Kontrolka dobíjení - během jízdy

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod RoxynCZ 30. 10. 2016 12:55

Zdarvím, rád bych se zeptal v čem může být problém, když během jízdy jsem přejížděl retarder (z 3 na 2 stupeň) tak se mi rozsvítila kontrolka dobíjení. Když jsem chtěl přidat plyn, tak auto zpomalovalo. Tak jsem to nechal na neutrál a zastavil. Vypl jsem motor a znovu nastartoval a vše bylo zase v pořádku, naštěstí jsem byl 30 metrů od domu. Měl někdo někdy stím taky problém nebo víte v čem to může být? Jedná se o Fabia 1, 1.2, 40kw, 2005

Před pár dny když jsem ve 2 ráno při 2 stupních chtěl nastartovat a jet domů z práce tak mi to jen jednou škrtlo a dál nic, tak jsem to zkusil znovu obět to jen jednou škrtlo chvílí ticho a už se to nastartovalo. Ikdyž to nebylo klasícké několika škrtaní. (tento problém jsem měl i minulou zimu). A když jsem dojel domů (10km) dal jsem baterii na nabíječku tak ukazovala 3 ze 4 čárek nabití. (baterie minimálně stará 3 roky) Tak jsem to nechal uplně nabít a problém zatím nebyl (od té doby nebylo pod 2 stupně.) A dnes se mi rozsvítíla ta kontrolka.

Baterie
Obrázek
Obrázek

Baterii jsem začal nabíjet několik hodin, poté co se rozsvítila kontrolka. (Vozidlo stálo)
Obrázek
RoxynCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 30. 10. 2016 13:02

Kontakty na alternatoru jsi kontroloval?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 30. 10. 2016 13:04

Šel bych po kabelech...může být třeba uvolněný (u altíku atd.)
//robbert rychlejší :-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod RoxynCZ 30. 10. 2016 13:37

Obrázek

Teď jsem šel zkusit domačknout tento kabel co vede k alternatoru, ale dal to nejde.

A multimetr bohužel nemam tak nemůžu odzkoušet.

Baterku jsem teda měl na nabíječce cca 2 hodiny (když jsem napojil bylo 3 ze 4 čárek a 13.1V to psalo na nabijecce. Teď to je doplna a píše 12.8V
RoxynCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 10. 2016 14:19

Teď už Ti to asi nepomůže, ale za směšnou cenu na ebay je http://www.ebay.com/itm/LED-Car-Battery ... F9&vxp=mtr
Pokud jsou nějaké problémy s baterií zastrčíš třeba za jízdy a hned vidíš napětí a zda je baterka dobíjená.
anonymni

Odeslat příspěvekod RoxynCZ 30. 10. 2016 14:28

PaulZ píše:Teď už Ti to asi nepomůže, ale za směšnou cenu na ebay je http://www.ebay.com/itm/LED-Car-Battery ... F9&vxp=mtr
Pokud jsou nějaké problémy s baterií zastrčíš třeba za jízdy a hned vidíš napětí a zda je baterka dobíjená.


Díky určitě dobudoucna koupím.
RoxynCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzatrx 20. 8. 2017 14:45

Tohle se dá normálně koupit i u nás, jen za to chtějí 150 Kč.
honzatrx
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron