Nokia 6 /6.1 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 10:34

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2018 11:12

Nokia 6 a 6.1 dostávají květnovou bezpečnostní aktualizaci

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/7-te ... i-zaplatou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2018 04:05

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaSou 25. 5. 2018 07:27

Tak jak to tedy je s odladěním systému někde se píše že nic moc a na odkazu od Nicka zase "Systém je u této Nokie odladěn velmi dobře"?
Co názory uživatelů prosím?
HonzaSou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxlman 25. 5. 2018 08:26

Ahoj,
------------------------
za mě asi takhle:

+ Kvalita zpracování, rychlost systému, jeho čistota, možnosti nastavení. Kvalita zvuku při volání, kvalita signálu. Vzhled, naživo působí lépe naž fotografiích. Upozornění událostí na displeji je pro mě lepší než ozařující led dioda.

- těžší, ale o to víc pevný - poctivý kus "železa" (hliníku)
- na čtečku prstů je si nutné zvyknout, je poměrně dost nízko

Hledal jsem telefon, který bych mohl používat jak při práci, tak pro zábavu a narazil jsem na Nokii verze 6.1. Líbílo se mi, jak vypadá, tak jsem si říkal, že ji vyzkouším. V některých recenzích nebyl telefon zase tolik chválen, ale osobně jsem nezaznamenal ani jednu zmiňovanou chybu. Podle mě měli recenzenti předprodukční vzorky.

Funguje mi vše v podstatě bez chyby. Rychlé, volám, sms, emaily, fotím, naviguju. Velmi kvalitně zpracován, v zahraničí přezdíván jako "TANK". Absolutně souhlasím. Syn mi na něm hraje po večerech Asphalt 8 (prý poslední verzi) - ani se nezahřeje jako jeho Xiaomi a manželky Huawei.

Není to lesklý skleněný telefon na diskotéky, ale pořádný, poctivý (chlapský), spíše pro práci. Rozhodně doporučuji. poměr stran 16:9 je pro mě lepší, protože mám širší ruce a netlačí mě tolik v kapse u kalhot.

Celkově jsem snad neměl ještě telefon s androidem, který by fungoval takhle dobře. Navíc rychlé bezpečnostní aktualizace. Žádný omalovánky v systému, ale čistíý android (v černém prostředí dokonalý).

Fotky - za dne v pohodě, pro normální foecní stačí. Večer po hospodách už to chce trošku si pohrát s nastavením. Používám i různě v práci při servisních akcích, kdy je málo světla a třeba na kolegův Iphone se to nechytá, ale pro dokumentaci bohatě stačí. Selfie nefotím...ale dcera byla spokojená:)))

Nejlepší, nejblíže pravdě maji asi recenzi na GSMArena.

Za ty peníze pro mě v podstatě perfektní koupě. Mimochodem, v telefonu podpora rovnou česky od Nokie. Žádný čínský aplikace sleudující moje data.

Mimochodem, kolega si koupil Nokii 7 plus a kdybych se nezařekl, že nedám za telefon víc, než 7 tisíc, tak bych do něj šel. To je naživo fakt krásnej kousek....případným kupcům doporučuji si ošahat naživo...moc už jsem Nokii nevěřil...ale sedla mi prostě hned do ruky/oka...
xxlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaSou 25. 5. 2018 09:09

xxlman docela jsi mě navnadil, jen škoda čtečky vzadu, tedy pro mě.
Ještě snad co GPS?
Díky.
HonzaSou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxlman 25. 5. 2018 09:34

GPS úplně v pořádku. Používám navigaci Here a na turistiku Mapy.cz...žádný problém jsem nezaznamenal. Vše se načítá v pohodě. Žádný výpadky nebo něco takovýho. Ale je taky fakt, že zatím jsem jel jen dvě delší cesty (Maďarsko a Německo). Po Čechách zapnu jen občas, když nevím.

...míval jsem Widle, ale ty dopadly jak dopadly. Nokia 6.1 není rozhodně foto mobil, ale pro normálního člověka (já vím, že jde špatně definovat) úplně na pohodu. Hlavně podle mě fakt super vypadá a v tý záplavě 1587 stejných telefonů sekaných jak podle šablony se odlišuje. Mým puberťákům se sice nelíbí, ale to je pro mě spíš plus:))

Ještě dodatek. Pro mě osobně je to první telefon s Androidem (po Xiaomi, Huawei, Honor a Sony), kdy jsem prostě spokojenej. Potřeboval jsem "pracanta" a dostal jsem ho. Nejsem žádnej fanda žádný značky...ale zkus ho někde na prodejně prohlédnout. Pustit a uvidíš - tak si uděláš názor nejlíp. Chtěl bych napsat i nějaký chyby, ale kromě váhy (což je ale pár gramů navíc, ale zase to zpracování, mám rád hezký kousky z kovu)...rychlé nybíjení navíc, NFC apod...a mimochodem, skvěle se s ním volá...dostává ode mě služebně kotel a konečně lidi čistě a normálně slyším...obecně zvuk na pohodu. I do sluchátek.

A aktualizace opravdu chodí...
xxlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaSou 25. 5. 2018 09:41

Ještě jednou díky.
HonzaSou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxlman 25. 5. 2018 09:43

A ještě k tý čtečce...jedinej problém, kterej jsem řešil, tak bylo v držáku v autě...dal jsem gesto na display a vyřešeno. zadní čtečka je poměrně nízko, občas máknu na foťák...to mě zezačátku trošku štvalo, protože mám ruce jak lopaty. Ale zvykl jsem si a teď už to dávám:))

..když nad tím tak přemýšlím, tak vůbec nechápu, kde se vzaly ty zkazky o zatuhnutí systému apod...ale já kupoval regulérní českou produkci. Sice asi o pětikilo dražší, ale pro ČR. Ono se taky asi pousta věcí "odladí" po pár updatech. V mým případě třeba po prvním foťák...

-- 25. 5. 2018 10:43 --

HonzaSou píše:Ještě jednou díky.


není zač...rádo se stalo
xxlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaSou 25. 5. 2018 10:04

Přesně třeba držák v autě, jeden z důvodů proč bych raději čtečku vepředu, mrknu na něj a uvidíme.
Díky.
HonzaSou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 5. 2018 23:52

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 5. 2018 18:46

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 6. 2018 19:06

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 11. 6. 2018 16:14

Nokia 6.1 4GB + 64GB variant now available in Germany
https://nokiapoweruser.com/nokia-6-1-4g ... n-germany/


Nokia 6.1 3GB vs 4GB RAM performance comparison

~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 6. 2018 16:25

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků