Sony XPERIA Z1 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 1. 2016 15:50

tasker,mam 5.1 a umi vse,plugin secure setting do nej,umel to vzdy,pred 5 i po 5,jen byl treba plugin
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 30. 3. 2016 08:38

Mám dva dotazy - konkrétní a obecný.

1) Problém s nastavením foťáku: běžně mám nastaven ruční režim bez volby scény. Když ale zapnu nějaký scénický režim a po focení ho vypnu, v nastavení foťáku se mi vyresetují tato nastavení: Režim ostření, Měření expozice, Stabilizátor obrazu. Takže musím tyhle tři nastavení vždy po vypnutí scénického režimu nastavovat znovu.
Je to normální chování?
V mobilu mám aktuální verzi systému: Android 5.1.1, přizpůsobení 1280-7864 R4D, verze softwaru 14.6.A.1.236.

2) Problém se synchronizací kalendáře: v mobilu v aplikaci Kalendář mám zatrženo Výchozí účet (kalendář zařízení) a Google (...@gmail.com). V aplikaci kalendář po přihlášení na Gmail.com ale nevidím žádný záznam. Samozřejme v kalendáři mobilu použivám volbu Aktualizovat.
Co dělám špatně? Zřejmě nechápu princip synchronizace mobilu a Gmailu.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 30. 3. 2016 09:15

ad 2: asi máš události v "Kalendáři zařízení" a ne v Google kalendáři.
Žulda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 30. 3. 2016 10:40

Ale zatržené mám obě volby. Mohlo by to vadit?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 30. 3. 2016 16:53

K bodu 1)
U Xperií to většinou fungovalo tak, že byl rozdíl ve spuštění foťáku hardwarovým tlačítkem a z ikony. Z ikony zůstalo uživatelské nastavení, hw tlačítkem se spouštěl SuperAuto režim...
Co s tím udělala aktualizace u Z1C netuším..
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 30. 3. 2016 16:55

Aha, já jedu právě výhradně přes ikonu aplikace.

EDIT: Nikdo nemá žádný nápad?
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miuan 23. 5. 2016 02:44

Prasknul mi displej, a to tak sikovne, ze nereaguje na dotyk. Takze mam dotaz, rad bych dostal z telefonu telefoni kontakty, airdroid pochopitelne nespustim, dostanu se akorat pres kabel do vnitrniho uloziste, nevi nekdo v jake slozce se tam schovava telefoni seznam?
Miuan
Junior

Odeslat příspěvekod spejbl007 23. 5. 2016 03:39

Správně by kontakty měly být na účtu Google. Takže se stačí na novém zařízení jen přihlásit a synchronizace proběhne automaticky.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 23. 5. 2016 03:43

pripoj mys cez OTG a mozes s telefonom robit, co len chces :-)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 31. 5. 2016 20:27

Tak můj problém je nakonec vtom, že u událostí uložených v kalendáři (a je jich mnoho po celý rok) mám vybrán: výchozí účet Kalendář zařízení i účet Google. Tudíž se mi nezobrazují v Google kalendáři a pokud si v mobilu v kalendáři zvolím jako výchozí zařízení jen svůj účet, tak mi zmizí.
Lze je nějak hromadně převést na účet Google? V kalendáři žádnou volbu nevidím, ani v úpravách události.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TeoCocs 19. 2. 2017 13:51

Dobrý deň, mám jednu otázku. V rodine vlastníme dva hore uvedené telefóny. Ide o to, že v jednom fungujú všetky Micro SIM karty a v tom druhom fungujú karty iba s novým, malým zlatým čipom, staršie s väčším čipom nefungujú, teda skôr mi vyhadzujú chybu MM#3, neviete kde by mohol byť problém? Ďakujem
TeoCocs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod whatt 22. 5. 2017 16:46

Myslíte, že se Sony pustí do XZ Compact? Zatím jen fámy. Pro mě by to byl výborný nástupce Z1 Compact, určitě bych jej aktualizoval.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod k.ats 23. 5. 2017 06:08

Ano chystají se do compactu, viz. https://smartmania.cz/sony-xperia-xz1-xz1-compact-x1-poodhaluji-hardwarovou-vybavu/
k.ats
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 1. 6. 2017 09:04

Testoval jsem kapku novější OS pro Z1 Compact, není to špatné - https://youtu.be/w9FuGGl3ePY
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Miuan 18. 8. 2017 10:07

Myslite ze tomu novymu compactu budou taky praskat displeje jako vsem jeho predchudcum? Kde je vlastne chyba ze se to tak katastrofalne hnoji?
Miuan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků