Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M@C 23. 5. 2018 13:40

Nery: Jde u te Nokie nastavit, aby Glance screen/Always on display/nebo jak se tomu rika, stale svitil a ukazoval cas a notifikace? Nebo se probudi jen kdyz telefon zvednu ze stolu? To je uz docela na nic potom, ted mam L950 a tam mi Glance screen sviti stale...

-- 23. 5. 2018 14:41 --

Jinak teda uvazuju, ze z L950 prejdu na N7+, ale mam strach, ze si pohorsim co se tyce fotaku... Je ten strach opodstatneny? :-)
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 23. 5. 2018 21:14

Myslím, že určitě ne. Už jen světelnost................
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 24. 5. 2018 04:42

Bohužel stále zobrazení nastavit nejde. Tohle snad měla udělané líp i moje bývalá Lumie 640. Aspoň že funguje dvojité poklepání na displej. Kvalitu fotek v porovnání s 950 nemohu posoudit, protože jsem ten telefon nikdy neměl. Vím, že tam je laťka hodně vysoko, takže spíš o něco horší. Nicméně já jsem s fotkami spokojený a když už vím, že si chci dát na focení záležet, vezmu si dospělý foťák.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 24. 5. 2018 06:47

OK, tak uvidime, uz jsem psal sefovi ze bych tu N7+ chtel, tak snad bude... :-D
Doufam, ze na ten Always on display vyjde nejaky update nebo 3rd party app, ktera to zapne nastalo, takhle mi to neprijde uplne vychytane, ale preziju to...
Jeste jsem v jedne youtube recenzi slysel ze doporucuje app na fotak z Pixelu. Mel tam i porovnani fotek a z te default camera app byly skutecne o dost horsi (ikdyz stale dobre) nez z Pixel app. Ke stazeni zde https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=3541 .
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nihilus 24. 5. 2018 09:13

Nokii 7+ mám už asi 2 týdny

nonstop always-on display u LCD displayů sežere baterii. Pokud LCD potřebuje rozsvítit jen 1 pixel, musí rozsvítit celou obrazovku (ostatní pixely černě). Nonstop always-on display má smysl u AMOLED displayů, kde se rozsvítí jen požadované pixely a ostatní ne (šetří baterii).

Fotoaparát výrobce není na špatné úrovni, ale fotky s nainstalovanou GCAM https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=3541 jsou mnohem lepší, obzvláště co se HDR a předního fotoaparátu týče. Tato aplikace se naštěstí dá nainstalovat i bez rootu, jelikož Nokia otevřela camera2api. Pokud však chcete využít přiblížení z druhého objektivu, je nutno použít aplikaci výrobce. Stejně tak doporučuji aplikaci od výrobce pro natáčení videa, kde je pak kvalita zvuku lepší.
Nihilus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 24. 5. 2018 09:25

No ja mam always on na L950 a ta ma, pokud se nemylim, LCD... Maji nejaky "pasivni" rezim nebo tak neco, ze to LCD neni podsvetlene? Nevim presne, kazdopadne to funguje a baterku to moc nezere :-)

Jj ten GCAM je to same co jsem postoval, ta kamera z Pixelu. Skoda, ze neumi to 2x priblizeni kurna, snad se toho nekdo chopi a dotahne to a nebo Nokia vychyta jeji kameru at foti taky tak dobre...
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 25. 5. 2018 06:20

Taky uvažuji o ní, s čistým androidem nic jiného není. Možná ještě počkat na Xiaomi Mi A2, nebo pokud bude i Nokia X. Doufám, že HMD zapracuje na stabilitě a rychlosti systému. Co recenze, to kritika na sekaní, pády aplikací atd.
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2018 06:41

solaris1 píše:Taky uvažuji o ní, s čistým androidem nic jiného není.

Moto má pure android, např. Moto X4
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 27. 5. 2018 07:29

Mám ji týden. A pády nebo sekání jsem nezaznamenal...

Jediné, co mě trápí je křivé osazená čočka foťáku - estetická záležitost. A také ostření fotoaparátu je bídné. Hlavně v interiéru.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Nihilus 27. 5. 2018 16:45

johnface1987 píše:Jediné, co mě trápí je křivé osazená čočka foťáku - estetická záležitost.


Co máš na mysli tou křivě osazenou čočkou? Koukám na můj mobil a nic křivého nevidím :D .
Nihilus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnface1987 27. 5. 2018 17:04

Vzdálenost černého skla kolem horní čočky není symetrická ani kulatá. Je to spíše šišaté. Asi je to vada kusu. Mám na to smůlu. Na netu jsem to neviděl.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 29. 5. 2018 17:16

Nevíte někdo, proč se mi z ničeho nic vypíná bluetooth, mám hodinky a rádio v autě. Najednou koukám - není spárováno a v telefonu vypnuto.

Úsporu energie jsem u BT zakázal nebo je tam ještě nějaký service?
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod s5230user 29. 5. 2018 19:35

M@C píše:No ja mam always on na L950 a ta ma, pokud se nemylim, LCD... Maji nejaky "pasivni" rezim nebo tak neco, ze to LCD neni podsvetlene? Nevim presne, kazdopadne to funguje a baterku to moc nezere :-)


Tak to sa mýliš, pretože L950 má AMOLED. Aj L650 má OLED, ale always-on funguje tiež stále. Aj pre mňa bude tento prechod na LCD trocha bolestivý.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 30. 5. 2018 12:52

Aha, ok.. Nakonec dnes objednana N7+, tak se s tim always-on budu muset nejak smirit, snad to bude jediny ustupek oproti L950 s WP, jinak se k ni vratim :-D
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 5. 2018 13:24

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků