Nokia 7.1 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 08:23

Nokia 7.1

Oficiální web: https://www.nokia.com/phones/cs_cz/nokia-7-2018

Obrázek

na český trh přijde Nokia 7.1
specifikace:
https://smartmania.cz/katalog/nokia-7-1/


Recenze & testy:

Seznam:



    Credits: Nick Cave, zumzumzum
    Nick Cave
    Moderátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 11. 2018 12:38

    Čistý Android nebo 3 foťáky?
    Nokia 7.1 vs. Samsung Galaxy A7

    https://mobilenet.cz/clanky/cisty-android-nebo-tri-fotaky-nokia-71-versus-samsung-galaxy-a7-2018-duel-36490
    Nick Cave
    Moderátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Obyvatel 27. 4. 2019 14:13

    Jak je na tom kvalita GPS signálu? Podle téhle recenze je to dost špatné.
    Obyvatel
    Junior

    Odeslat příspěvekod copper 27. 4. 2019 22:00

    Ja bych se testy probehlymi na OS 8.1 uz asi nezabyval.

    P.S. V prizemi a v centru (ne u okna!) patrove budovy fix time 8 sekund, viditelnych 41 satelitu, v pouziti 11.
    ~ Carpe diem ~
    copper
    Mírně pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 8. 2019 08:18

    Cena Nokia 7.1 3/32GB spadla na směšných 4599kč.
    Pravda není to žádný trhač asfaltu, ale SD636 je poměrně výkonné CPU, díky výborné optimalizaci nejsou ani ty "pouhé" 3GB RAM nějak znát a paměť lze zdvojnásobit za cenu kolem 200 i na 64GB.

    Nokia pod vedením HMD Global poskytuje spolu s Google příkladnou podporu, v závěsu se drží možná Samsung a pár ostatních ale je to bída
    https://dotekomanie.cz/2018/09/hmd-global-nokia-jde-prikladem-ostatni-vyrobci-by-se-meli-inspirovat/
    Cheetah007
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod standavfr 1. 9. 2019 18:41

    Ten článek je rok starý. Nechal jsem se nalákat na N7Plus, horší telefon jsem nikdy neměl, půl roku neřešené bugy po přechodu na droid 9, ztratil jsem trpělivost a koupil Honor Play, momentálně je za 5000,aktualizace chodí každý měsíc stejně jako na tu slavnou Nokii a hlavně, telefon FUNGUJE jak má.Jen doufám, že se Nokií nikdo inspirovat nebude, *****ělo by to průserem.
    standavfr
    Mírně pokročilý

    Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 9. 2019 19:06

    To jsem někde zahlédl no.
    Pravda nevrhá to dobré světlo na výrobce ale ostatní jsou snad v pohodě a nemužeš podle této zkušenosti soudit nokii jako celek.
    Motorola moto g (8) power
    Cheetah007
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod earthquake741 2. 9. 2019 09:17

    Řetěz je tak slabý, jak je slabbý jeho nejslabší článek
    earthquake741
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Cheetah007 5. 9. 2019 14:27

    Potřebuji poradit
    Hned po rozbalení a zapnutí se nabídla aktualizace o velikosti asi 1.3GB tu jsem stáhl a instaloval.
    Po prvotním nastavení a přihlášení k Google ještě jedna asi 77MB zabezpečení které je momentálně k 1.srpen.
    Telefon funguje jak má ale ač jsem udělal HR nedaří se mi zprovoznit zálohování na Google účet.
    Vše je nastavené správně, ale už druhý den to někde visí...tlačítko ručního zálohování je zašedlé a kromě kontaktu to všude píše "čeká se na zálohování" nevíte co s tím?
    Na Google disku je místa dost necelých 5GB ještě někde to jak na WiFi tak na datech,buď je někde problém nebo si s tím Google dává na čas.

    Zatím hledám na Google tady to zmiňují v souvislosti s Galaxy S9+
    https://www.reddit.com/r/AndroidQuestio ... rayed_out/

    -- 05 zář 2019, 15:50 --

    Tak nějaká chyba v Androidu 9 Pie, prý je potřeba vypnout všechny způsoby zabezpečení,PIN,Otisk,heslo ATP pak zálohovat a potom zase nastavit,později to pak už běží jak má.

    -- 05 zář 2019, 15:57 --

    Takže potvrzují,po odstranění všech možností zabezpečení už je to funkční, ale poté co nastavím otisk a PIN tlačítko zálohovat zase zešedne.
    Nezbývá než počkat až Google vydá update, chyba je u nich dělá to u mé Nokie i na Samsungu Galaxy S9+ viz odkaz.
    Otisk prstu chci určitě používat čekám že to bude brzy opravené nebo s příchodem verze Q.
    Je možné že po jeho nastavení nebude možné jen ruční zálohování ale automatické bude funkční.
    Když jsem zabezpečení odstranil,všiml jsem si kromě zmodrání tlacitka že u data aplikací a dalšího naskočilo místo "Čekání na zálohování", "zálohováno před 2h" takže auto potom už snad chodí
    Cheetah007
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod lada t5 7. 9. 2019 21:03

    Ahoj, měl jsem obdobný problém se zálohováním, ale mávnul jsem nad tím rukou a neřešil to, nebyl v tu dobu na to čas. Trvalo to cca týden a telefon se začal zálohovat a nyní už je vše v pohodě.
    Proto si myslím - nezmatkuj, nic nedělej, jen trpělivě vydrž.
    Google Pixel 5, Google Pixel 6
    lada t5
    Junior

    Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 9. 2019 10:25

    Děkuji, já už to vyřešil viz odkaz.
    Ochranu otisk+PIN nastavím a uvidím jestli se to po nějaké době dá samo do kupy.
    Cheetah007
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Cheetah007 9. 9. 2019 19:06

    lada t5
    Hele měl si pravdu, ono se to samo po necelých dvou dnech nějak vzpamatovalo a zálohování funguje jak auto, tak je možnost ručně, ochranu otisk+PIN mám stále aktivní, chce to dát tomu čas, proč to má takové zpoždění to vědí jen v google.
    Motorola moto g (8) power
    Cheetah007
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod roy1 9. 9. 2019 21:34

    Ale kdeže v Google, to je problém hmd.
    roy1
    Pokročilý

    Odeslat příspěvekod Cheetah007 9. 9. 2019 21:45

    Hele netuším...už to chodí jak má, podobný problém na Android 9 Pie měli i jiní na Galaxy S9+ viz odkaz dříve, pokud si to viděl.
    Motorola moto g (8) power
    Cheetah007
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod lada t5 10. 9. 2019 08:43

    Cheetah007 píše:lada t5
    Hele měl si pravdu, ono se to samo po necelých dvou dnech nějak vzpamatovalo a zálohování funguje jak auto, tak je možnost ručně, ochranu otisk+PIN mám stále aktivní, chce to dát tomu čas, proč to má takové zpoždění to vědí jen v google.


    Ano, také nevím, proč to tak je, ale mám zkušenost, že se to časem samo "usadí"..............
    Google Pixel 5, Google Pixel 6
    lada t5
    Junior

    Další stránka

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků