Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vormen 26. 12. 2018 08:22

Single sim rozbalená pod stromkem, hned aktualizace na Pie a následně záplaty prosinec, wifi funguje jak má.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2018 17:30

Mám problém se sluchátky Soundmagic E50C,telefon je nedetekuje jako handsfree,nefunguje na nich ovládání hlasitosti ani mikrofon,někdy po zapojení hraje z reproduktoru,na G6 fungovali normálně, sluchátka bez mikrofonu fungují taky normálně.Neřešil jste to někdo?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 12. 2018 17:35

Protoze se dodnes pouziva dvoji zapojeni jacku, takze nelze vzdy mezi vyrobci jentak sluchatka zamenovat. Dokonce i jednoho a toho sameho vyrobce u ruznych modelu pouzije u kazdeho modelu jine zapojeni standardni nebo AHJ.
Uz jsem o tom kdysi psal.. je tam zamena stinení/kostry a mic.

Obrázek
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2018 18:14

Redukce k nim je a nejde to ani s ní.Něco jsem našel na cizích fórech a údajně to dělá od květnové aktualizace a do teď to nevyřešili tak to bude zřejmě software problém.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 12. 2018 18:18

Redukce to nevyresi, pokud budou obracene zapojena, jak jsem postnul.. Pokud to nepujde s original sluchatky, pak je to sw, jinak plati to co jsem psal.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2018 18:44

Ta redukce zapojení obrátí,našel jsem ještě jedny, obráceně zapojené a dělá to co ty E50 s redukcí,po zapojení se stáhne hlasitost a pořád vyskakuje okno hlasového vyhledávání.Ještě je mi divné,že ve stavové liště není ikona sluchátek,ani po zapojení obyčejných.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 12. 2018 18:54

Pak tedy bud hw problem konektoru anebo sw problem jak uz jsi psal ty..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaldaJakub 2. 1. 2019 13:33

Ahoj vsem, nevite prosim nekdo jak odstranit ze zakladni obrazovky google search bar? Bez nutnosti stahovat nejaky launcher? Hodne mi tam vadi, chci ho dat pryc. Diky za radu
KaldaJakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 14:35

Pokud to nenajdeš nikde v nastavení, tak se stejně alternativnímu launcheru nevyhneš
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 2. 1. 2019 15:18

odstranit nejde, pouze měnit vzhled
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 22. 1. 2019 12:07

Aktuálně dorazila na single sim záplata pro leden.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jeci 22. 1. 2019 16:55

Jaké máš číslo sestavení, mně dneska dorazila záplata pro leden ale mám pořád číslo sestavení 00WW_3_22C_SP04. Potřeboval bych
přejít z Developer Preview u Nokie 7+ k normálnímu systému nevím jak. Na stránce Nokie je jenom ruční vrácení ale já dělal update přes OTA, Odregistrovat mi to také nejde. Nahrát novou rom neumím. Protože když mi někdo volá nebo i já tak mě občas neslyší ale já jeho slyším, musím ukončit hovor a znovu ho vytočit a potom je to v pořádku nejnovější sestavení je 3_51A. Jestli by jste někdo mohl poradit byl bych strašně rád. Děkuji Josef
jeci
Junior

Odeslat příspěvekod xixo 22. 1. 2019 19:39

Po lednovém updatu mi to hlásí 3_39B_SP02, v souladu s tím, co píšou na XDA:

https://forum.xda-developers.com/nokia- ... s-t3818774

Na té stránce je i návod, jak to případně flashnout, stačí Full ROM (tj. Full ROM from Android 8.1 Oreo to Android 9.0 Pie) nahrát do interní paměti a pak vytočit speciální číslo.

Pak ještě ty menší bezpečnostní updaty, ale ty už se možná nabídnou samy přes OTA.

Telefon si před flashováním kontroluje integritu nahrané ROM a digitální podpisy, takže je to relativně bezpečné. Nejspíš ale bude potřeba factory reset.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 23. 1. 2019 08:25

já mám po aktualizaci 00WW_3_22c_SP04
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jeci 23. 1. 2019 12:27

Kde mám najít kořenový adresář interního úložiště. Když to nakopíruji do interního úložiště a dám vytočit to číslo tak mi to píše soubor nenalezen. Dělal jsem i faktory reset.
jeci
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků