Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jarpet58 17. 6. 2018 09:20

Ano, recenze na N7+s tím vybijenim mně taky připadá jako nesmysl. Další nesmysl je, že má plastová záda, protože je z jednoho kusu hliníku.

Píšu ale z jiného důvodu. Je zde odkaz na google foťák a opravdu fotí o 30%lépe. Bez přepalů, a ve tmě podává věrné barvy. Originál fotí trochu do žluta. Radost jsem ale měl jen do chvíle, než přišla bezpečnostní červnová aktualizace.
Od té doby Google foťák nejde spustit. Hledal jsem i na xda, ale bohužel jsem našel jen verzi kde funguje jen kamera. Foťák je... černo.
Neví někdo co s tím? Budu rád za každou radu.
Jarpet58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hexkey 17. 6. 2018 16:04

Na xda je verze která funguje už dva dny
Hexkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarpet58 17. 6. 2018 17:04

Byl by možný odkaz? Něco jsem našel, ale neumím anglicky a ta verze má nějaké omezení. Z nexusů jsem přešel na tohle, takže to není o lenosti..
Jarpet58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr311 17. 6. 2018 19:26

Tak dneska jsem měl konečně příležitost v jednom krámu si novou Nokii 7 Plus osahat na živo, no musím uznat, že působí hodně luxusním dojmem, je i dost masivní, člověk alespoň ví, že něco drží v ruce. No oproti těm čistokrevným Číňanům se mi jeví Nokia 7 Plus mnohem lepší. Tak ho mám předběžně vybrán jako náhradu za Lumii 640XL. Chtěl bych se ale zeptat zkušenějších, jak to je s tím droidem. Léta jsem jel na WP, než to MS zazdil, tak nemám zdání, jak droid funguje. Docela mě třeba zarazila informace v jednom z testů Nokie 7 Plus, že je zaručena aktualizace systému 2 roky. Jak tomu rozumět, to jako po dvou letech bude mobil na vyhození? Tak to by bylo stejné, jak s WP.

Pak mě zajímá, jak rozumět čistý Android co má být v Nokii a ostatní v jiných mobilech, to jako když si mobil koupím, to je jako laicky řečeno auto bez příslušenství? Jde to vůbec spustit, nebo se musí další aplikace dokupovat, aby byl mobil funkční?

Třeba kdybych si chtěl na Nokii 7 Plus instalovat navigaci Sygic, bude stačit si koupit licenci na Sygic a poté naistalovat a normálně používat, nebo je ke zprovoznění zapotřebí nějaké jiné další nástroje?

Omlouvám se za možná pro zkušené moc laické dotazy, ale Adroid v mobilu jsem nikdy neměl, tak nemám představu o tom, jak funguje.
petr311
Junior


Odeslat příspěvekod Jarpet58 17. 6. 2018 20:13

Hexkey :
Moc děkuju... super.
Jarpet58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod copper 17. 6. 2018 20:25

petr311 píše:Docela mě třeba zarazila informace v jednom z testů Nokie 7 Plus, že je zaručena aktualizace systému 2 roky. Jak tomu rozumět, to jako po dvou letech bude mobil na vyhození? Tak to by bylo stejné, jak s WP.

Pomerne standardni zalezitost, na vyhozeni to nebude, protoze Android jako takovy samozrejme funguje dal. WP skoncil globalne a tim padem na nezajem vyvojaru.

petr311 píše:Pak mě zajímá, jak rozumět čistý Android co má být v Nokii a ostatní v jiných mobilech, to jako když si mobil koupím, to je jako laicky řečeno auto bez příslušenství? Jde to vůbec spustit, nebo se musí další aplikace dokupovat, aby byl mobil funkční?

Cisty Android = rozhrani tak jej navrhl Google, zadne graficke upravy systemu, predinstalovane aplikace, zmeny v ovladani atd.
Cili nic dokupovat nemusis, mobil bude fungovat jak ma od vybaleni a pouze si nainstalujes to, co sam budes chtit pouzivat.

petr311 píše:Třeba kdybych si chtěl na Nokii 7 Plus instalovat navigaci Sygic, bude stačit si koupit licenci na Sygic a poté naistalovat a normálně používat

Ano

petr311 píše:nebo je ke zprovoznění zapotřebí nějaké jiné další nástroje?

Ne, nic dalsiho nepotrebujes.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 17. 6. 2018 20:38

Díky za odpověď :-)
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod copper 25. 6. 2018 15:16

Nokia 7 Plus Android One vs Nokia 7 Plus 6GB - Speed Test

~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2018 11:25

Nokia 7 Plus dostane funkci face unlock

https://www.mojandroid.sk/nokia-8-face- ... e-post-row
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 26. 6. 2018 21:31

jaký program používáte na nahrávání hovorů?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod opasino 27. 6. 2018 07:06

Ano, také jsem tento používal, patří k těm lepším, ale na některých modelech je s ním problém. Ale zatím žádný ozkoušený nebyl stoprocentní.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jarpet58 27. 6. 2018 08:04

Na N 7plus perfektně funguje ACR pro.
Na nexusu 5 mi pak už nechodil.. na androidu 6.
Nainstaloval jsem ho cvičně na Nokii a super.
Jarpet58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 27. 6. 2018 08:26

jde mi primárně o fungující na N7+ . aby byla dobre slyset protistrana. žádnej odposlech z repráčku .. kdyby byl integrován tak neřeším.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků