Sony Xperia Z1 - rychle vybitá baterie

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod studentík 28. 12. 2015 16:30

Zdravím,
na mém telefonu dochází k pro mě zajímavému jevu. A to k velmi rychlému vybíjení baterie. Nabiju ho na 100% a po cca hodině najednou skočí 0% a vypínání, někdy vydrží i déle ale je to tak že úbytek procent je nerovnoměrný v čase, např. mám dlouho 83% a poté ihned skok na nulu. Našel jsem si, že existuje něco jako kalibrace baterie, ta ale vyžaduje root a ten já nemám. Dodávám informaci, že mám OS Android 4.4. Vyřeší tento problém upgrade na Android 5, který mi telefon již dlouho nabízí ke stažení oficiální cestou? Nebo jaké jsou pro nerootlé telefony jiné možnosti?
Předem děkuji za odpovědi.
PC: NTB: Lenovo B560 (i5)
GSM: Sony Xperia L (Android 4.2.2 SF ROOTED)+Nokia 5800 Navi Edition
studentík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 12. 2015 16:32

Android5 to může a nemusí vyřešit, spíše bych řekl, že je vadná baterie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod studentík 28. 12. 2015 16:36

Jen dodávám, že telefon je starý přesně rok, kupovaný o vánocích loni. A tento problém pozoruji od chvíle, co jsem jej nabíjel touto powerbankou:https://www.alza.cz/gogen-power-bank-13000-mah-bilo-zelena-d3041492.htm?o=10 . Předtím šel výborně
PC: NTB: Lenovo B560 (i5)
GSM: Sony Xperia L (Android 4.2.2 SF ROOTED)+Nokia 5800 Navi Edition
studentík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 12. 2015 16:38

To je zvláštní, že by powerbanka poškodila baterii?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod studentík 28. 12. 2015 16:46

Možná jen shoda náhod. A mám ještě jeden trochu OT dotaz: mám ještě 1 telefon, konkrétně Sony Xperia L a na něm plánuji upgrade z Androidu 4.2.2 na Android 4.4 nebo rovnou 5, jelikož tyto verze nebyly oficiálně výrobcem vydány pro tento telefon. Upgrade je z důvodu "snad zlepšení výkonu", jelikož v tuto chvíli stačí otevřít v Chrome jednu "náročnější" stránku a okamžitě padá aplikace domovské obrazovky a po stisknutí tlačítka Domů musím cca 5 vteřin počkat, až se obnoví dom. obrazovka. Jak ho tam co nejbezpečněji dostat abych si nepoškodil tel. A ještě 1 dotaz: jaké bere L-ko největší paměťovky, vezme např.: 32GB kartu?
PC: NTB: Lenovo B560 (i5)
GSM: Sony Xperia L (Android 4.2.2 SF ROOTED)+Nokia 5800 Navi Edition
studentík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 12. 2015 16:50

Upgrade ti u Xperia L nepomůže, kor ne ten neoficiální, udělej Hard reset, a nainstaluj jen ty nejnutnější apky. Jo, a taky si tam potom nainstaluj čistič mezipaměti, app cache cleaner. 32GB paměť. kartu ti Xperia L vezme
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků