Sony Xperia XZ/Premium - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dusan 31. 7. 2017 10:30

Podarilo se nekomu "donutit" XZ Premium k rychlemu nabijeni? Teoreticky podporuje QC 3.0, ale v baleni neni quick charge nabijecka, takze vsechny online testy ukazuji naprosto neakceptovatelnou dobu nabijeni zcela mimo peloton nekde kolem dvou a pul hodiny. Zkousel nekdo nabijet QC 3 chargerem (s vypnutym BatteryCare) jestli je mozne ten telefon v nabijeni dostat na nejakou akceptovatelnou uroven rekneme kolem te hodiny a pul jako konkurence?
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d.d.t33 2. 8. 2017 17:39

jak resite to ze kdyz polozite telefon tak se pretoci displej ac je ve stejne poloze a jen lezi??? >:-( Jinak k dobijeni se mi dobije cca za hodku a pul do maxima z nejakych cca 10% na origo nabijecku a koupil jsem si 2A a ta to ta asi cca o 15min drive a ani moc nehreje
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 8. 2017 18:15

Zkus tohle, na GP je podobných víc
https://www.svetandroida.cz/swivel-orientace-obrazovky-201507/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C7270135757
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lesmil 23. 10. 2017 12:46

Android 8.0 Oreo na Xperia XZ Premium !!! CE1 firmware zrejme v najblizsich dnoch, niektore Dual SIM verzie uz maju od dnesneho rana.

https://forum.xda-developers.com/attach ... 1508748070
lesmil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod traveller 23. 10. 2017 13:07

Přátelé, měl bych dotaz na uživatele XZky. Jak vypínáte mobil/snímáte obrazovku? Já mám aktivován sken prstu a pokud zmáčknu vypínací tlačítko (telefon je odemknutý, na domácí obrazovce), začne přeskakovat odemykací obrazovka a domácí obrazovka nebo i čistě tmavá obrazovka. Jen více méně náhodou sem tam vyskočí na chvilku možnost VYPNOUT/RESTART/SNÍMEK OBRAZOVKY. Neskutečně mě to štve, neb odemčení otiskem je velmi pohodlné a nerad bych ho rušil, ale telefon pravidelně vypínám. Co s tím? Je to chyba jednotlivého kusu nebo to při aktivaci otisku dělá takto všem? Snažím se vypínat "neseskenovaným" prstem, ale to totéž.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2017 15:40

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod traveller 16. 12. 2017 20:02

Ano, už ho má. Naštěstí to vypadá tak, že Sony tento update nezdrbala, jako mnoho těch předchozích. Zatím jsem nezpozoroval žádné chyby, ale ani nic moc nového. Změny v nastavení se projevily zjednodušením první obrazovky, dále pak ovšem vedly k navýšení počtu úrovní nastavování a většímu chaosu. Přidržení ikon funguje jen někde, hlavně u Google aplikací, ale ty mám jen 2. Hodnotím tento update kladně hlavně kvůli tomu, že mohu telefon bez problémů dále používat.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2017 18:21

Chyby ... jsou. Zkratila se vydrz na baterii, to rozhodne. Nastaveni je jine, o kus mene prehledne.

Co je horsi, ihned v den aktualizace se mi zacal odpojovat Jabra Supreme. Deje se zcela nahodne, nezavisle na umisteni (klidne v lese) a pokud se stane v prubehu hovoru, tento se ukonci.

Kosmetickych zmen se dostalo aplikaci fotoaparatu.

NEGATIVNE hodnotim hlavne to, ze fotoaplikace tretich stran "vidi" snimac pouze jako 8Mpx, a ze prisvetlovaci dioda ma velmi mizerny vykon - to jsem doufal, ze aktualizace vyresi, nicmene nevyresila.

Jinak travellerem popisovany problem jsem nikdy nezaznamenal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 18:27

FR jsi po aktualizaci udělal?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2017 18:51

Neudelal a nemam to ani v planu. Sveho casu jsem byl hracicka, jeste kdysi na LG Optimus One jsem daval Cyanogen ... vlastne flashovat jsem zacal s HTC s Windows ... TyTN nebo jak se to jmenovalo? Uz ani nevim.

Ale clovek se casem posouva. Meni, at chce, nechce ... zivot chce a to musi stacit. Na hrani si s firmwary atd neni ani chut (root atd dobra vec, ale bezpecnostni riziko) a clovek zpohodlni. Uz LG G3 jsem pouzival jako pracovni s original firmwarem a kupodivu to slo, dodnes ten telefon funguje. Prezil nechteny pad do bazenu, prezil let ze tretiho patra na beton (praskly ram pod baterkou, ale od te doby rok a pul porad funguje).

Pri vyberu noveho pristroje jsem chtel IP68 kvuli tomu bazenu a DualSIM, at nemusim nosit dva pristroje. Volba padla na XZ Premium, u nejz jsem skoncil instalaci Nova Launcher (puvodni nesedel) a zbytek pouzivam, jak je. (MJ i kvuli zarucni politice SONY.)

Nejlepsi SONY co jsem mel, byla Z1 s Cyanogenem. XZ Premium byla volba z nostalgie a napul z nutnosti, chtel jsem IP68, superslowmotion byl lakadlo. Ovsem jak jsem uz asi rikal, XZ Premium vypadava z ruky, pravy spodni okraj reze (telo ma ruzne vule na ruznych stranach, proste mam spatny kus) ...

... ale tohle vsechno vydrzim jen do chvile, kdy prijde smysluplna jina vec, kterou koupim a XZ PRemium prodam. Neni to "keeper" pro mne a mit stary Note 3 ctecku prstu, dualsim a IP68, byl bych spokojenejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 19:01

ale možná by obnovení továrního nastavení odstranilo některé problémy
https://svetandroida.cz/obnoveni-do-tov ... 8692397662
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2017 19:17

Nemam to ani v planu. ;) Zmena vydrze se tyka vyssiho poctu lidi a kdybych mel delat FR po kazde mesicni aktualizaci kdy se neco zmeni, to uz rovnou muzu tesat pazourkem do kamene a posilat kameny PPLkem. :lol:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 17. 12. 2017 22:14

Brzy se čeká aktualizace, co to posune dál. Jinak přechod na Oreo byl hodně výrazný a ne vše se podařilo.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 18. 12. 2017 22:52

U mně je baterie jako před tím. Mám ale dotaz. Když fotíte panorama, musíte mít mobil na výšku. U toho minulého jsem panorama fotil na šířku, u xz to nejde. Je to chyba mého kusu nebo se v Sony přizpůsobili těm volům, co natáčejí na výšku?
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 12. 2017 09:37

Pouze na vysku a snimky vychazeji krive jako (_._) takze to nepouzivam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků