Nokia E52 - pripojeni k internetu

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod livot 10. 12. 2017 12:05

Ahoj, mohl by mi, prosim, nekdo poradit ? Nejde mi nastavit pripojeni na internet. Operator (t-mobil) mi poslal nejakou nastavovaci sms a stejne to nefunguje. Nejde to ani podle jejich navodu na netu... Na starem pristroji mi ale internet fungoval dobre, bohuzel uz nezjistim jak to tam bylo nastavene...
Pomohlo by mi, kdyby mi nejaky majitel E52 opsal svoje nastaveni... Diky za pomoc !
livot
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 10. 12. 2017 15:02

Tento telefon nemam ale mohl by jsi mit spatne nastavene APN mas tam internet.t-mobile.cz
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod livot 10. 12. 2017 17:17

co je, prosim te, APN, kde to hledat a co by tam melo byt ? Diky !
livot
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 10. 12. 2017 17:37

APN čili Access Point Name znamená jméno přístupového bodu na internet. Přihlášením mobilního přístroje k APN poskytovatele se aktivuje mobilní přístup k internetu. Pomocí APN může být upřesněn také typ požadované služby.
Pokud má mobilní zařízení navázat datové spojení, musí být nakonfigurováno právě pomocí APN. Podle něj se pak vytvoří typ připojení k síti, druh zabezpečení a připojí se vybrané zákaznické sítě.

Neznam tvuj mobil ale u Androidu je to v nastaveni mobilni site vetsinou kdyz mi na tabletu nebo android telefonu nejede net musim to nastavit rucne tzn. dat tam adresu internet.t-mobile.cz víc ti neporadim.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod livot 10. 12. 2017 18:16

Jasne, to je to "cile". Tam se mi to nastavilo podle te jejich sms + jsem to jeste prekontroloval podle navodu...

-- 10. 12. 2017 18:17 --

Tohle mi spis prijde, ze je neco potreba nastavit v telefonu... :(
livot
Junior

Odeslat příspěvekod riki 10. 12. 2017 20:35

Když jsem měl kdysi tento mobil,tak stačila jejich sms na konfiguraci a šlapal net úplně v pohodě...máš ty data v nastavení zapnuté?Je to jako u androidu,vypnout -zapnout,jinak nejdou :)
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod livot 10. 12. 2017 21:56

Nic jsem nikde nevypinal...ale kde se to zapina ??
livot
Junior

Odeslat příspěvekod riki 10. 12. 2017 22:12

Tak asi bych začal tím,že si seženu návod na tento mobil...je to už 3 roky,co jsem ho měl,tak že nevím,kde co je...
Kupodivu první odkaz na Google mi to našel :D začal bych hledat tam... a vůbec bych vše začínal na Google,ten umí věcí...
https://www.google.cz/search?client=ope ... kia+e+52+návod&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod livot 10. 12. 2017 23:31

Kdo by to rek, vid ? Predstav si, ze navodama jsem zacinal ! Bud tak hodnej, pokud nechces nebo neumis poradit, nevsimej si me...
livot
Junior

Odeslat příspěvekod riki 11. 12. 2017 04:14

No asi ne :D když ti to nejde... Představ si,že všem ostatním to jde a tobě ne...vyhoď a kup si pořádný mobil :D nebo se nauč ovládat ten co máš... nikde si to nepsal,že si to četl,tak si dělej co chceš...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 12. 2017 04:19

livot: nech si znovu poslat konfigurační esmsku, ulož ji a potom vypni a zapni telefon
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palko222 11. 12. 2017 04:30

livot píše:Kdo by to rek, vid ? Predstav si, ze navodama jsem zacinal ! Bud tak hodnej, pokud nechces nebo neumis poradit, nevsimej si me...


Ty si dobrý trotl :D chceš poradit a pak se ještě machruješ,trochu slušnosti by ti neuškodilo:) každopádně,zkus tu novou sms a reset,pokud ti to ukazuje 3g a nejde to,tak to někam zanes,protože to nezvládneš a nebo je problém v mobilu...
palko222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 11. 12. 2017 06:06

Možná by bylo nejlepší zajít do T-mobile prodejny a zkusit to tam. Třeba budeš mít štěstí, že tam nenarazíš na trubku.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bobasso 11. 12. 2017 11:51

Nokia E52 je hodne stare zelezo. V ve sve dobe spolu s E72 ale velmi dobre founy. Ale dnes uz mnoho veci na nich nejde. Web k prohlizeni netu stranky nacita jen nektere,jinak vyhazuje chybu pripojeni. Nejdou nacist. Jedine Opera mini zatim spolehlive slape. A ted to hlavni. Vyprdni se na cele nastaveni od tymobajlu. Aby net chodil, tak staci mit v APN vypsano malymi pismeny slovo internet a cele nastaveni je hotove. Nejake APN:internet.t-mobile.cz je pouhy vymysl TM,aby se odlisil od ostatnich opu. Najed do Nastaveni-Pripojeni-Cile-Internet-(Pristup.body:x)-Rozklikni to a pokud je tam ulozeno nastaveni od TM,ktere ti prislo v sms,tak ho vymaz. Pak dej Volby-Novy pristupovy bod-Zvolit-Automaticky zjistit dostupne pristupove body? Dat Ne-Volba pristup.bodu: Zvolit Paketova data-Nazev pristupoveho bodu paketovych dat si zadej co chces. Treba Muj net a dej OK.-Hlaska Pridan pristupovy bod k internetu. Ten tebou nove vytvoreny pristupovy bod rozklikni a polozku Nazev pristup.bodu rozklikni a edituj. Tam vepis temi malymi pismeny slovo internet-Ok-Volby-Konec . A je nastaveno. Pak jeste udelej toto. Menu-Nastaveni-Pripojeni-Paketova data-Rozklikni a v polozce Spojenu paketovymi daty vyber moznost Je-li dostupne. A v druhe polozce Pristupovy bod vyber moznost internet. Tot vse. Ale jak rikam. Pujde dobre jen Opera mini. Vestaveny Web bude cinit problemy.
bobasso
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 12. 12. 2017 20:19

Interní browser u Symbianu vždycky činil jeden velký problém. Autor to možná nechce kvůli webu. To nastavení je jednoduchý ale ten telefon může bejt mimo.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků