Sony Xperia Z3 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BLOODEYE 25. 9. 2014 11:58

UZ JE SKLADOM !

od 510€, co je prijemna cenovka.

http://mobilne-telefony.heureka.sk/sony ... 3-compact/

Len neviem sa rozhodnut nad farbou.. Ciernu, bielu, zelenu? Nema niekto skusenosti s ciernou a bielou Z2, ako velmi zachytavaju/vidno odtlacky, alebo to je jedno?

EDIT:
Z recenzie Z2:
"Veľká sklenená plocha vpredu a vzadu sa priam núka odtlačkom a rôznym nečistotám. Preto by som rozmýšľal asi skôr nad bielou verziou. Nami testovaná čierna verzia bola neustále zašpinená"

Takze biela to vyhrala :)
Přílohy
y3.png
SE-Nokia-Samsung-HTC-SONY-LENOVO
BLOODEYE
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 25. 9. 2014 18:51

škoda, že nie je aj biela s farebným rámom ...tuším že nejaké staršie SE (C510?) a Nokie boli v peknej, bielo-červenej kombinácii :-)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 25. 9. 2014 19:16

Já přes to asi stejně hodim nějakej cover,takže víceméně je mi šumák,jestli se opatlavaj zada nebo jakou to ma barvu. Na dealextreme maj vždycky takový fajn covery třeba za 2 dolary a je to z přijemnýho matroše, co neklouže.

Nevíte,jestli maj telefon někde na ošahání v Praze?
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 27. 9. 2014 20:39

Tsia,tady to zije:D Chciplotina.

V sony center v obchodaku na Chodove jsem si osahal z3 i z3c a dojmy jsou skvely. System parada, konstrukce se mi taky libi. Disoleje krasa.

Jen dotaz...vytvaret slozky aplikaci je vysada androidu? Nebo touch wizzu. U samsungu mi to jde,ale u sony jsem to v rychlosti nedal dohromady:)
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 27. 9. 2014 20:58

jako složky na ploše? No to by snad mělo jít určitě.

A je na tom displeji fólie z výroby jak to bylo u Z1C? A ten nabíjecí dok se používá ten samý? Protože jsem zatím nenašel žádnou jeho verzi pro Z3C?
Asi si pro ten foun příští týden dojdu, ten příplatek oproti Z1C mi za to asi stojí...
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod Kkozi 27. 9. 2014 21:21

V tom krame to maj ofoliovany i vzadu,takze se neda poradne nic vyfofit,je to takova blba polomatna folie. Vepredu byla taky nalepena folie,ale mela v sobe otvory na mostech,kde nic nebylo,tak si rikam,jestli ji tam nenalepili v obchode.

Slozky myslim na plose a pak treba este v menu (kde jsou sechny aplikace)
Nabijeci dok na z3c myslim bude. Jdu to omrknout ;)
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 27. 9. 2014 21:46

Na ploše by složky měly jít (to by bylo velmi neobvyklé), v menu u většiny výrobců nejdou, ale to je celkem fuk, kdyžtak se holt stáhne jiný launcher :)
Tak si asi rovnou koupím pro jistotu k tomu fólie, pouzdro já na telefony nerad, hlavně když je takhle pěknej, by ho to hyzdilo :-[ :P
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod beat 27. 9. 2014 22:42

Přepravní folie z výroby má výřezy pro repráčky..
Jestli mohu pár prvotních postřehů..

Boky telefonu jsou velmi příjemné. Měl jsem trochu strach z toho že je to plast oproti hliníku u Z1 Compact, ale mé obavy byly neopodstatněné.
Boky telefonu nestudí a nekloužou, což je velmi příjemné.
Zapínací tlačítko mi přijde trochu horší než u Z1C, ale to je asi otázka zvyku.
Probouzení poklepáním na display je silně návykové, škoda že Z3C neumí stejným způsobem display i vypnout.
Líbí se mi, že si do stahovací lišty mohu dát jako zkratku "svítilnu". Je to velmi příjemné a opravdu to chválím.
Složky aplikací lze v Menu dělat, dokonce jsou tam z výroby. Jedna je na ploše a jedna je v Menu.
V nouzi lze Z3C nasadit do doku pro Z1C, ale je tam hodně volný. Dock pro Xperii Z3 Compact je DK48 a je tentokráte shodný pro Z3 i Z3 Compact. Ale ne každý shop ho má skladem.

Jinak je tam spousta drobných vylepšení oproti Z1 Compact, která znají majitelé třeba Z2. Jen tak v rychlosti co jsem zatím pochytil...
Probuzení poklepáním, vylepšená Stamina - lze ubrat výkon, přijmutí hovoru přiložením telefonu k uchu, ztlumení otočení displejem dolu, více variant nastavení displeje(X-Reality, Super živý režim), nezhasínání displeje když je telefon v ruce, chytré otáčení displeje......

A jako bonus je tam Garmin/Navigon zdarma pro jeden region :-)

Zatím jsem spokojený. Jen čekat, až Skinzone změří telefon a bude k dispozici Carbon :-)

EDIT: Proměřil jsem display :D Oproti Z1C je display u Z3C větší o 3.5mm na šířku a o 6 mm na výšku.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 28. 9. 2014 04:39

Na mobilenetu vyšla povedená recenze Xperie Z3 Compact,kde ji dost chválí,jsem zvědav, zda tomu tak bude i v praxi… :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 9. 2014 06:10

Poklepání pro zhasnutí displeje lze udělat na všech Androidech. Stačí aplikace Screen Off a nastavit na příslušné gesto, minimálně Nova launcher dvojklik má nastavitelný.
Pokud to příslušný launcher nemá tak určitě půjde dát na plochu alespoň ikonku pro zhasnutí.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 28. 9. 2014 08:21

Tak vcera som si ho na AndroidRoadshow osahal. Displej sa mi pri defaultnych nastaveniach a plnom jase zdal byt trochu chladnejsi v porovnani s Z3TC, Z Ultra.. :-) inak je to velmi sikovny telefon presne do ruky (na moj vkus aj tak maly displej :-D )
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 28. 9. 2014 10:06

myšpulín: Děkuji, na to jsem nějak zapomněl. Jsem tak zvyklý používat zapínaní tlačítkem, že ho používám i k zhasínaní.. Už od dob Galaxy S2 :-)
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 28. 9. 2014 10:26

beat: Díky za první postřehy, mohl bys něco vyzkoušet prosím? Jak se telefon chová při natáčení delšího videa (dejme tomu 5-10 minut), protože někde psali že kamera trpí přehříváním a vypíná se?? Děkuji. Používám totiž telefon také jako autokameru a tak by to pro mě bylo velmi nedobré. Rozlišení stačí HD, víc stejně netočím, nemám to kam ukládat :D
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 28. 9. 2014 19:44

Chci se zeptat, jak je to v telefonu se zvukem z repro? Je kvalitní, když bych si v nich přehrával hudbu? Někde to pomlouvali, že nehraje žádný basy, že hraje nic moc, i když má 2 repro.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod SWAPE 28. 9. 2014 20:13

Porovnej průměr basových reproduktorů s velikostí Z3Compact.Výstup z jejích reproduktorků se nikdy nemůže srovnávat s přednesem zvuku z reprosoustav.
SWAPE
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků