějaké severské státy.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pucmeloudek 10. 1. 2019 12:10

cekam, ze jim to malinko trva, nez si toho vsimnou :) Pie uz bezi, tak jsem zvedavej, esli mi ten AVRCP 1.3 pomuze a budu moct zase bezpecnejs volat...
pucmeloudek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 10. 1. 2019 12:58

Na Xperiacheck vidíš online fw co aktuálně vypustili. Takže nejdříve se objeví tam a následně je možné stahovat do telefonu. Takže to není o všimnutí, ale o tom že máš pravděpodobně telefon z dovozu, buď NOBA nebo něco ze včerejších aktualizací, klidně Německo DE. CE1 ještě venku není. ;-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků