Softwarové přehrávače -tipy, rady, zkušenosti

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 7. 2016 18:08

Zakládám vlákno pro majitele iOS a Android zařízení, kteří se nespokojí s kvalitou přednastavených přehrávačů. Na trhu je k dispozici celá řada přehrávačů s podporou bezztrátových formátů, které např. přednastevný iOS přehrávač nepodporuje. Toto vlákno je tedy určeno těm, kteří máte ve své hudební knihovně FLAC, MP3, ALAC, AAC, atp a chcete bez dodatečných konverzí svou muziku poslouchat z telefonu či tabletu ve špičkové kvalitě za zlomek ceny dedikovaných digitálních přehrávačů. Piště sem tedy prosím své zkušenosti a tipy nám ostatním.

Já dnes začnu přehrávačem Neutron Music Player. Na AppStoru stojí 5,99EUR, na Google Play stojí 180Kč. Podporuje takřka všechny formáty a podrobný popis je zde http://neutronmp.com/

Neutron je zvukově lepší, než přednastevný přehrávač nejen díky širšímu spektru podporovaných formátů, ale i díky bohatým možnostem přednastavení.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 7. 2016 19:14

dobrý nápad na vlákno

kdysi jsem dost hledal a vyzkoušel kde co (např. Winamp, Poweramp, Mort Player), ale pak jsem objevil Player Pro, s kterým jsem byl dlouho spokojen a už nevím, co mi na něm vadilo, že jsem ho opustil

nyní používám Jet Audio Music Player, který mi vyhovuje snad ve všem - umí přehrávat bez mezer, poradí si s adresáři včetně vložených (ani jedno neumí soňáckej player, což mě na něm dost štve) - akorát nevím, jestli podporuje Flac - na mobilu mi přijde zbytečné ho používat

no jestli objevím někde ten Neutron ve free verzi, tak ho vyzkouším

edit: tak koukám, že Jet Audio Flac umí... a taky je v marketu zkušební verze Neutronu, tak až bude nálada...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 3. 7. 2016 20:29

Onkyo HF player,Foobar 2000 a na nete bol Rockbox od Rushera ale podpora skončila
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 3. 7. 2016 21:31

Pokud mate android a nechcete utracet za placene programy,vyzkousejte Hiby Music.Mam ho ve svem tlf. a diky nemu mohu pouzivat jako DAC/AMP Mojo.A musim rict,ze me u nej nic nechybi.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 4. 7. 2016 11:03

Vyskúšal som mnoho prehrávačov na Android, ale Neutron je úplne iná liga. Možnosti nastavení sú obrovské (hlavne treba vedieť, čo nastavujete) a zvukovo je o triedu lepší, než všetky ostatné, čo som počul.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 7. 2016 12:25

Ano, já byl také dlouho zastáncem Neutronu, ale kvůli Novám jsem začal hledat alternativy a našel jsem Relisten, což je aplikace cca za 50EUR, ale je možno si jí zdarma na 100minut vyzkoušet. Tedy jsem vyzkoušel a v porovnání s Neutronem jsem neslyšel rozdíl, co by stál za těch 50 éček. Hledal jsem dál a našel Kaisertone. Ten je asi za 10EUR a u toho už je rozdíl znatelný. Zvuk je více detailní, je lépe rozlišený a celkově je pro mne líbivější. Kaisertone dává Novám vyniknout více, než Neutron. Doporučuju vyzkoušet. Kaisertone je zaměřený na detail, separaci a prostor více, něž na podání nejhlubších basů, možná bych řekl, že je i malinko zvukem světlejší, což Novám náramně prospělo. Má i slušně propracovaný Equalizer. Zatím je to to nej co jsem v softwarových přehrávačích slyšel. Bohužel se zdá, že je jen pro iOS.

Více:
http://www.cyberfort.jp/for-iPhone/eng/kaisertone.html
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 17. 7. 2016 09:09

Jednou z levnějších možností může být i Vox, 192kHz do externího zařízení taky zvládne, nic náročnějšího zase neobsahovala moje knihovna :D Ale také jsem ve finále skončil u Kaisertone, s AQUA DAC si rozumí dobře a u qjays 2nd je peak na 8kHz méně znatelný než na výchozím přehrávači.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 7. 2016 10:30

Já dnes porovnával Kaisertone s Cowonem PD na Campfire Nova. Zkoušel jsem různé skladby v různých kvalitách a rozdíl je takřka neslyšitelný. Velkou nevýhodou je samozřejmě to, že iPhone má danou kapacitu paměti, což u nahrávek ve vyšší kvalitě brzy narazí na limit. Ty šťastlivci co disponují 128Gb paměti, však při investici 10EUR můžou mít ze svého telefonu plnotučný DAP.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 7. 2016 12:59

poradte crossfeed do iphonu
Canopener je dobry?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 27. 7. 2016 14:43

Není špatný, ale já bych volil možná Kaisertone, má docela slušné možnosti nastavení a oproti CanOpeneru mnohem lepší ekvalizér, s tím jsem zkusil poladit qjays podle jejich známých neduhů a spokojenost maximální
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 7. 2016 17:03

ked tam zapnem crossfeed, tak ho budem mat v Spotify?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 7. 2016 20:22

vyskúšal som ten Hiby music a je to fakt kvalitný player aj ovládanie sa mi páči
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 7. 2016 19:10

Dnej jsem si stáhl Onkyo HF player. Kaisertone výborně seděl k Novám, ale Rhapsodia s ním měla příliš agresivní výšky a zvuk mi tolik neseděl. Onkyo je malinko temnější, než Kaisertone, asi i o fous i méně detailní, ale má dobrý prostor a zní dobře jak na Novách, tak i na Rhapsodiu. Ačkoliv Novy se mi víc líbily s Kaisertonem. Onkyo má lepší a důraznější bas. Onkyo tedy rozhodně stojí za zmínku a vyzkoušení. Onkyo samotné je na Apple storu zdrama, ale kdo bude chtít hrát Flacy, bude si muset přikoupit HD Player Pack za 9,99EUR. Opět je to dobrá investice pokud uvažujete o nákupu DAP, protože by se mohlo stát, že po vyzkoušení Onkya, už nákup řešit nebudete. Pokud máte Kaisertone či jiný kvalitnější přehrávač, tak je třeba zvážit zvukové preference. Onkyo je teplejší a více muzikální, Kaisertone spíš víc technický. Onkyo je ve verzi pro iOS i pro Android.

http://www.intl.onkyo.com/downloads/app ... layer.html


Hodně se doporučuje i iAudiogate, ale s tím nemám zatím zkušenost. Podělte se, pokud někdo z Vás ano.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 7. 2016 21:11

Vratil jsem se ke Kaisertonu. Jeho projev je k Novam pro moje usi prijatelnejsi. Ke svetlejsim sluchatkum bude asi lepsi to Onkyo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 29. 7. 2016 11:33

Tady k tomu tématu by mě zajímalo Bínovo vyjádření.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků