Nokia E51 - obecná diskuze + FAQ

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JanisRouvas 31. 3. 2011 21:02

Zdravím,

mám u Nokie E51 problém - nemůžu si nastavit libovolné vyzvánění prakticky k ničemu. Po rozkliknutí nabídky mi nabídne pouze dvě možnosti - Stáhnout zvuky nebo tzv. "Vypnout". Nevím kdy a jak k tomu došlo. Mám nejnovější fw a abych případný problém vyřešil, udělal jsem už následující: 1. Obnovil originální nastavení, 2. použil jsem jakýsi kod (který si už nepamatuju), ten vymazal prakticky veškerý obsah telefonu a vrátil telefon do stavu, po kterém jsem musel zadávat i zemi, 3. různé babské rady o aktualizaci knihoven v přehrávači hudby...
Nic nepomohlo. Máte s tím někdo zkušenost?
JanisRouvas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 4. 2011 19:30

Nikdy se mi to u E51/2 nestalo,přehraj firmware přes Phoenix a je to.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JanisRouvas 2. 4. 2011 18:15

Tak pánové, problém vyřešen :oboze díky bohu. A žádné složitosti. Přišel jsem na to úplně náhodou a vlastně i nechtíc. Vytahl jsem paměťovou kartu a dal tam jinou. Nevím, jestli hraje svou roli i kapacita, protože jsem 4 GB nahradil 2 GB. Mobil na to zareagoval tak, že se zbláznil. Na displeji se začly objevovat hlášky o doručení zpráv lidem, které už nemám roky v seznamu. Bylo to jako virus, protože nešlo nic dělat. V paměti uložených zpráv se mi objevily zprávy rovněž 2 roky staré. Zprávy jsem vymazal a od té doby mobil reagoval znatelně rychleji. Ale opravdu znatelně. Podíval jsem se do volby tonu a hurá - funguje. Berte to jako radu, kdyby se vám událo něco podobného.
JanisRouvas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hafca 16. 4. 2011 19:12

Neví někdo jak zjistit na E51 MAC adresu? Potřeboval bych se připojit na wi-fi, kde mám povolené jen určité MAC adresy.
Dík za rady
hafca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 4. 2011 19:24

Zjistíš pomocí kódu "*#62209526#". Viz. FAQ v prvním příspěvku.....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hafca 16. 4. 2011 20:12

Kaji se a omlouvám, nějak mi to tam uteklo. :roll:
Tak MAC adresu jsem vyřešil, ale zápolím s ještě jedním problémem. Ten už jsem ve FAQ opravdu nenašel.
Nastavil jsem si přístupový bod a dostanu se přes Wi-Fi na Internet. Se stejným nastavením pro MMS ale neuspěji, nejdou odesílat. Je tam ještě nějaká finta kterou nevidím nebo to jen prostě takhle nejde?
hafca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 17. 4. 2011 07:23

Není. MMS je služba operátora a pro odeslání a příjem je třeba použít jeho profil se speciálně zadanými parametry.

Vážně jediná možnost, jak to obejít, je, že místo MMS použiješ email. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod m4xp0w3r7 25. 5. 2011 14:00

Je nějaká možnost, jak rozjet ČT24 na E51 přes net? Nejlépe na fullscreen :)
m4xp0w3r7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 25. 5. 2011 19:39

Není, aplikace od České televize je jen pro Symbian 3.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod llubik 26. 5. 2011 09:21

chcem sa spytat, som v tychto veciach tak viac menej laik. Mam E51 z orange, uz po zaruke. nainstaloval som si skype, ale telefon robi blboviny - byd sa restartne, alebo po skonceni hovoru cez skype sa neviem vratit na domovsku obrazovku - ze plna pamet a podobne . . . viem ze to moze vyt aj aplikaciou, ale je tam este firm 200.XX atd od kupy tak mozno by pomohol novy. Otazka znie: ak to nainstaliujem cez pc suite(uz mi oznamoval ze je novy), co s nainstalovanymi aplikaciami? Zostanu, nezostaneu, vybrat kartu, nevybrat . . . nechce sa mi vsetko znova instalovat . . .
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 26. 5. 2011 09:32

Aplikace na kartě zůstanou k dispozici i po update. Ty, co jsou instalované v telefonu, s velkou pravděpodobností zmizí.
Deleted user

Odeslat příspěvekod sleepyboywalker 26. 5. 2011 10:02

JanisRouvas píše:Tak pánové, problém vyřešen :oboze díky bohu. A žádné složitosti. Přišel jsem na to úplně náhodou a vlastně i nechtíc. Vytahl jsem paměťovou kartu a dal tam jinou. Nevím, jestli hraje svou roli i kapacita, protože jsem 4 GB nahradil 2 GB. Mobil na to zareagoval tak, že se zbláznil. Na displeji se začly objevovat hlášky o doručení zpráv lidem, které už nemám roky v seznamu. Bylo to jako virus, protože nešlo nic dělat. V paměti uložených zpráv se mi objevily zprávy rovněž 2 roky staré. Zprávy jsem vymazal a od té doby mobil reagoval znatelně rychleji. Ale opravdu znatelně. Podíval jsem se do volby tonu a hurá - funguje. Berte to jako radu, kdyby se vám událo něco podobného.

Presne to se mi ted stalo..Mam taky 4GB kartu a po vyndani uz jdou zvuky normalne volit. moza bude stacit kartu naformatovat..problem je v tom, ze tam mam milion aplikaci a vychytavek a nechci o to prijit :-(
sleepyboywalker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4xp0w3r7 27. 5. 2011 00:29

dejvidek píše:Není, aplikace od České televize je jen pro Symbian 3.
dejv


Dřív to trochu fungovalo se Skyfire prohlížečem normálně na webu ct24.cz přes flash video.
Ale Skyfire už na S60 nefunguje. Tak třeba by to mohlo jít v nějakém softu spustit ten stream flash.
m4xp0w3r7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uku 10. 7. 2011 21:51

Zdravim,
mam nekolik dotazu:
1) pres jednu konkretni (domaci) WIFI nemuzu odeslat SMS z Oskarka (pres jakoukoliv jinou to funguje). Rovnez se nemuzu pripojit pres vestaveny prohlizec na http://www.mobilecity.cz, pricemz pres Operu se pripojim... Provider tvrdi, ze zadnou stranku neblokuje...
2) potreboval bych zazalohovat nastaveni pristupovych bodu na WIFI - da se to nekde v telefonu "najít"?
Diky za mozne tipy.
E51 Black Steel (fw 200.34.36) + microSDhc 8GB SanDisc + Evolve goTraxx
uku
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 11. 7. 2011 10:02

nie je na tej WiFi nejake proxy?
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků