Nokia Lumia 1020 prototyp???

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BelasCze 21. 4. 2017 20:47

Ahoj lidi, nedávno jsem koupil na internetu telefon Nokia Lumia 1020.
Z fotek to nebylo vidět, ale když mi přišel, tak na spodní části displeje je nápis : proto.nokia.com
Nevíte co to je?
Jo a mám takovej problém s fotákem, vůbec mi nejde spustit. Ani přes tlačíko fotoaparátu, ani přes aplikace. Zkoušel jsem různé aktualizace, poté tovární nastavení.
Vždy obrazovka čeká jako kdyby se měla přepnout na foták, ale hned se vrátí na základní obrazovku.
Díky vše za každou informaci.
BelasCze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 21. 4. 2017 21:22

Vyměněný neoriginální displej, nejspíš z eBay nebo Ali.
Nejspíš bude vadný fotomodul, nebo špatný kontakt po výměně toho displeje.
Tipoval bych nakoplou základní desku po pádu co rozbil ten displej.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2017 10:02

Desce nebude nic, jestli padnul, tak to prave "odskace" ten fotomodul.
Jinak prototyp to muze byt cele, da se to bezne koupit, vali se toho poruznu dost.Kazdopadne koupit novy fotomodul.Neoriginalni displej se nikdy neprodava s oznacenim proto.nokia.com
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BelasCze 22. 4. 2017 11:58

Díky moc za odpovědi. Jinak jaký je tedy rozdíl mezi originálem a tím prototypem? Můžou být nějaké nefunkční části telefonu? nebo v čem se to tedy liší a jsou nějaké problémy s tím prototypem? Z fotek nebylo vůbec patrné, že by se o něco takového mělo jednat.
BelasCze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 22. 4. 2017 12:01

Prototyp je předvýrobní série, která není určena do volného prodeje. Proto může obsahovat různé nestandardní komponenty a je zde možnost, že telefon nebude 100% fungovat.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BelasCze 22. 4. 2017 12:29

A jde nějak ten prototyp rozpoznat i jinak než podle displeje?
BelasCze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 4. 2017 13:44

Podívej se do nastavení/O systému rozklikni "další informace". Co tam je vše napsaného? Verze OS, FW? Ideálně si opiš IMEI a hoď jej do nějakého vyhledávače (například http://www.imei.info/ ). Pravděpodobně se tím asi nic moc nezjistí, ale jsem zvědavý (navíc po registraci na tom odkazovaném webu jde zjistit i informaci o stáří konkrétního kusu...pokud není IMEI podvržené...ale to bych nečekal).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 22. 4. 2017 15:14

BelasCze píše:A jde nějak ten prototyp rozpoznat i jinak než podle displeje?

U prototypů 1020 byl místo počtu MPx uvedeno jen XX Obrázek
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2017 17:17

Ne u vsech, tech variant prototypu bylo docela dost.Nektere meli jeste psani na krytu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků