(ne)vrácení peněz po ukončení POV

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod .Jelen. 8. 11. 2017 19:04

Věděl by někdo, jak se to má s vrácením pojistného, když jsem dal výpověd' z pov do dvou měsíců?

Věc se má tak - koupil jsem auto, po telefonu sjednal pov u Kooperativy. Pak jsem zjistil, že bych mohl platit mnohem mín při zachování limitů. Na pobočce jsem smlouvu zrušil, neměli s tím vůbec problém (výpověd do dvou měsíců od sjednání). Výpovědní lhůta 8 dní. Řekli mi, že mi na účet vrátí podílnou část nespotřebovanýho pojistnýho (prostě že zaplatím jen za dny, kdy jsem byl pojištěnej, stejně mi to řekli i po telefonu, když jsem pojištění sjednával).
Ale ted' mi na účet přišla částka menší, zhruba o 1.5k. Byl jsem se zeptat na pobočku a tam mi jiná paní řekla, že i když jsem měl poslední den toho pov 4.11., tak musím zaplatit i zbytek měsíce aniž by mi platila pojistka. Wtf?

Nic takovýho jsem v pojistnejch podmínkách nenašel a navíc, jak už jsem psal, mi původně tvrdili něco jinýho.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 8. 11. 2017 19:08

Započatý měsíc se bere ,jako celý.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 11. 2017 19:11

Přesně.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 8. 11. 2017 19:19

Normálně jo, ale i v případě výpovědi do dvou měsíců? A takovým způsobem, že to platíš, ale pojistka už platnost nemá?
Hlavně mě štve princip, že lžou jak se to zrovna hodí, to bych čekal od jiných, ne od Kooperativy...

-- 8. 11. 2017 19:46 --

Jinak jsem to ted' spočítal a kdyby to měl být celej listopad, tak to taky není správně, protože by to bylo 41 dnů pojištění (za částku jakou jsem zaplatil), ve skutečnosti by to bylo 43 dnů. Mají v tom kluci z Kooperativy bordel. :hm
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kybork23 8. 11. 2017 21:00

to mají dobře vymyšlený, že se počítá celý měsíc. To pak můžou mít zaplacený povko třikrát na jedno auto za měsíc... Původní majitel, překupník, nový majitel...
clio 1.8 16v
kybork23
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 1. 1. 2018 22:06

Tak jsem do Kooperativy napsal stížnost a vrátili mi to nespotřebovaný pojistný, takže jsem zaplatil jen ty dny, co jsem měl pojištěno.
***** jsem se ale podruhý :D , protože to (asi) nechali zaplatit tu ženskou, co mi rušila smlouvu (částka mi na účet přišla z účtu s jejím jménem). Můj hlavní záměr byl potrestat pojišťovnu, která imho záměrně vede svoje pracovníky k tomu, aby říkali tuhle pololež.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 1. 1. 2018 22:16

Třeba to byla jenom její úmyslná chyba... možná má výplatu podle toho na jak dlouho uzavře smlouvy tak se takto snaží natahovat a nevyšlo no :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 1. 2018 22:23

Vůbec bych jí nelitoval. Nemá dělat pro *****šťovnu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 1. 1. 2018 22:30

to je taky jeden z názorů
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 1. 2018 22:47

.Jelen. píše:Tak jsem do Kooperativy napsal stížnost a vrátili mi to nespotřebovaný pojistný, takže jsem zaplatil jen ty dny, co jsem měl pojištěno.
***** jsem se ale podruhý :D , protože to (asi) nechali zaplatit tu ženskou, co mi rušila smlouvu (částka mi na účet přišla z účtu s jejím jménem). Můj hlavní záměr byl potrestat pojišťovnu, která imho záměrně vede svoje pracovníky k tomu, aby říkali tuhle pololež.

omg
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 1. 1. 2018 23:33

Že. :D
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 1. 2018 06:15

.Jelen. píše:Tak jsem do Kooperativy napsal stížnost a vrátili mi to nespotřebovaný pojistný, takže jsem zaplatil jen ty dny, co jsem měl pojištěno.
***** jsem se ale podruhý :D , protože to (asi) nechali zaplatit tu ženskou, co mi rušila smlouvu (částka mi na účet přišla z účtu s jejím jménem). Můj hlavní záměr byl potrestat pojišťovnu, která imho záměrně vede svoje pracovníky k tomu, aby říkali tuhle pololež.

Nebo je v tom pojišťovna nevinně a vyčúraní pracovníci na pobočce objevili způsob, jak si ten rozdíl nechávat pro sebe. :idea:
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 1. 2018 07:28

Tomu sám nevěříš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 1. 2018 07:38

Záleží na tom, jak ty pobočky fungují. Možná mají vlastní živnost.
To není jako u aut, kde je zlá automobilka a křišťálově čistý autorizovaný prodejce/servis.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 1. 2018 07:39

Znama jede na volne noze v jedne pojistovne a něco by IMHO na tom byt mohlo...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků