Sony XPERIA Z1 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod beat 3. 6. 2014 16:04

Pořád na něco čekat... Navíc nevíš jak velká Z2 Compact bude, jaké rozlišení displeje a tím výdrž baterie apod.

Kdyby by nezlobila Xperia V, měl bych jí stále. Zatím jsem spokojen se Z1C až na jeden detail, přál bych si hlasitější repro na vyzvánění. Jinak s ní asi nemám problém.
Na zadek jsem nalepil Carbon od Skinzone a telefon je příjemnější na držení. Naprostá spokojenost :-)
Naposledy upravil beat dne 3. 6. 2014 19:53, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod SWAPE 3. 6. 2014 16:16

Nechtěl jsi napsat Z2 Compact? :-)
SWAPE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 5. 6. 2014 20:38

beat píše:Pořád na něco čekat... Navíc nevíš jak velká Z2 Compact bude, jaké rozlišení displeje a tím výdrž baterie apod.

Kdyby by nezlobila Xperia V, měl bych jí stále. Zatím jsem spokojen se Z1C až na jeden detail, přál bych si hlasitější repro na vyzvánění. Jinak s ní asi nemám problém.
Na zadek jsem nalepil Carbon od Skinzone a telefon je příjemnější na držení. Naprostá spokojenost :-)



Ale já nechci čekat na příchod Z2 Compact abych jí koupil, ale proto, že po jejím uvedení půjde dolů cena Z1 Compact a ta je můj cílový telefon ;-)

Jestli uvedou Z2C do půl roku na CZ trh nemám problém si počkat. Už se chápeme? 8-)
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 6. 2014 05:50

A pak budeš čekat na vydání Z3 compact, protože spadne cena Z2 compact -)
anonymni

Odeslat příspěvekod whatt 6. 6. 2014 08:42

Ne, to už budu mít Z1Compact a neřešit nový telefon :-)
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 22. 6. 2014 13:01

sem novej majitel Z1C a vzhledem ke zkusenostem z minulych telefonu si dovolim soudit i tento ac jej mam teprv 2 dny. Kdyz sem kdysi koupil Z-etko, byla vydrz takova nemastna neslana,jak po 1 nabiti tak po 20tém, Z1C mi prijde to same, jakmile se zapne display a clovek zacne neco delat, uuuz leti baterka raketove dolu.Nevim zere li vykon a tim i baterku Timescape, ale u minuleho founu (xiaomi mi2s) to bylo uplne neco jinyho. Nevim muze li za to daleko lepe odladeny power management nebo zadna zbytecna grafika, na pozitivni spotrebe se jiste podili i osazeny mene vykonny (ale stale s dobrym vykonem) cpu. Chtel bych mit moznost na mesic zkusit jen cisty android, bylo li by to jine... koukam ale ze je k mani CM11, zkousel nekdo ? ve me budil CM dycky rozporuplne dojmy...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 6. 2014 14:08

Z1 Compact má velmi dobrou spotřebu baterie a to i při zátěži. Asi nejlepší v této třídě.. Zkus si zkontrolovat, zda Ti baterii něco nežere..
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 22. 6. 2014 14:19

nic extra, vede obrazovka 50%, pak 3-4 polozky pod 9%, pak uz jen nejake drobky...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 6. 2014 18:07

Ono se to tam nemusí objevit... Já měl jednu aplikaci, která mi žrala baterii(v pohotovostním režimu) a v Androiďáckých statistikách se neobjevila.

Telefon mi bral třeba 8 procent přes noc. Aplikaci jsem odinstaloval a najednou bere kolem 2 procent za noc.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 24. 6. 2014 18:26

zjistuji 2 velmi velke chyby : nahodile se po vyfoceni 2-3 fotek zasekne cela aplikace fotaku, resp zamrzne vse na display, pomuze máčk power tlacitka kdy se disply vypne, pote opet máčk zapne, dostanu se na odemykaci obrazovku a po odemceni uz ok. Ale budu li chtit opet fotit, stane se pravdepodobne to same. Dale se nezapne display po oddaleni od ucha pri hovoru, nekdy ani nekdy ne, pak je nutno opet máčk power a hovor az opet po rozsviceni displaye ukoncit. Je to dost vopruz a bohuzel verim ze todle donesl az update na KitKat, ja jej bohuzel uz s KitKatem koupil...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 24. 6. 2014 19:02

Aplikace fotoaparátu občas někomu problémy dělá(je rozdíl zda se zapne hw tlačítkem foťáku nebo z displaye)... Pinesl to opravdu KitKat a oprava by měla být na cestě...
Problémy s proximity senzorem jsem ještě neslyšel. Nemáš tam nějakou jinou folii než jen tu originální?
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 24. 6. 2014 19:18

mobil vybalen a pouzit zadna folie nelepena :-)) jinak dela to az tak po 2 minutach volani + - jakoby display "usnul" a musel se probudit power tlacitkem...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 24. 6. 2014 20:11

Ahoj, chtěl bych se zeptat uživatelů na pár pro mě podstatných věcí..V současné době mám S4mini a uvažuji na Z1C...Důležitá pro mě je velice aplikace na nahrávání hovorů, skoro všechny telefony potřebuji k tomu, aby nahrávání šlo bez problémů root, což já samozřejmě nechci..Jediná S4 mini z telefonů, které mi prošly rukama zvládá nahrávání bez problémů s aplikací InCall recorder (mohli by jste prosím když tak vyzkoušet tuto aplikaci ?)bez rootu. Proto by mě zajímalo zda se dají s Z1C nahrávat hovory bez rootu (je mi jedno s jakou aplikací) bez problémů ? Měli jste někdo možnost srovnat S4 mini a Z1C, co se týče viditelnosti displeje na slunci ? Který z těchto telefonů je na tom v tomto parametru lépe ? S4 mini je na slunci skoro nečitelná...Ta samá otázka i co se týče výderže baterie..Z1C má vyšší kapacitu baterie než S4 mini, ale opravdu to poznám ? Jaký z těchto telefonů dělá lepší fotky ? Díky moc za ssrovnání...
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod rozinek 29. 6. 2014 20:49

ahoj,
mám asi trochu hloupý dotaz, ale dost by mě to zajímalo..jde o to, že rozlišení displaye má tento model 720p a zajímalo by mě, zda po připojení mobilu, přes hdmi k TV o rozlišení 1080p, by se na této TV zobrazilo jen nativní rozlišení mobilu a tedy 720p(ale samozřejmě v celé obrazové ploše) a nebo by se přizpůsobilo nativu u TV a zobrazilo se na ní nativních 1080p?
rozinek
Junior

Odeslat příspěvekod beowafle 2. 7. 2014 13:03

Jak je to s tou snadnou poškrábatelností tohohle telefonu o které se tolik lidí zmiňuje? Prý to způsobuje výrobcem nanesená fólie. Je nutné kupovat další folii? Člověk by čekal že za ty peníze by to už mohlo i něco vydržet...
beowafle
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků