Nokia 8 / Sirocco – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 6. 2018 07:30

Pokud není zmínka tak to nejspíš v dohledný době stejně nebude tak asi nemá cenu čekat na novou. Zatím teda hledám nějaký reálný zkušenosti (ne recenze, těch je dost) ale nic moc se o ní nikde nepíše, teda alespoň jsem nic nenašel. Přece jenom bych chtěl zas mobil kterej mě pár let vydrží, žádný plastový šidítko jako 950ka (920ka proti ní byl tank, měl jsem ji skoro 5let a je skoro jak nová).
Ještě zvažuju nějaký alternativy, ale nic moc mě nenapadá v týhle ceně do těch 10t a rozměrech ideálně menších než ta N8 a co nejmíň přeplácanou nadstavbou... a nejlíp v dual sim
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod penke 20. 7. 2018 15:26

Ahoj všem,
mám malý dotaz ohledně dual sim.
Když budu mít v dual sim pouze jednu sim - půjde nastavit, aby telefon pracoval jako v režimu single sim? Čili aby mně to pořád nehlásilo vložte 2. sim, nebo 2. sim je prázdná atd...
Chtěl bych single sim, ale moji oblíbenou barvu mají za pěknou cenu pouze dual sim.
Děkuji moc za odpověď.
penke
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 7. 2018 15:44

Dualsim můžeš klidně používat jen s jednou SIM, žádné hlášky ani upozornění nebude telefon ukazovat
dualsim je lepší volba, může se stát, že v budoucnu využiješ i druhý slot
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod penke 20. 7. 2018 16:40

Diky, to jsem chtěl slyšet :)
penke
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 7. 2018 15:16

planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod solaris1 22. 7. 2018 20:24

Tak vzít tuhle starší 8čku, nebo novější 7 plus? Nebo počkat na Xiaomi A2?
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Jabarkas 27. 7. 2018 22:06

Vedle Datartu, kde je k němu předplatné různých deníků, je i na mp.cz (mobilpohotovost) s origo koženým "knížko-pouzdrem". Proti 7 Plus i Mi A2 je to nepřekonatelná nabídka. Alou je vykupte. :) Jeden jsem bral a posléze prodal svůj Redmi Note 4 (za něj tedy mohli vypláznout ještě o kilo dvě více, ale i tak to bylo oukej).
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod spejbl007 29. 7. 2018 06:14

Řekl bych, že za ty peníze se vyplatí Nokia 8. Řešil jsem stejnou otázku. Především záleží na preferenci velikosti
displaye, kdo chce větší, tak 7 Plus, komu stačí menší, tak 8. Je třeba vzít i na zřetel, že telefony s obdobnou HW výbavou, jakou má Nokia 8, stojí i dvojnásobek. Takže je to skutečně ku, která se kdy těžko opakuje. Ale už se blbě shání a když, stojí deset. Sám osmičku vlastním a nemůžu proti ní říct ani popel. Rozumná koupě.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 29. 7. 2018 07:50

Urcite N8, N7p je o tridu niz, nema ani stabilizaci na fotaku apod. Tady neni co resit.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jabarkas 29. 7. 2018 08:29

Stále je za sedm v pohodě z Datartu (tam přihodí předplatné periodik). Případně se dá sehnat i na některých mobilpohotovost prodejnách (přes eshop objednat nejde). Na mp.cz přihodí to origo kožené knížko pouzdro a šek na výkup starého telefonu (max 12 stovek navíc).
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 29. 7. 2018 19:20

No nevím, dle recenzí a porovnaní ze zahraničí je na tom líp N7+, a i fotí líp. N8 kromě CPU nenabízí nic navíc, jediné plus je že je to prcek.
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 29. 7. 2018 20:43

Jako já bych vzal za 8800,- LG G6, která smázne oba :),

ale kdybych si měl vybírat mezi tady děma Nokiema, tak N8 má sice trochu menší, ale lepší display (vyšší rozlišení, lepší čitelnost na slunci), always on, IP54, lepší zvuk a hlavně, je o nějaké 3tis levnější v současné akci.

Co se foťáku týče, někdo píše, že fotí N7p líp, ale co jsem prolízal zahraniční fora, většina preferovala N8. Ale zázrak bych nečekal ani od jednoho, respektive N8 za ty prachy asi ok, N7p za ty prachy ne.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jabarkas 29. 7. 2018 21:53

Na straně Nokie 7 je displej zabírající větší část předku, větší baterie a skutečně i fotoaparát (i přes absenci optické stabilizace, kterou Nokia 8 má).

Na straně Nokie 8 je silnější CPU i GPU. Displej s vyšším rozlišením a daleko vyšším jasem (se 700 cd/m2 je mezi nejlepšími na trhu, naopak 7+ je stran viditelností na slunci kritizována), alespoň nějaká certifikace odolnosti (IP54) a Gorilla Glass 5 proti trojce u Nokie 7+. Dále má Nokia 8 citelně lepší výstup do sluchátek, ozo prostorové mikrofony (hodí se třebas na video z koncertu) a cenu v české distribuci o 2,5 tisíce nižší.
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod Jierl 2. 8. 2018 12:51

za 3 měsíce mám ten telefon podruhé na reklamaci a to tam měsíc už strávil, takže zkušenosti zatím k nezaplacení... ale za ty prachy v datartu bych to asi risknul i podruhé, třeba jen jeden horší kus

Edit, teď to tam stojí zase 9k, takže to šlo nahoru o trochu
Jierl
Junior

Odeslat příspěvekod m4rkus 12. 8. 2018 07:09

Neni nekde nejaka akce na nokiu 8?
m4rkus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků