Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech Nokia a Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod xixo 2. 5. 2018 19:15

Stručně a útržkovitě:

Koupil jsem ji místo Nexuse 5X, u kterého kvůli bobtnání aplikací s 2GB RAM přestal v praxi fungovat multitasking, protože dvě app současně se tam už nevešly :-) Ta fyzická velikost není tak hrozná, Nokia je oproti 5X akorát cca o 1cm delší a do kalhot se vejde (nepoužívám ovšem pouzdra).

Pořád mačkám na Volume místo na Power a naopak, ale to se snad časem poddá.

Systém zatím vypadá ok, byly tam nějaké porodní bolesti nejspíš způsobené obnovováním ze záloh z 5X (odmítal se spustit backup - vyřešeno přes adb shell, prázdná obrazovka google now - vyřešeno smazáním dat Google app a restartem). Hry nehraju, číslo z Antutu je mi ukradené a běžné productivity appky fungují svižně. Lagy a padání zmiňované někde v recenzi jsem zatím nepozoroval.

WiFi se chová trochu bizarně. Přes dvě zdi dává na 5ghz pásmu upload 4MB/s. Přijdete do místnosti s routerem a upload klesne na 250kB/s. WTF?

Treble check tvrdí, že Project Treble tam je.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2018 12:19

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 5. 2018 15:58

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nery 4. 5. 2018 16:35

Recenze slušná, jen bych až tak nesouhlasil s tou čitelností na slunci. Myslím s osobní zkušenosti, že čitelnost na přímém slunci je naprosto vyhovující. Fotky za snížené viditelnosti pro běžného uživatele, který se v tom nepotřebuje pitvat jsou naprosto v pohodě. A k té velikosti, je to hodně subjektivní. Já sám mám velké ruce a když porovnání s mým předchozím Honorem6x, tak Nokie je jen o kousek delší, žádný problém s tím nemám. Mrzí trochu absence rádia a notifik. diody. Ty notifikace na displeji nejsou až zas takové terno. Kdysi u myslím Moto X Play to fungovalo lépe.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod Odhur 5. 5. 2018 11:52

Možno by sa oplatila LG G6 ale to nieje výhra, takže možno S7. Nokia 7 plus je určite dobrá ale v tejto cene kvalitné staršie vlajkové lode.
Viete mi aj povedať akú váhu má tento telefón? Na gsmaerene síce túto hodnotu uvádzajú ale našiel som aj inú. Rád by som si to potvrdil.
Odhur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nery 5. 5. 2018 22:11

Přístroj má hmotnost 185 gramů. Váženo doma na kuchyňské váze.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod xixo 9. 5. 2018 08:07

Oficiální beta Androidu P je (skoro) venku:

https://developer.android.com/preview/devices/
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2018 23:37

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 5. 2018 00:40

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 5. 2018 17:01

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Baanjo 15. 5. 2018 17:08

Zdravím, mám rok S7 a rozhodně s ní nejsem spokojený, takže chci přejít na něco jiného a Nokia 7 plus mě celkem dost láká. Byla by možnost sem prosít dát screeny ohledně výdrže, hlavně SOT a třeba co s tím člověk přes den dělal? Baterka je pro mě totiž nejvíce bolavá věc u S7. A taky by mě zajímalo jak je to s tou rychlostí čtečky otisků prstů?
Baanjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod solaris1 16. 5. 2018 20:34

Ahoj, jak je systém plynulý, rychlý? V každé recenzi píšou jak seká, i apky padají nebo se dlouze načítají. A v porovnání s Mi A1? Dík
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 16. 5. 2018 22:14

Sekání a padání systému jsem nezaregistroval. Myslím, že mi zpočátku pouze jedna app nečekaně spadla, ale to bylo hned po instalaci. Rychlost řekl bych není až tak bleskurychlá, mohu porovnat reálně s Honorem 6x, který mám v záloze. Tady je ten rozdíl celkem velký ve prospěch Nokie. Výdrž jsem nějak nezkoumal, pro mne absolutně dostatečná, neměl jsem důvod se tím zabývat. Jediné co mne mrzí je chybějící notifikační dioda, na kterou jsem si zvykl z Honoru. Ne vždy se mi displej rozsvítí poté co mám telefon v ruce, víceméně si notifikace kontroluji stiskem tlačítka z boku.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 17. 5. 2018 22:24

Má HD Voice?
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 18. 5. 2018 04:14

Dnes přišla aktualizace s květnovou bezpečnostní záplatou. Připadá mi, že zvýšila rychlost systému.
HD Voice aspoň co jsem vyčetl nemá.
Nery
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor