Koupě auta - Odstoupení od smlouvy

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jamboo 16. 6. 2014 10:53

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat koupil jsem ojeté auto s LPG klasicky z osobního vlastnictví do osobního vlastnictví. Když jsem jej kupoval byl jsem seznámen z vadama tohoto automobilu i s tím co tam bylo a co údajně opravoval majitel (v KS mám napsaný bod že cena odpovída se stavem vozidla i jeho stářim i vadami klasický bod v KS stažené z internetu). Nicméně když jsem vyjel hned na první benzínové stanici jsem musel měnit pojistky protože mi plyn nespínal a nedal se přepnout do ráná jsem zjistil ještě dalších x vad se kterými jsem nebyl seznámen a auto jede jen na benzín a ne na plyn kvuli kterého jsem ho vlastně kupoval. Když jsem tedy volal další den ráno majiteli tak jsem mu zdělil že bych chtěl auto vrátit že jsou tam vady se kterými mě neseznámil a o kterých jsem ani nevěděl. Takto jsem učinil ani né do 24 hodin od koupě. Mám možnost odstoupit od této smlouvy a získat zpět své peníze? předem všem děkuju za odpověď a vaše názory.
jamboo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 6. 2014 10:57

A mate vsechny ty vady apod. popsany ve smlouve, nebo vam je jenom rekl? Jinak obecne jsou vady skryte - vady takove, ktere nelze beznou prohlidkou zjistit apod. tam by to utahnout slo, ale takto to bude slozite. Jsou-li to veci spise dany opotrebenim a najetymi kilometry tak je to slozite a bez soudu to asi nepujde...
anonymni

Odeslat příspěvekod jamboo 16. 6. 2014 11:10

Bohužel ve smlouvě uvedeny nejsou jen nám je řekl. Jelikož jsem kupoval auto porvé nevěděl jsem že si je mám nechat sepsat. nicméně jsou to vady jako špatné brzdy nespínání LPG špatné tlumiče atd. jsou to vady které v provozu budu potřebovat a činí takto auto neupotřebytelným do provozu. A navíc které jsem zjistil až když mi auto nejelo prostě chcíplo v půlce cesty a když to viděl mechanik tak říkal že o tom ten majitel musel vědět a i přesto nás o nich neinformoval.
jamboo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slawall 16. 6. 2014 11:13

Spatne brzdy a tlumice jsi musel videt uz u prohlidky snad. Pokud znamená spatne bzrdy to, ze jsou sjete kotouce/desky, tak to fakt neni na odstoupeni od smlouvy, to same imho i tumice, to jsou obycejne spotrebaky.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2014 11:17

JJ nespotrebak by asi bylo kdyby to melo vyrezanou diru ve strese :D

Tesneni v motoru asi taky spotrebak.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 16. 6. 2014 11:18

*****, zase meles hovna vole.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 16. 6. 2014 11:42

Nejjednodušší bude se po dobrém domluvit na vrácení a nabídnout mu nějakou částku podle najetých km, případně plnou nádrž nebo tak něco.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 16. 6. 2014 11:45

... a vzít s sebou nějaká 2 urostlá holohlavá úkáčka 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 6. 2014 12:40

I když to na věci až tak nemění.by mě zajímalo,kolik to auto stálo.Spíš to vidím tak,že korunka ,co chce ušetřit koupil auto od korunky,který do toho nedal ani korunu..Nic ve zlém,ale jak se říká,žádná sleva není zadarmo.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2014 12:54

Nebo je to proste stary auto, ty jsou ***** vzdy, malokdo dela generalku treba po 10 letech, ze.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 6. 2014 13:30

To musi bejt ale hroznej pekac, jestli to stalo 5 litru tak bych smlouvu neresil a auto opravil.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků