Sony Ericsson XPeria Neo - nástupce Vivazu s Androidem

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 3. 2014 23:20

Reku:
Pokud je to tak, tak je to škoda.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 13. 3. 2014 06:57

Neo V už přes půl roku nemám. Ale když jsem to sledoval, tak neslibovali nic víc, něž tu čtyřku. Navíc jsem raději zůstal na 2.3, která asi byla lépe odladěna.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 3. 2014 07:02

Není se čemu divit, vždyť výkon to nemá, je to stará záležitost.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 3. 2014 10:32

Sony Ericsson XPeria Neo V je už sice trochu starší záležitost, ale předpokládám, že snad ještě dost lidi tento mobil aktivně používá a tak by ho nemuseli jen tak zavrhovat a nějakou aktualizaci tomu ještě dát.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 3. 2014 10:42

Snad nečekáš KitKat. Prostě je to slabé zařízení, jak by na tom asi šlapal nový Android? Pokud chceš, prolez si XDA, třeba na něj někdo něco udělal.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 4. 2014 13:21

Potřeboval bych poradit. Můj Sony Ericsson XPeria Neo V dnes přestal fungovat a nevím co s tím. Včera mi ještě fungoval normálně bez problémů a dnes když jsem ho chtěl spustit tak se mi zobrazila spouštěcí obrazovka s hodinami a přesouvacími "tlačítky" pro spuštění mobilu, ale s černým pozadím bez tapety. Spustit mobil ale bohužel nejde. Nyní se mi už ani nezobrazuje ta spouštěcí obrazovka a mobil nereaguje na mačkání kteréhokoliv tlačítka. Mobil nejde ani úplně vypnout a tím restartovat. Když ho připojím k nabíječce tak se rozsvítí boční kontrolka signalizující nabíjení. Při připojení k počítači přes USB mi Sony PC Companion hlásí, že není připojen žádný telefon/tablet. S mobilem pracují pouze já sám a tak nehrozí, že by mi někdo na nim něco nevhodně přenastavil nebo nějak mi ho pokazil.
Mobil je 2 roky starý a snad to není znamení, že definitivně dosloužil a měl bych proto urychleně shánět nějaký nový. Byl bych rád kdyby mi ještě nějakou dobu posloužil. Budu proto rád za každou radu která povede ke zprovozněni toho mého mobilu. Nerad bych se v tom příliš hrabal protože se v tom téměř vůbec nevyznám a nerad bych si nějakým nevhodným zásahem mobil možná úplně zničil.

Tak jsem se asi s tím zbytečně plašil. Napadlo mne zkusit vytáhnout baterií z mobilu a znova ji tam zasunout. To pomohlo vyřešit problém a mobil zase funguje tak jak předtím. Snad se něco takového nebude častěji opakovat. Přes to by mne zajímalo čím to asi mohlo být, ale to už asi nyní nezjistím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod petrasek1 11. 5. 2014 16:07

Tak problém s baterkou stále přetrvává. Dneska se mi stalo,že jsem měl na mobilu cca 85% nabití. Cesta do centra metrem poslouchání music a číhnutí na display. Pak jsem coural po Praze. Stále poslouchám hudbu. Když si po cca 2,5 hodinách objednám lístek ukazuje mi mobil 30% fajn to domů dotáhnu. Snížil jsem jas a šup stačil jsem odeslat sms jízdenku a najednou 1% nabití a mobil udělal pápá a zdechnul. Na to,že je to cca 2 roky starej mobil tak ta baterka vydržela úplný kulový!
petrasek1
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 5. 2014 16:35

Já můj mobil mám také 2 roky starý a baterka prozatím bez problémů. To že ti to po odeslání jedné SMS jízdenky kleslo z 30% na 1% mi připadá trochu divné. Nevyznám se v tom, ale nemůže to být náhodou něčím jiným než baterkou?
Já mám s tím mobilem (Sony Ericsson XPeria Neo V) neřešitelný problém s nedostatkem paměti.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 11. 5. 2014 16:37

Všechno je řešitelné. Jaký máš problém s paměťů?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramses33 11. 5. 2014 16:48

petrasek1 11. 5.


Vadná baterie. 2 roky je normální životnost... :-]
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 5. 2014 17:12

seterwohipikule:
Mám té paměti už velmi málo volné (+/- 20 - 40 MB). To znemožňuje instalace nových aplikaci a často i aktualizaci stávajících. Vše co se dalo jsem přesunul na SD kartu kde mám volného místa dost, ale bohužel mnohé aplikace tam přesunout nejde. Také bohužel nejde odstranit některé pro mne nepotřebné aplikace (facebook atp.) které v té paměti zbytečně zabírají místo. Už jsem to řešil ve více různých diskuzích, ale jediné řešení co mi bylo navrhované je root ale s tím zase já nechci experimentovat. Už jsem se smířil s tím, že v mým případě je to s největší pravděpodobnosti neřešitelné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 11. 5. 2014 19:57

vlazy: app ako fb, aspoň odinštaluj aktualizácie, tie zaberajú 2x toľko miesta - systémová + aktualizácia samotná. použi System Cleaner alebo podobné na vymazanie cache a ďalších zbytočností. miniatúry pre Album zvyknú zaberať veľmi veľa miesta.
petrasek: na Sony (SE) je toto bežný problém, baterka sa vyššou spotrebou zahreje a systém nestíha správne prepočítavať percentá šťavy, potom nárazovo ti klesne stav. ideálne je častejšie reštartovať fón, prípadne s vybratím batérie. iné značky som nemal, tam to neviem posúdiť. dosť robí aj samotný softvér.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 5. 2014 20:45

nitram47 píše:vlazy: app ako fb, aspoň odinštaluj aktualizácie, tie zaberajú 2x toľko miesta - systémová + aktualizácia samotná. použi System Cleaner alebo podobné na vymazanie cache a ďalších zbytočností. miniatúry pre Album zvyknú zaberať veľmi veľa miesta.
To všechno už mám vyzkoušené a provedené, ale i tak to příliš nepomáhá. Používám CLEAN MASTER který mi sice dokáže nějaké místo uvolnit, ale po krátké době je to už zase zpátky zaplněné, tak že to ve výsledku ani není příliš účinné. Celková paměť 420 MB je hodně málo na to aby šlo mobil trochu více využít a ne jen hlavně pro základní funkce. Je to asi největší nedostatek tohoto mobilu. Nepomůže ani SD karta s dostatečným místem když na ní mnohé aplikace bohužel nejde přesunout.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 11. 5. 2014 21:07

vidím to na reinstal Androidu a stiahnutia iba najpotrebnejších app :-)
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 5. 2014 21:38

nitram47:
Nejpotřebnější aplikace to je sice určité řešení, ale mne jde spíše o to abych se nemusel až tolik omezovat na pouze některé aplikace a mohl ten mobil využívat i trochu více, ale na to asi řešeni neexistuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků