Nokia 5 /5.1 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Buchtič 29. 5. 2018 20:28

Nick Cave píše:Nokia 5 dostává květnovou bezpečnostní aktualizaci

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/7-te ... i-zaplatou

Pořád nemám :-(
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 29. 5. 2018 20:42

Nick Cave píše:Nokia 5.1


microUSB a MediaTek :-! ... Prichodom 6.1 a 7 Plus mi bol pristup Nokie (alebo HMD) velmi sympaticky. Zial tymto dnesnym fiaskom dali najavo, ze jedina vec, ktora ma potencialnych kupcov zaujat, je nazov "NOKIA". :/ Myslim, ze cielovka tychto telefonov absolutne neriesi Android One a nejake bezpecnostne zaplaty.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 30. 5. 2018 06:40

Cílovka řeší, že chce telefon, který vydrží delší čas, a který nebude zaje*aný bloatwarem. Navíc mikroUSB je bohužel stále nejrozšířenější - je skoro ve veškeré elektronice a popravdě s USB-C se jako majitel Nexusu 5X cítím jako "jablíčkář," protože stále nosím redukce a kabel v tašce...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 24. 7. 2018 14:39

Buchtič píše:
Nick Cave píše:Nokia 5 dostává květnovou bezpečnostní aktualizaci

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/7-te ... i-zaplatou

Pořád nemám :-(

Mám prosbu, stále mi Nokia 5 nenašla novější aktualizaci než Oreo 8.0.0 z 1. března, dá se to tam nějak nacpat "pod tlakem"? ;-) Díky
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 24. 7. 2018 15:13

Snad jedině všechno zaktualizovat a pokud nepomůže, tak do továrního nastavení. Nokia 5 mám v červenci již druhou aktualizaci (1. z 1.7 a 2. minulý týden, asi 0,5GB mělo by jít o nějakou opravu chyb, ale nikdo asi neví).
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 24. 7. 2018 19:38

Hm, toho sem se bál. Ééé co všechno aktualizovat, jako apky? A jak umí android obnovy ze zálohy, obnoví se aspoň něco? Díky
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 25. 7. 2018 07:19

Nevím, jestli se to dá zjistit dopředu, ale když se instaluje z továrního nastavení, tak je tam volba obnovit z cloudu a pokud si to předchozí instalace uložila, tak v posledních verzích se obnoví skoro všechno.
Zkusil bych zkontrolovat Nastavení-Systém-Záloha a tady si zkontrolovat, co se zálohuje.
Na rovinu, ještě je možnost smazat data některých a plikací a mohlo by se to rozjet, ale podle zkušeností se to obvykle rozbije někde jinde, v něčem jiném. Obnova je nejjistější.
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 25. 7. 2018 07:47

Hm hm tzn žádný vylepšení se nekonná, ať widle bo android (ač čistej), všechno to padá/zasírá stejně, jak tak koukám. Kua to ty číňani už konečně nemůžou něco dotáhnout do konce a tak aby to fungovalo aspoň jako Symbian? :tleskani No nic no, zatím mě to tak nepálí a apky už tolik nepadaj (zatím) ale jednou nějakou tu aktualizaci potřebovat budu..... :hm Jinak zálohuju vše co de, tak jen pak aby se to natáhlo.... :nenapadne Jo a úplně nevím, co myslíš tím - je možnost smazat data některých aplikací - jako nějak náhodně mám zkoušet něco mazat? 8-P
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 25. 7. 2018 08:27

ne, konkrétní aplikace, ale z hlavy teď nevím přesně
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2018 21:28

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 8. 2018 13:29

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2018 16:31

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 8. 2018 09:26

Nokia 5.1 - [recenze]

https://youtu.be/iRYTIcJM07E
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Momo85 9. 10. 2018 09:24

Zdravím, mám Nokiu 5 Dual sim a už 4 hodiny probíhá aktualizace zabezpečení. Kolečko se motá,ale čárka se zasekla na mrtvém bodě. myslíte, že je nějaká šance, že se to rozběhne? Díky moc.
Momo85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 10. 2018 09:26

4h je moc dlouho, to musí být tak do půl hodiny hotové
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků