Sony Ericsson XPeria Neo - nástupce Vivazu s Androidem

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petrasek1 23. 9. 2014 23:34

Ano já vím,že tento telefon je jaksi starší kus železa. Jenže já jaksi nemám dost peněz na to abych šel do něčeho novějšího.
vlazy pro mě za mě ať si tam nacpou co chtěj,ale ať to jde boha jeho zase pěkně vyhodit. Třeba adobe reader se překrývá se office suite+pdf. Tak na co to tam mít? Sice netuším jestli je lepší jedno či druhé na pdf,ale na první pohled se to překrývá. Bez ohledu na to že ani jednu s těhle zbytečností nepoužívám. Abych nekecal tak Adobe Reader jsem použil cca 2x za celou dobu vlastnictví tohoto telefonu. Wisepilot k čemu mi je toto,když je všude okolo mraky kvalitnějších navigací? Atd,atd.
petrasek1
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 9. 2014 10:07

Nejde ani tak o to jestli jít nebo nejít do něčeho nového. Tento mobil by klidně mohl dál dobře sloužit nejednomu člověku. Podle mne není až tolik zastaralý aby ho bylo třeba nutně měnit za nový modernější. Problém je hlavně s tou paměti které je tam velmi málo.
Ano je to tam zabordelené různými pro mnohé lidí zbytečnostmi které nepotřebují a které nejde normálně bez rootu odstranit nebo alespoň přesunout na kartu. Mám dojem, že někdo chce rozhodovat o nás bez nás tím, že nám takto podsouvá a vnucuje mobilní aplikace a služby které podle nich bychom nutně měli používat. Je to tak jak to je a bohužel s tím nic nenaděláme. Musíme se smířit s tím, že za nemalé peníze s mobilem kupujeme i nějaké zbytečnosti které nepotřebujeme nebo nám jsou přímo k ničemu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Dušan2 24. 9. 2014 18:29

petrasek1 píše: Nechci se tě nějak dotknout,ale co má za smysl mít v mobilu 4 navigace? Jako čím víc navigací tím se lépe dostaneš do cíle své cesty? Já považuju,že nehoráznou debilitu mít v mobilu nějakou aplikaci s podobnou funkčností více než 1x tak tohle malinko nechápu. Ale to je každého věc čím si zaplní místo v mobilu.


K těm navigacím Google tam je standard, tu moc nepoužívám, spíš jako streetview. Waze používám nejčastěji (je online) ale je nej(dopravní info.....) Pak mám Offline BeOnRoad (pokud je problém s připojením. A Osmand používám na pěší, jediná z nich mě provede i lesníma stezkama a to i pokud není signál. Pokud ti přijdu jak debil, tak je to tvoje věc.
Já ti chtěl jen napsat že tamto je možnost jak udělat z Nea podstatně lepší telefon.
Také nemám peníze nazbit abych si koupil např Z3 a nemusel tohle řešit, a s Neem chci ještě dobu existovat.
Tak že máš možnost pokud chceš něco nainstalovat tak odstranit něco jiného, a nebo rootem to pak neřešit, to je už jen na tobě.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 9. 2014 09:58

Každý by měl mít možnost mít v mobilu aplikaci kolik chce a to třeba i několik stejného typu pokud mu to na něco je nebo v tom vidí nějaký smysl. Bohužel někteří výrobci mobilů na to neberou ohled a ve snaze vyrábět co nejlevnější mobily často šetří na nesprávném místě, tj. na paměti do které navíc ještě nacpou neodstranitelně nějaké zbytečnosti tak, že použití takového mobilu je pak dost omezené.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 19. 3. 2015 18:57

Dotaz: poslední dobou se mi z mobilu, když chci zavolat, ozve jen skřípání a je nutné telefon restartovat a pak se dá volat normálně. Netuší někdo, čím to je?
Nechci se ještě Nea zbavovat...
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 19. 3. 2015 21:55

Asi by pomohlo přehrání software..
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 22. 3. 2015 07:51

Díky, zkusím (nebo zkusím aktualizovat Android, stále jedu na 2.3.4 místo 2.3.7).
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 22. 3. 2015 10:32

Najnovsi android pre Neo je 4.0.4... 2.3.7 pre Neo nie je.

Najpouzitelnejsi oficialny fw je 4.0.2.A.0.62 -> android 2.3.4
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků