Nokia 5 /5.1 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 3. 2018 15:36

Teď se dívám, že na Nougatu ta apka taky neumožňuje přesun, ale funguje mi česká Files To SD Card

https://play.google.com/store/apps/deta ... estosdcard
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 14. 3. 2018 15:56

hele opět díky, ale výsledek je stejnej, žádná apka k přesunutí, jen ten bordel .thumbdata3 a to si pak nějak smažu a pak jen pár staženejch kravin, jako vyzvánění a něco z WhatsAppu zatím cca 50 MB.... tzn krok trochu zpět, ale co naděláš, pokrok nezastavíš ;-)
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 3. 2018 19:27

Čau Buchto buchtiči, jak zápasíš s androidem? Já mám furt ještě L730, ale už to pomalu dosluhuje, tak koukám po nějaké placce se zeleným robotem. Koukám, že 16GB je opravdu málo a navíc já potřebuji 2 SIM, takže u většiny mobilů už nedám SD kartu.
Co myslíš, mám do toho jít, nebo držet Lumii, dokud udrží moč a stolici? :hm
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pettrson 17. 3. 2018 12:06

Zajímavej dotaz, kterej mě taky zajímá.Mám L620 a už taky přemejšlím co jiného páč už žádné aktualizace a další problémy které nastávají.
Od Nokie 3210 přes Nokii C5-03 po Nokii Lumia 620
Pettrson
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 17. 3. 2018 18:35

tombas píše:Koukám, že 16GB je opravdu málo a navíc já potřebuji 2 SIM.

Jo, v současné době je to už opravdu málo. Teď jsem to řešil už u dvou telefonů a prakticky nevím, jak více pamět optimalizovat, aniž bych musel nějaká data z tel. vyhodit ven. Přitom nic extra v tel. není. Holt app, fotografie, atp. mají stále větší nároky na pamět.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BigT 9. 4. 2018 13:41

Rozchodil někdo z vás na Nokia 5 Dual, MMS u T-Mobile?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 9. 4. 2018 14:04

tombas píše:Čau Buchto buchtiči, jak zápasíš s androidem?

Ahojas Tombáši,
hm hm, tak estli 730 drží, tak se jí zatím nezbavuj, jako fakt 16GB s drojdem je prd, žádná appka nejde přešunout na SD, v tomdle zlatý Widle, to těch 8 GB "v poho" stačilo. Teď mám využito 76% a to tam skoro nic nemám, systém ukazuje 7,3 GB.. :-\ Appky prej 4,3 GB, FB se nabalil na 600MB, pak je tam 2x .thumbdata3 po 500 MB, tzn se to nabaluje srač*ama. Nevím co myslej tím čistej drojd. ;-) A co pak teprve ten špinavej? :mrgreen:
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 9. 4. 2018 14:36

no tak víš jak, ona to stejně byla jen otázka času, přejít na drojda..... bohužel. Hm, tak s těma gigama to bude v pohodě a za pár měsíců budeš mít zmáklej i drojd. ;-)
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 4. 2018 14:45

Buchtič: aktualizuj jen apky, které permanentně používáš, ostatní nech být a ty které vůbec nepoužíváš, odinstaluj nebo aspoň deaktivuj
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 9. 4. 2018 15:19

Občas není od věci ve volbě úložiště vyčistit cache aplikací, budeš koukat co ti přibude místa. Pravdou je že Nokia 5 je těžký low-end, který si ale nechá zaplatit jako za mid end, za podstatně menší peníze jsou na trhu podstatně lepší mobily.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 9. 4. 2018 21:03

Koukám, že můj příspěvek byl přesunut. :roll: Neměla to být vůbec reklama nebo cokoliv takto míněno, ale OK. Takže prostě jen napíšu, že už mám taky android, dva dny jsem s tím zápasil, ale to základní už je nastaveno a funguje. Zbytek doladím postupně. Ještě čekám na obal.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2018 16:55

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 10:35

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2018 11:13

Nokia 5 dostává květnovou bezpečnostní aktualizaci

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/7-te ... i-zaplatou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 5. 2018 20:12

Nokia 5.1, poctivý kovový telefon dostal protáhlý displej a výkonnější čipset

https://www.smartmania.cz/nokia-5-1-poc ... si-cipset/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků