Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech Nokia a Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod joohnycz 27. 11. 2018 23:58

cobot píše:Proč není Pie na N7+ od Vodafonu: "telefon vám s naší SIMkou aktualizaci nenabídne, protože jsme při testech našli závažné chyby (související se správnou funkcí tísňového volání), takže čekáme na opravenou verzi aktualizace"

Aha, to je super :shock: Vodafone mi tvrdil, že rozhodně žádné aktualizace neblokuje :grr:
joohnycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joohnycz 28. 11. 2018 11:21

Update: dle technické podpory Vodafone byl update na Pie pro N7+ v pondělí schválen globálním Vodafonem (nějaká "nadřazená složka"), takže by už mohl update fungovat i se SIM Vodafone. A o problémech s tísňovým voláním prý neví.
joohnycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jeci 4. 12. 2018 16:32

Zdar
Potřeboval bych poradit mám takový problém. Když fotky z telefonu nahraji na OneDrive tak z počítače je nemohu otevřít ale při tom v telefonu je z oneDrine otevřu a v televizi také. Nemáte také někdo ten samý problém a nebo jak to vyřešit.
Děkuji Josef
jeci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nery 4. 12. 2018 16:55

Co znamená "nemohu otevřít"? Miniatury resp. ikony se zobrazí? Případně po rozkliknutí položky "vlastnosti" se zobrazí co? Velikost atd.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod jeci 4. 12. 2018 17:28

Píše mi to že tento formát není podporován v prohlížeči obrázků Windows a nebo nemáte nejnovější aktualizace programu prohlížeč fotografií. Soubory jsou v JPGG (.jpg) a Zoner Photo studiox ten na ty fotky nereaguje.
jeci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod copper 4. 12. 2018 18:01

Tak jsou ty fotky v .jpgg, nebo .jpg?
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jeci 4. 12. 2018 18:12

Pardon je to jpg
před tím sem dvakrát klik na g
jeci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod copper 4. 12. 2018 18:49

Ok, takze format je ok a Zoner i default prohlizec by to mel prechroustat. Zkusil bych prvni a nejjednodussi vec - restartovat PC, jestli tam nedoslo k nejake chybe pri asociaci formatu.
Pripadne pak otevrit Zoner v rezimu spravce a proklikat se do slozky s ulozenymi fotkami zda se zobrazi a zkusit otevrit odsud.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jeci 4. 12. 2018 21:15

Nejdou ale jenom některé. Je zajímavé když v aplikacích v Windows10 otevřu fotky tak mi je to otevře.Zoner ty fotky z Nokie neotevře, ještě schválně zkusím stáhnout jiný prohlížeč a uvidím.
jeci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meteor666 5. 12. 2018 12:25

Zdravím, mám asi 2 měsíce Nokii 7 plus (ne dualSIM) a objevily se 2 problémy:

1) na mobilu mám Gorilla glass a zhruba 14 dní zpátky se mi pod ním objevila jakoby olejová skvrna velikosti do 1 centimetru. Při přejíždění displeje se různě "hýbe" a ráno (po nočním klidu) bývá rozpliznutá skoro přes celý displej. Co s tím, je to na reklamaci??
Pro upřesnění: skrvna se objevila samovolně zhruba 3 centimetry od okraje Gorilla glass (chtěl jsem ji vyfotit, ale moc to nejde - skrvna je viditelná jen pod určitým úhlem, případně za určitého světla)...

2) mobil mi 2 dny zpátky přestal zvonit, stejně tak nefunguje zvuk při obdržené SMS ani nezvoní budík. Přitom hlasitosti jsou OK a nemám ani zapnuto "letadlo" nebo "nerušit". Mikrofon ovšem funguje - hudba z internetu hraje stejně jako hudba v mobilních hrách. Opět, je to na reklamaci?? Nebo jsem se někde "ukliknul" (ale nevím kde)??
Zkusit "tovární nastavení" zatím nechci, protože pak bych se v tom musel vrtat a všechno si znovu nastavovat...
meteor666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenek sport 5. 12. 2018 19:21

Nerozumím myslíš Gorilla Glass ochrané sklo na displeji ???,jestli ano tak ho reklamuj nebo vyhoď a kup jiné. A druhý problém vyřešíš právě továrním nastavením .
zdenek sport
Junior

Odeslat příspěvekod meteor666 7. 12. 2018 12:54

Ano, Gorilla glass = ochranné sklo "nalepené" na displeji. I když... já vlastně nevím, jestli ta olejová skvrna je pod tím Gorilla glass anebo je přímo na displeji - já Gorilla glass nesundával, jelikož si nejsem jist, zda-li se dá po sundání "přilepit" zpátky ;-)

Jinak bod č.2 = nezvonění se vyřešil včera sám = proběhla aktualizace Androidu One a ejhle, už to zvoní :-)
meteor666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenek sport 7. 12. 2018 15:26

Bohužel není jak jinak zjistit ale ta skvrna je určo pod ochraným sklem a nevím nevím jestli ho nalepíš znovu ale vypadá to že je to to sklo co drží jen na krajích tzv 3D a tohle to občas dělá.Pokut chceš mít jistotu odlep ho ,já vím hlodá to co :d .
zdenek sport
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 7. 12. 2018 16:19

Tak gorilla glass na displeji rozhodně nemáš nalepené, to je jen v prvovýrobě součástí displeje, to co máš nalepené je takzvané tvrzené (kalené) sklo, někdy nazývané tempered glass. Skvrna je nejspíš mastnota, nebo vzduchová bublina, zkus ji vyhnat ke kraji.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jeci 7. 12. 2018 22:49

Už někomu přišla listopadová bezpečnostní aktualizace a oprava pie9 v 3.39B.
jeci
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor