Sony Xperia XZ/Premium - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej.Klezl 19. 3. 2018 23:34

Zdravím všechny, podařilo už se někomu kápnout na to jestli lze s problémy s GPS dělat něco jiného než čekat na další update?
Jsem velký fanda do Sony telefonů a i proto má volba padla na XZ Premium. Se vším jsem maximálně spokojen, jen s tou GPS je problém. Považuji se za trpělivého a chápavého člověka, ale abych s telefonem který jsem koupil za osmnáct a půl tisíce už tři měsíce po otevření jakékoli mapové aplikace létal s ukazatelem polohy stovky metrů všude možně okolo jen ne tam kde skutečně jsem mi připadá jako docela přestřel. Začíná mi pomalu docházet trpělivost a zahodit několik hodin factory resetem který nejspíše nic nevyřeší se mi opravdu nechce.
Díky za jakékoli tipy.
Ondrej.Klezl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 3. 2018 15:30

při koupi XZ Premium lze získat dárek

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/sony ... ym-xperiim
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 22. 3. 2018 11:03

Březnový update je venku

https://youtu.be/lN-0f3OF51E
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 4. 2018 09:12

U power tlacitka se po cca roce pouzivani loupe brva, Krom toho, ze to nechutne vypada, dostal se jeden olupek pod displej (takze i vodotesnost nejspis v loji) a skrabe to do prstu.
Celou dobu noseno v pouzdre a kabelce, fyzicke poskozeni vylouceno.


XZ premium se BRUTALNE NEPOVEDLA.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaS89 29. 8. 2018 16:29

Zdravím, chtěl bych se zeptat zkušenějších na asi klasický problém xperii. Koupil jsem si Z5 premium, byl jsem nadšen až do doby než sem si prohlédl fotografie v plném rozlišení na PC. Střed ostrý, strany, hlavně levá docela hrůza, navíc s neostrým flekem vlevo nahoře blíž středu. Využil jsem 14 denní lhůty a vyměnil jej za xperii xz a doufal jsem že vše bude dobré. Skutečně fotky jsou lepší, ale levá strana, hlavně levý dolní roh zkrátka není tak kvalitní jako zbytek, někdy je to vidět lépe, někdy hůře. Kdybych to tak nezkoumal tak by to asi bylo fajn. Ale je to normální? Nebo mám takovou smůlu na vadné kusy?
Díky za názory.
JirkaS89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BIDOS 12. 9. 2018 09:17

Zakoupil jsem XZ Premium. Při nahrávání videa a to i ve FullHD 30sň/s se video na display hodně zasekává a to i pak při přehrávání . Psal jsem na Sony cz kde mě bylo doporučeno provést různé kroky ( informace na dva A4 listy). Veškeré aktualizace mám, i aktuální software. Bohužel ale nic nepomohlo. Naštěstí videa na PC a Led Tv jsou až na nějaké to zadrhnutí celkem plynulá.
Dále…při focení v absolutní tmě led blesk osvítí bez problému místnost 2x2 metry, ale při spuštění led svítilny ledka svítí tak mizerně, že není v podstatě nic vidět. U použití samostatné svítilny by mě to až tak nevadilo, ale při nahrávání videa svítí úplně stejně a není prostě nic vidět ani metr od telefonu. Osvítí tak max. půl metru od diody. Když to srovnám s mobily co jsem měl před tím, tak je to sakra rozdíl.
Můj dotaz zní.. zasekává se vám při nahrávání a následném přehrátí video na display?
Jak svítí u vaší XZ ledka při nahrávání videa?
Když jsem psal druhý dotaz na sony ( i o info ohledně diody), bylo mě odpovězeno, že se jedná o vadný kus a že mám telefon poslat na reklamaci. Nejsem si ale jistý jestli se jedná o závadu. Spíš si myslím, že nejspíš u tohoto modelu to tak prostě je…Díky za odpověď
BIDOS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mberdych 12. 9. 2018 10:42

A není to sekání způsobené pomalou kartou?
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod BIDOS 12. 9. 2018 11:48

nahrává se na interní paměť
Naposledy upravil opasino dne 12. 9. 2018 12:55, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna duplicita příspěvku.
BIDOS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 10. 2018 05:59

Majitelé Xperie XZ Premium dostanou Android 9 Pie od 26.října

https://svetandroida.cz/sony-pokracuje- ... oid-9-pie/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 2. 2019 17:35

Sony Xperia XZ premium Přestala podporovat Xperia Schémata
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d.d.t33 5. 4. 2019 08:56

Popíši mé peripetie s timto telefonem.Asi po ročním používání se mi udělal fliček na displeji dáno na reklamaci a byl vyměněn displej.Pul roku cca nevim přesně telefon se vypnul a když se ho podařilo nahodit diky helplince sony tak ukazoval ze nabijí ale ukazatel 20% se ani nehnul a jeste se udělala na displeji fialova linka.Další reklmace Výměna displeje ,základní desky a novej imei.Když mi ho vratily byl jsem rád protože jako založni telefon mam p8 ale uz je to staré a pomalé.Má radost ovšem netrvala moc dlouho protože telefon po každem hovoru si žil svým životem.Prišel jsem na to ze proximity senzor jakmile se da cca 2cm od ucha rozsviti displej a při chuzi se začli diky uchu zapínat a vypinat ruzne veci na liště,nebo bonbonek byl jen cerný displej po skonceni hovoru.Opet hovor na sony linku opět velky dik za rady s nastvením(už jsem si myslel že jsem debil) pak už jen nasledovalo tovarní restart,přehráni softwaru pořád to same no tak další reklamace a jsem zvědav jak se k tomu vyjadří.
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 2. 2020 21:05

Zdravím, momentálně na chvilku vlastním telefon: Sony Xperia XZ Premium se 4K displayem a mám otázku... Nevíte o nějaké hře na telefon co v nastavení hry má i 4K Grafiku 3840 × 2160 ?
Na PC jsem pár her takových viděl... Ale na mobil nevím no... Chtěl bych vidět jak to rozjede nějakou hru ve 4K Grafice na tom 4K displayi to musí být špica! :) ^^
Díky za vaše typy..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků