Nokia E51 - obecná diskuze + FAQ

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod spot 9. 10. 2008 07:24

shotiK> kupu by som velmi zvazoval... zas ma vytocil dnes ten budik.... co ten budik dokaze za veci to sa snad ani naprogramovat neda.... Kedy nokia dokaze urobit do mobilu funkcny budik? to bude nejaky update vydany co to poriesi alebo cakat ze ten budik bude dakedy funkcny je naivne?

Klavesnica u toho mobilu je hotova katastrofa...
spot
Junior

Odeslat příspěvekod shotik 9. 10. 2008 08:01

tisic lidi tisic chuti . vcera sem komunikoval s nekterymy s fora a rikali ze klavesnice je libova)))
shotik
Junior

Odeslat příspěvekod spot 9. 10. 2008 08:14

shotik: no ludia vo fore... ako by som to povedal.... casto krat pomozu to hej, za to velka vdaka... ale velmi citit aki su mnohi nekriticki... maju radi svoj mobil a nedokazu povedat objektivne toto je naprd... to je dobre... casto krat sa tu dockas iba nekritickeho obdivu... samozrejme nie vsetci

priklad: ked som tu napisal ze je tam nefunkcny budik, tak mi ktosi odpise ze vyvolavam zbytocne problemy, ze sa da nainstalovat hocijaky iny budik. Ale uz nedoda ze taky budik co by fungoval ked je mobil vypnuty, co by vypisal na display info o budeni neexistuje... atd atd
spot
Junior

Odeslat příspěvekod shotik 9. 10. 2008 08:24

a ty mas jak velky ruce ze se ti na tom pise spatne . ja mel predtim nokii 6300 a ted htc artemis tak jsem na mensi klaveslky zvyklej ale zase aby to nebylo moc titerny
shotik
Junior

Odeslat příspěvekod spot 9. 10. 2008 08:31

shotik: nemyslim ze sa na nej zle pise koli velkosti ruk, nemam az take velke laby. Moj nazor na klavesnicu: vrzga, aj nova, nie vsetky ale vela ludi sa na to stazuje. ja mam doma dve e51, jedna vrzga velmi vela, jedna menej. a stlacanie tych tlacitok nic moc... skratka mnoho lacnejsich mobilov ma omnoho!!! lepsiu klavesnicu. tlacitka sa velmi zle stlacaju. na to ze tato nokia ma kovove telo - to je celkom ok, tak ta klavesnica ako keby bola z ineho mobilu... dalsi blbost je: klavesnica a osvetlenie. je tam nejake dynamicke osvetlenie klavesnice podla okoliteho osvetlenia ak som to spravne pochopil. Je to naprd zhasina aj v tme. Nastavil som to na najlepsiu hodnotu... je to nepouzitelne. A co mi tiez velmi vadi je ze: klavesnica zhasne. ty nevidis co je na display a stlacis klavesu. a namiesto toho aby prvy tuk iba rozsvietil klavesnicu aby si videl co sa deje tak ten tuk rovno vykona akciu.... takze stlacas a nevies aku funkciu volas... to som na sony ericssone nikdy nezazil... pekne prve stlacenie rozsvietilo a mohol si robit. mal som pred tym inu nokiu davno a chcel som ju dat mojej mame... ta sa toto nedokazala naucit ze jej to kona akciu na zhasnutej klavesnici... a tak som si myslel ze manazerska nokia v roku 2008 uz nebude mat taketo hrube chyby.... a MA... a ma aj mnoho dalsich... to je moj nazor na klavesnicu tohoto mobilu. Ini ludia mozu mat iny nazor
spot
Junior

Odeslat příspěvekod shotik 9. 10. 2008 08:51

objednal jsem i presto :)
shotik
Junior

Odeslat příspěvekod machura 9. 10. 2008 08:55

2spot: a jestlipak jsi napsal o problemu uz na podporu ze stranek nokia, aby ses dockal opravy v dalsim firmware ? Vsadim se, ze jeste jsi nepsal.

Me to netrapi, ja telefon nevypinam a tak tam psat za tebe nebudu...
machura
Junior

Odeslat příspěvekod *f* 9. 10. 2008 09:00

ak by klavesnica za denneho svetla nezhasinala, spot by sa stazoval na kratku vydrz podla mna. Mam E51 z Orange a na klavesnicu nemozem povedat kriveho slova. Nic nevrzga a stlacanie je pohodlne. Telefon sa obsluhuje vyborne a to, ze klavesnica zhasina za bieleho dna, to absolutne neriesim, prave naopak, ale nikdy by som nepovedal, ze je to chyba nokie.

budem sa opakovat, ale opat to spomeniem: spot hladas chyby tam, kde nie su. Nic v zlom.
cogito ergo sum...
Pay attention or pay the price...
*f*
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 9. 10. 2008 09:05

spot

ak chces aby nevykonalo akciu po stlaceni tlacitka pri zhasnutom displeji, nastav setric na kratsiu, alebo rovnaku dobu ako podsvietenie. Ked je aktivovany setric displeja, tak len zrusi setric a rozsvieti podsvietenie a nevykona akciu.

A pohodlnost pisania je vec subjektivna, mne sa na nej pise dobre, a dobre sa mi pisalo aj na SPV C100 a tam tiez klavesnicu kritizovali.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod machura 9. 10. 2008 09:09

2spot: precti si poradne manual... je tam detekce kvuli intenzite osvetleni, ne jestli je tma. A je to regulovatelne v urcitem rozsahu.

Jestlize klavesnice zhasne, pak je dobre, ze tlacitka maji porad svuj smysl. To bych zase ja s SE slehnul o zem. Az kdyz je sporic, tak pak stisknuti nejprve rozsviti. Nauc se pouzivat kurzorove tlacitko a nic nezkazis.
machura
Junior

Odeslat příspěvekod spot 9. 10. 2008 09:16

machura: nenapisal, nemam cas... pre mna ten mobil nie je zmyslom zivota, a mozno by bolo dobre keby to neopravili. o rok im to vyreklamujem a ak to nebudu mat vyriesene tak mi po mesiaci budu musiet vratit koruny a kupim si iny mobil.. takze ono casto plati ze vsetko zle je aj na nieco dobre

*f*: pises ze by som sa stazoval na nieco keby bolo inak... dost smiesne. a ze tebe nevrzga asi tiez nie je argument prejdi si len toto forum a najdes tu viacero ludi co im ta klavesnica vrzga. ze tvoj kus je ok je potom irelevantne. A to ze klavesnica a aj display zhasnu a ty nic nevidis a prvy tuk do klavesnice je vykonanie akcie JE HRUBA VELMI HRUBA CHYBA. To len niekto kto chce prehliadat taketo nedostatky moze povedat ze je to ok. keby sa takto spravalo PC a mal by si pusteny internet banking tak by to mohla byt velka zabava

ARS : skusim co pises
spot
Junior

Odeslat příspěvekod spot 9. 10. 2008 09:20

machura píše:2spot: precti si poradne manual... je tam detekce kvuli intenzite osvetleni, ne jestli je tma. A je to regulovatelne v urcitem rozsahu.

Jestlize klavesnice zhasne, pak je dobre, ze tlacitka maji porad svuj smysl. To bych zase ja s SE slehnul o zem. Az kdyz je sporic, tak pak stisknuti nejprve rozsviti. Nauc se pouzivat kurzorove tlacitko a nic nezkazis.


tak toto som nepochopil co pises. co to ma spolocne s manualom... xixi... intenzita osvetlenia a tma asi spolu suvisia. jednoducho to nefunguje spolahlivo ta detekcia osvetlenia ak mi vo velmi tmavom prostredi, takmer v uplnej tme zhasla klavesnica pocas pisania... na to netreba citat manual. to je zle spravena detekcia osvetlenia. Preto som to nastavil na maximum. ak to nefunguje spolahlivo neni co nastavovat. jedine riesenie = maximum

Takze tebe vyhovuje ak ti zhasne cely mobil, klavesnica a aj disply a nic nevidis a teraz sa k tomu vratis a stlacas a nevies co stlacas hej? Mozme mat kazdy iny nazor nech si citatelia spravia svoj... Ja tvrdim ze stlacat klavesnicu a nevediet aku fciu volam je hruba chyba
spot
Junior

Odeslat příspěvekod daymoon 9. 10. 2008 09:32

Spote, ty už fakt snad vaříš ty problémy z vody, jinak to nevidím. Píšeš tak dlouho smsku, že ti mezi jednotlivými stisky zhasne celý mobil? To je opravdu problém. Co takhle stlačit klávesu pro směr, ta ti snad nic nezničí. A nebo jakoukoli od 0 do 9 a pak to jedním stiskem smažeš.
S tendencí tvých stížností každým dnem očekávám, že přijdeš s tím, že v půlce psaní smsky se ti vybila baterka, protože jsi ji psal několik dní a je to úplně katastrofální mobil, co tohle udělá.

Moje zkušenost po 2 týdnech s E51: nic nevrže, klávesnice je výborná, zadní i přední kryt taktéž výborný. Telefon se dobře drží, wi-fi je luxus, citlivost na signál wi-fi výborná. Baterka mi vydrží asi 4 dny a je nabitá za hodinku. Fotku jsem ještě neudělal ani jednu, na to mám DSLR. Na buzení zase budík na nočním stolku, který nezhasíná ani na dením světle, ani při psaní smsky...
daymoon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 9. 10. 2008 09:39

To podsvietenie klavesnice som si nikdy nevsimol, respektive mi to asi nevadi, skusim si to vecer vsimat :) Ja mam jas na minime.

A k tomu zhasinaniu displeja....limit podsvietenia je jedna minuta, neviem si dost dobre predstavit, co by som robil s mobilom, aby som si daval minutovu pauzu pri jeho pouzivani. Takisto podla mna nie je problem sa naucit v takomto pripade stacit kurzor, ten nevykona ziadnu zavaznu akciu.
Je to len vec zvyku a nazoru. My podla teba sme k tomuto telefonu nekriticky, ty zas podla niektorych z nas hladas chyby tam kde nie su.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spot 9. 10. 2008 09:50

ani sa mi nechce dalej reagovat cakal som taketo reakcie a obhajovanie nokie e51 stylom mne to nevadi, ja budik nepouzivam, ja tak dlho sms nepisem, mne klavesnica nevrzga a pod. veci bud funguju alebo nefunguju... to je moj nazor a ked funguju zle tak to napisem... poznam vela ludi co si kupia cokolvek a len preto ze si to kupili a maju to tak na to nedaju dopustit a potom je to ten najlepsi televizor na svete, ze je to ten najlepsi mp3 player na svete a pod...
dalej uz nereagujem... svoj nazor som napisal... a opakujem ini ludia mozu mat ine nazory...

ars: no asi mas velmi slabu predstavivost. robim cosi na mobile a niekto ma vyrusi... bavim sa s kolegom kludne aj 5 min a potom chytim znova mobil do ruky.... to je fakt take neuveritelne ze????? a ak stlacim sipku tak aj ta sipka nieco vykona... posun v menu.. cokolvek.... a potom musi stlacit sipku dole.... nema vyznam riesit... obhajujete smiesnymi agumentami evidetne chyby. budik sa da opravit nepouzivanim, zhsinanie klavesnice sa da opravit zosuladenim nastavenia setrica a zhasinania. atd atd.... su to chyby, mnohe sa daju obist ale su to chyby ktore zneprijemnuju zivot. a mnoho mnoho ovela lacnejsich mobilov taketo chyby NEMA a nie je treba potom nic nastavovat, nic instalovat netreba browsovat apo nete a hladat riesenie ako to oklamat aby to fungovalo. JEDNODUCHO TO FUNGUJE
spot
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků