Nokia 7 Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech Nokia a Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod solaris1 18. 5. 2018 13:24

Hm, to je škoda :/ Mluvit a slišet čistě je návykové. Jinak co foťák. Co jsem viděl tak jeden víc fotí do žluta, což je fakt špatný :/ Rychlost a stabilita se tedy vylepšila? Rozhoduji se mezi Nokii 7+, Nokii 8, možná X a MI A2 co tak do měsíce přijde. Nic lepšího s čistým Androidem není.
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2018 14:22

Nokia 7 Plus dostává aktualizaci pro podporu 4G Volte na obou simkách

https://gizchina.cz/2018/05/18/nokia-7- ... tualizaci/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nery 18. 5. 2018 16:25

Zvuk vůbec není špatný. Předtím jsem byl zvyklý na Honor6x a můžu říct, že tohle je o úplně něčem jiném. Fotky dobrý, mohu poslat vzorky. Docela šikovný je přepnutí 2x zoom. Nokií 8 jsem zkoušel, ale na mne byla prostě malá. Chtěl jsem větší přístroj.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2018 12:11

Nokia 7 Plus dostává květnovou bezpečnostní aktualizaci

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/7-te ... i-zaplatou
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M@C 23. 5. 2018 14:40

Nery: Jde u te Nokie nastavit, aby Glance screen/Always on display/nebo jak se tomu rika, stale svitil a ukazoval cas a notifikace? Nebo se probudi jen kdyz telefon zvednu ze stolu? To je uz docela na nic potom, ted mam L950 a tam mi Glance screen sviti stale...

-- 23. 5. 2018 14:41 --

Jinak teda uvazuju, ze z L950 prejdu na N7+, ale mam strach, ze si pohorsim co se tyce fotaku... Je ten strach opodstatneny? :-)
M@C
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 23. 5. 2018 22:14

Myslím, že určitě ne. Už jen světelnost................
Microsoft Lumia 950 XL black
Nokia 8 Sirocco
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 24. 5. 2018 05:42

Bohužel stále zobrazení nastavit nejde. Tohle snad měla udělané líp i moje bývalá Lumie 640. Aspoň že funguje dvojité poklepání na displej. Kvalitu fotek v porovnání s 950 nemohu posoudit, protože jsem ten telefon nikdy neměl. Vím, že tam je laťka hodně vysoko, takže spíš o něco horší. Nicméně já jsem s fotkami spokojený a když už vím, že si chci dát na focení záležet, vezmu si dospělý foťák.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 24. 5. 2018 07:47

OK, tak uvidime, uz jsem psal sefovi ze bych tu N7+ chtel, tak snad bude... :-D
Doufam, ze na ten Always on display vyjde nejaky update nebo 3rd party app, ktera to zapne nastalo, takhle mi to neprijde uplne vychytane, ale preziju to...
Jeste jsem v jedne youtube recenzi slysel ze doporucuje app na fotak z Pixelu. Mel tam i porovnani fotek a z te default camera app byly skutecne o dost horsi (ikdyz stale dobre) nez z Pixel app. Ke stazeni zde https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=3541 .
M@C
Junior

Odeslat příspěvekod Nihilus 24. 5. 2018 10:13

Nokii 7+ mám už asi 2 týdny

nonstop always-on display u LCD displayů sežere baterii. Pokud LCD potřebuje rozsvítit jen 1 pixel, musí rozsvítit celou obrazovku (ostatní pixely černě). Nonstop always-on display má smysl u AMOLED displayů, kde se rozsvítí jen požadované pixely a ostatní ne (šetří baterii).

Fotoaparát výrobce není na špatné úrovni, ale fotky s nainstalovanou GCAM https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=3541 jsou mnohem lepší, obzvláště co se HDR a předního fotoaparátu týče. Tato aplikace se naštěstí dá nainstalovat i bez rootu, jelikož Nokia otevřela camera2api. Pokud však chcete využít přiblížení z druhého objektivu, je nutno použít aplikaci výrobce. Stejně tak doporučuji aplikaci od výrobce pro natáčení videa, kde je pak kvalita zvuku lepší.
Nihilus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 24. 5. 2018 10:25

No ja mam always on na L950 a ta ma, pokud se nemylim, LCD... Maji nejaky "pasivni" rezim nebo tak neco, ze to LCD neni podsvetlene? Nevim presne, kazdopadne to funguje a baterku to moc nezere :-)

Jj ten GCAM je to same co jsem postoval, ta kamera z Pixelu. Skoda, ze neumi to 2x priblizeni kurna, snad se toho nekdo chopi a dotahne to a nebo Nokia vychyta jeji kameru at foti taky tak dobre...
M@C
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 25. 5. 2018 07:20

Taky uvažuji o ní, s čistým androidem nic jiného není. Možná ještě počkat na Xiaomi Mi A2, nebo pokud bude i Nokia X. Doufám, že HMD zapracuje na stabilitě a rychlosti systému. Co recenze, to kritika na sekaní, pády aplikací atd.
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2018 07:41

solaris1 píše:Taky uvažuji o ní, s čistým androidem nic jiného není.

Moto má pure android, např. Moto X4
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod johnface1987 27. 5. 2018 08:29

Mám ji týden. A pády nebo sekání jsem nezaznamenal...

Jediné, co mě trápí je křivé osazená čočka foťáku - estetická záležitost. A také ostření fotoaparátu je bídné. Hlavně v interiéru.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 5. 2018 15:44

Recenze Nokia 7 Plus: přesně tohle na trhu chybělo

https://bit.ly/2KZXFkA
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nihilus 27. 5. 2018 17:45

johnface1987 píše:Jediné, co mě trápí je křivé osazená čočka foťáku - estetická záležitost.

Co máš na mysli tou křivě osazenou čočkou? Koukám na můj mobil a nic křivého nevidím :D .
Nihilus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor