Odstoupení od smlouvy

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Sendrazak 27. 1. 2014 19:23

Dobrý den, v první řadě se omlouvám za umístění tohoto tématu, ale jiná kategorie mě nenapadla. Potřebuji rychlou radu, popřípadě zkušenost.
Cca před 14ti dny jsem prodal Subaru Justy 4x4 za 10 000kč. Tato cena byla kvůli "ťukání" v motoru s čímž byl kupující seznámen. Problém je ale v tom že kupující teď tvrdí že si dal do servisu vyměnit motor a tam údajně zjistili že je nefunkční 4x4, přičemž já jsem si jistý že mě před prodejem fungovalo.
Ve smlouvě stojí že s kupujícím byla provedena zkušební jízda a byli mu řečeny všechny známé závady a on s nimi souhlasí. Jenže on teď tvrdí že je to skrytá vada a chce vrátit peníze jinak hrozí soudem.
Já bych řekl že si toto mohl zavinit sám a hlavně si to měl zkontrolovat při zkušební jízdě ne?
Prosím poraďte někdo.
Sendrazak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 27. 1. 2014 19:31

:-D radeji stare auta palit nez prodavat koukam, dalsi pripad...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 27. 1. 2014 19:32

Zalezi na tom, co je ve smlouve. To je radost prodavat takhle vraky, ja uz to radsi prodam do srotu... Nebo napsat smlouvu tak, aby to nevypadalo, ze je na tom aute neco funkcniho ... Co lidi ***** chteji za cenu mobilu :hm
Naposledy upravil JardaB dne 27. 1. 2014 19:33, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 27. 1. 2014 19:33

Tak at se jde kvuli 10 000 soudit. Priste auto v takove cene prodavat na nahradni dily.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 27. 1. 2014 19:35

Rozbit tlamy
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2014 19:36

Vis ono se tomu rika skryta vada proto, ze nelze beznou prohlidkou, jizdou apod. an ni prijit. Skryta vada neznamena jen tu vadu, co ty zatajis, ale ty o ni ani nemusis vedet. Beznou jizdou ani funkcnost 4x4 vyzkouset u takoveho auta nejde.
Pokud tedy ve smlouve uvedena vada toho pohonu, pak bude samozrejme zalezet na tom, zda ta vada byla uz v okamziku prodeje - pak ma pravo na slevu z ceny, nebo vraceni, nebo se stala az pote. Dukazni bremeno je na nem.
anonymni

Odeslat příspěvekod Sendrazak 27. 1. 2014 19:37

Teď už vím že určitě takhle další auto prodávat nebudu. Přitom nové jsem měl už doma a jen jsem si říkal že tohle je škoda jen tak zahodit, ale koukám že by to bylo bývalo asi lepší.

-- 27. 1. 2014 20:40 --

Když já jsem toto auto kupoval, tak jsme na louce 4x4 taky zkoušeli a z toho duvodu tvrdím že se funkčnost vyzkoušet dá, ale nevím jak to funguje podle zákona. Taky jde o to jak dokázat že to předtím fungovalo a teď již ne. Taky tvrdil do telefonu že zabbírá pouze zadek což mě přijde jako blbost. Nevíte někdo jak přesně funguje 4x4 u tohoto subaru? řekl bych že náhon má bát stálý a když už tak by šel jen předek ne?
Sendrazak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2014 19:56

Jednoduse receno dukazni bremeno je na nem ne na tobe. Ty nemusis prokazovat, ze ten pohon fungoval, on musi prokazat, ze v okamziku uzavreni kupni smlouvy nefungoval. Jak to dokaze je na nem. Muze to udelat treba pres soudniho znalce, ktery muze klidne zjistit, ze to nefunguje uz dluho a ma v ruce papir. Jenze je otazkou, zda to udela. Pokud kupuje auto za 10k, tak pochybuji, ze ma dost penez na soudni znalce, soudy apod.

Nicmene na druhou stranu bych zase ja nebyl ***** a nabidl mu treba slevu pet litru.
anonymni

Odeslat příspěvekod lukas.pce 27. 1. 2014 19:58

to subaru (fialovy) bylo na bazosi? jsem o nej premejslel ze bych ho vzal ale uz bylo fuc :hm

jinak to subaru justy awd ma pripojitelnou zadni napravu tlacitkem.. takze je blbost aby hrabal zadek,

nema to ale uzaverky takze tomu vzdykcy hrabe jenom jedno kolo na naprave dle toho na jakym povrchu se nachazi ;-)
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sendrazak 27. 1. 2014 20:11

Ano je to to fialové z bazoše. A tlačítko pro připojení nebylo, tudíž soudím že náhon byl stálý, ale pořád nevím jak přesně funguje, nebo co se mohlo podělat?
Sendrazak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 27. 1. 2014 20:14

Tak tak, pokud nový majitel tvrdí, že mu nefunguje pohon 4x4, měl by dokázat, že tato závada byla na vozidle již v době prodeje. Přece ty nemůžeš ručit za něco, co ti už dávno nepatří (podle smlouvy) a co nepoužíváš. Žádný právník do sporu, kde hraje hlavní roli auto za 10 000 Kč, nepůjde. Takže pokud nedoloží, že závada byla na vozidle ještě před prodejem, neřešil bych to. A pokud to prokáže, buď mu nějakou tu kačku slevit nebo odstoupit od smlouvy a vrátit mu odpovídající sumu, tj. částka minus amortizace.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod kbn-001 27. 1. 2014 20:15

Pro klid duše vrátit těch pár korun mínus nějakou korunu za používání a pak buď prodat znovu s upozorněním na vadu nebo hodit na šroťák
kbn-001
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2014 20:19

Tlacitko bylo u stare vezre pohonu, kde se pripojoval natvrdo zadek, u novejsi uz to byl full time awd se tremi diferaky.

-- 27. 1. 2014 20:20 --

PublicEnemy píše:Tak tak, pokud nový majitel tvrdí, že mu nefunguje pohon 4x4, měl by dokázat, že tato závada byla na vozidle již v době prodeje. Přece ty nemůžeš ručit za něco, co ti už dávno nepatří (podle smlouvy) a co nepoužíváš. Žádný právník do sporu, kde hraje hlavní roli auto za 10 000 Kč, nepůjde. Takže pokud nedoloží, že závada byla na vozidle ještě před prodejem, neřešil bych to. A pokud to prokáže, buď mu nějakou tu kačku slevit nebo odstoupit od smlouvy a vrátit mu odpovídající sumu, tj. částka minus amortizace.


no torsku si to upravujes :) pokud by se prokazalo, ze vada byla v okamziku prodeje, tak by si zadnou amortizaci uctovat nemohl.
anonymni

Odeslat příspěvekod -pb- 27. 1. 2014 20:21

Hrozit soudem kvůli 10 litrům :oboze kdyby ti hrozil, že ti rozbije hubu, tak to může být aspoň trochu věrohodné, ale takhle mu ***** do krku. Za tu cenu snad může být vůbec rád, že to jezdí.
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod lukas.pce 27. 1. 2014 20:22

tak nacly to mohlo bejt, zvlast jestli se s tim predtim nekde kravilo.. a podle me by to melo bejt vypinatelny? drejkaa to auto ma tak by mohla poreferovat :D

nicmene by pri poruse meli hrabat predni kola, bo je to predokolka s pripinatelnym zadkem :hm

nezapomeli pri montazi motoru zapojit predni poloosu?/neprotaci se? :D
S1 V6
Škoda Heinline 1.4
Citroen Berlingo 1.4
lukas.pce
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků