Nokia 9 - spekulace před představením

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 10. 2017 13:31

Takto má vypadat Nokia 9
https://www.google.cz/amp/s/smartmania. ... mecky/amp/

a v modrém provedení
https://mobilizujeme.cz/clanky/nokia-9-se-ukazuje-take-v-modre-barve-a-vypada-krasne
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 10. 2017 20:46

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 13. 10. 2017 23:33

Mě se ty zaoblené hrany nelíbí.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 10. 2017 00:28

nj. všichni kopírují Samsung ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 10. 2017 16:25

Chybi originalita, nokia vzdy byla originalni, jiná.
Bohuzel vsechny telefony vypadaji dnes stejne a jeste k tomu nudne..
Jedine vyjimky jsou zatim BB(TLC) a Sony.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2017 17:01

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 1. 12. 2017 17:01

No, dá se říct, že na ni čekám. Svou L 950XL nemohu díky Microsoftu držet věčně, bude mě čekat sice nechtěné, ale nutné opuštění dlaždiček.
Z nostalgie a i takové nějaké lásky k Nokiím zvažuji právě nákup Nokie 9, raději dám peníze Nokii než nějakým Samsungům a podobně.
Pevně věřím, že neudělám krok špatným směrem.....................
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 2. 12. 2017 10:47

lada t5 píše:raději dám peníze Nokii než nějakým Samsungům a podobně.

Dobře, takže raději dáš peníze např. Číňanům místo třeba Korejců? To mi moc smyslu nedává. Chápu, že z nostalgie chceš zvolit zn. Nokia, také jsem to tak doma s drahou polovičkou měl, nejprve L520, pak L640, než pochopila, že název není vše a okna jsou již hloupost. A chápal bych to v případě, že bys takto upřednostnil český výrobek, ale takhle mi to opravdu nedává smysl.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lada t5 2. 12. 2017 14:04

Asi jsem to napsal poněkud méně jasně. Chci říct, že pokud mám koupit telefon, raději ho koupím od Nokie než od někoho jiného. S tím, kdo telefon vyrábí ve skutečnosti, si iluze nedělám.................
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 2. 12. 2017 14:14

Ale ty nekupuješ od Nokie, nýbrž od HMD GLOBAL, nějaký rozumný důvod proč jím cpát peníze za průměrné až podprůměrné produkty jistě máš, že?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 2. 12. 2017 14:34

Nokia je jen nápis na výrobku od plně čínské společnosti, která ho má myslím jen pronajatý - ten nápis :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 2. 12. 2017 14:37

Tak HMD Global je finská společnost, logo Nokia jen licencuje a vyrábí v Číně. To jen aby bylo jasno.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 2. 12. 2017 19:05

Tady je nějaké vysvětlení, jak to se značkou Nokia je, na konci článku:
https://mobil.idnes.cz/znacku-alcatel-vlastni-nokia-dim-/mob_nokia.aspx?c=A170316_140745_mob_nokia_ada
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 2. 12. 2017 21:36

No však ano, hmd global sídlí ve stejném městě jako původní Nokia. Je finská ale jediné co společné s původní Nokií má, je obchodní vztah jímž si kupuje právo malovat na své mobily, které montuje Foxconn, logo Nokia.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada t5 3. 12. 2017 14:32

Nesleduji to nijak bedlivě či podrobně, ale chápu to tak, že HMD je finská společnost a pokud vím, i část lidí, vývojářů tam od Nokie přestoupila.
Opravdu si myslíte, že jejich produkty jsou podprůměrné? Nemyslím ty nižší třídy, ale Nokia 8 je snad poměrně slušný výrobek, nebo ne?
A nastávající Nokia 9 by snad už neměla pokulhávat v ničem.
Mám k Nokii nostalgický vztah, rád bych měl opět tento telefon, i když vlastnické vztahy jsou už jinde. V současné době mám L 950XL a je mi jasné, že donekonečna to už opravdu nepůjde. Musím přestoupit, chtě nechtě, ale kam? Proto mě napadla ta cesta přejít na Nokii 9 s čistým androidem.
Nebo se mé myšlenky ubírají nesprávným směrem a měl bych přejít jinam? Milerád si dám poradit, nemám patent na rozum, to vím už dávno ................. :-) :-)
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků