Nokia E51 - obecná diskuze + FAQ

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uku 11. 7. 2011 22:14

myslim, ze ne (ale 100% to tvrdit nemuzu - jak to zjistim "spravne"?
router je d-link nebo tp-link)
E51 Black Steel (fw 200.34.36) + microSDhc 8GB SanDisc + Evolve goTraxx
uku
Junior

Odeslat příspěvekod LaLi_87 22. 7. 2011 12:51

Nazdar nemal by niekto na predaj original stred krytu Nokia e51? Dakujem
LaLi_87
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 7. 2011 14:25

Na netu je krytů dost, tady není bazar.
Např. http://www.mobilmax.cz/kryt-nokia-e51-s ... -2115.html
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krokodeel 2. 9. 2011 20:22

Tatikova E51 najednou odesla, respektive odesla klavesnice. Vsechno se hlasi, nabijet jde, vypnout zapnout jde, ale klavesnice nereaguje... nestalo se to nekomu taky?
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MatusCo 25. 10. 2011 12:42

Zdravim,

mam uz tretim rokom sluzobnu E51 a nemam umysle sa jej zbavit.

Sef ma mobilny internet od T-mobile, ktory prijima cez USB modem (nejaky Huawei). Mne teraz nastavili zdielenie toho internetu, tzn., ze vsetky pakety su naratavane a uctovane na sefov internet.

Skusil som pripojit E51 cez kabel k notebook-u - cez OVI Suite vsetko zbehlo na prvykrat, nic som nie nenastavoval.

Mam vsak problem, ze absolutne neviem, ako nastavit telefon tak, aby som mohol internet pouzivat aj priamo v nom (web, maily). Nasiel som na strankach t-mobilu (teraz uz telekomu) vseobecne info, bohuzial nemam absolutne sajnu, ako a co nastavit priamo v mobile, aby som v nom rozbehal internet.

Vdaka za rady:

http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-po ... vseobecne/
Názov nastavenia T-Mobile WAP
Domovská stránka http://wap
Typ spojenia Trvalé
Dátový nosič GPRS
Spojenie GPRS podľa potreby
adresa APN wap
IP adresa 192.168.001.001
Meno wap
Heslo wap
Autentifikácia normálna
Typ prihlásenia automatické
GPRS oneskorenie 5 minút
Zabezpečené spojenie vypnuté

Port* 8080
*Poznámka: port 8080 je použitý v telefónoch s podporou WAP 2.0
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 25. 10. 2011 14:23

Trosku som to nepochopil.
1. šef ma internet cez usb modem pripojeny k.... notebooku ?
2. "Skusil som pripojit E51 cez kabel k notebook-u - cez OVI Suite vsetko zbehlo na prvykrat" to má súvis s čím ?
3. Ty chceš používať internet v mobile pomocou akého pripojenia ?
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MatusCo 25. 10. 2011 20:04

Ospravedlnujem sa za nezrozumitelnost...

1. sef ma mobilny internet, pouziva ho tym sposobom, ze pripoji USB modem k NB a ide...
2. mne nastavili (na moju SIM, moje cislo) zdielanie jeho internetu. Tzn, ze paketove data, ktore ja stiahem sa budu ratat na jeho mobilny internet. Ci je to nejake specifikum T-mobilu - to netusim...
3. Skusil som teda pripojit E51 k svojmu NB pomocou USB kablu, stlacil "Pripojit k internetu" v OVI Suite a hned som bol pripojeny, ziadne nastavovanie nic. takze obaja teraz surfujeme, on cez USB modem, ja pomocou USB cez mobil. Stianute data idu na jednu fakturu.
4. Na samotnom mobile vsak internetove pripojenie neviem sprevadzkovat, wi-fi praktizujem od zaciatku, ale tento typ pripojenia je pre mna momentalne "spanielska dedina".
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 25. 10. 2011 20:53

Ja telefon a modem vyuzivam presne tak isto. Teraz pisem z mobilu, v ktorom je simkarta zo zdielanim dat mobilneho internetu.
Mas ulozene miesto pristupu internet?
Daj si ho poslat od operatora. Dokonca aj gprs wap odratava z tych zdielanych dat. Iba streaming mobilnej tv sa odratava po sekundach streamovania. Je jedno aky prehliadac pouzivas. Ci uz vstavany alebo operu mini, alebo iny.
Menu/nastavenia/spojenie/miesto pristupu/volby/pridat nove/nazov miesta pristupu/internet a nemusis nic ine vypisovat. Potom ho mozes dat ako predvolene.
Menu/nastavenia/spojenie/paketove data/miesto pristupu/internet. Vo vstavanom webe klikni volby/nastavenia/miesto pristupu/vzdy sa spytat alebo internet. V opere mini skus zmenit v nastaveniach typ spojenia socket http.
Mne nesiel internet v mobile ked trochu zamrzol bolo toho moc pootvaraneho a pomohol restart.
A treba si kontrolovat predplatnene data, lebo by bola vysoka faktura. Alebo ak je net neobmedzeny, tak by sa net velmi spomalil na rychlost gprs. Napr aplikaciou conmet v pc.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 26. 10. 2011 10:26

Tak aby bolo zrozumitelnejšie :)
To že či má šef usb modem, alebo iny, alebo to že to pripojíčš k PC nemá nič spločné. Je to použitie internetu v mobile. Neviem teraz aké má tmobil parametre, ale najrozumnejšie je dat si poslať od nich nastavenie mobilného internetu pre tvoj mobil. A nie je to WAP, ale musí to byť intenret. /Myslím, že určite bude APN internet/
Pozriem, ked budem mat chvilku casu presnejsie.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 26. 10. 2011 10:48

Ja surfujem aj cez apn wap (nie vytacave ale wap cez gprs) a uctuju mi to v tych zdielanych s flarion stolnym modemom. Iny datovy balik nemam. Mam to tak uz 4 roky, k pausalu 10 minut a teraz k pausalu bez zavazkov. Zdelanie pre novych zakaznikov stoji 2 eura. Ja ako stary zakaznik ho mam zadarmo.
Co presne vypisje mobil pri pokuse ist na web stranku.
Ak ti internet v mobile ako modem k pc funguje tak ti musi ist aj normalne v mobile. Neviem zeby mal modem v telefone iny protokol ako vyuziva web prehliadac v telefone.
Ja som si kupil aj verejnu dynamicku IP aj na datove zariadenie aj na pausal k mobilu. Ale islo mi to aj bez tej verejnej IP.
Pozri tie nastaveni co som pisal.
Zavolaj operatora. Ci sef ma usb modem, ktory nieje cez flarion ale pripaja sa tak ako mobil? Tiez by to malo fungovat.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jqkt 12. 1. 2012 18:55

Mam problem, ulozil jsem si v novem Nokia Suite zalohu nbu, a kdyz jsem pak dal Restore, tak se mi obnovilo vsechno krome SMS. Ty jsem si tedy precetl v NbuExplorer. Zkousel jsem postup popsany pro novacky (z NbuExplorer export ve formatu vmg a pak pres schranku do Nokia Suite, ale v Nokia Suite se nic nestalo). Kdyz jsem zkusil import souboru csv z NbuExplorer do Nokia Suite , tak to taky nepomohlo. Co s tim?
jqkt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kbn-001 17. 2. 2012 23:37

Mám dotaz možná je to spíš všeobecně k symbianu.
Jaký je podle Vás nejlepší program pro přehrávání videa? Myslím klasické i netradiční. Mám např. nějaká videa ve flv a rád bych si je v telefonu přehrál. Na ovistore jsem se snažil hledat, ale to je tak něco nepřehledného a zmateného až se chce brečet a vyhledávání mi našlo totální ptákoviny.

Děkuji za radu případně odkaz.
kbn-001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 18. 2. 2012 10:21

Vacsina lepsich prehravacov co prehravaju dalsie formaty videa, titulky je platnych.
Pozri do zoznamu aplikacii. viewtopic.php?&f=1903&t=1093900
napr. smartmovie, coreplayer (ten ma moc funkcii a preto je pre niekoho zlozity, ale prehra vsetky formaty, ucplayer(free)
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kbn-001 26. 2. 2012 08:55

Díky za pomoc. Nakonec jsem tam hodil ten ucplayer a zatím spokojenost. Sice to není jak na Xperii X8 tam je přece jenom o dost víc programů, ale jinak mi tenhle telefon vyhovuje mnohem víc.
kbn-001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovnik 27. 3. 2012 20:28

Chlapi, uplne sa mi rozdrbali hadam vsetky gumene tlacidla na telefone - zapinanie, hlas a este je tam jedno, nevim narychlo ktore. Na zapnutie som nasiel, ale tie ostatne ... :( Neviete mi poradit? Nejaky bazar, obchod, nech je to cim lacnejsie. Vymenit to dokazem aj sam, len kde zohnat tie gumicky.
Tu je link na tlacitko na zapnutie
Kód: Vybrat vše
http://www.123mobil.eu/product_info.php?cPath=511_521&products_id=6091&osCsid=2gljqf8dl16hpo1kkikuqoq6f6
hovnik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků