Náhrada firmwaru modernějším z jiného typu

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod satam 28. 7. 2016 07:48

Mám "malý velký" problém. Manželce odchází její stařičká Nokia 6303i. Jako náhrada je k mání "nová" Nokia 6300. Celá věc má malý háček: Nokia 6303i se bez problémů propojí s multimediálním systémem v jejím autě VČETNĚ načtení tlf seznamu a historie hovorů, Nokia 6300 se rovněž propojí, ale BEZ tlf seznamu a historie hovorů.
Takže se ptám: Jelikož jde o telefony stejné řady a pravděpodobně stejného nebo skoro stejného HW (nemám na mysli foťák a podobné "doplňky" telefonu), je možné a případně jakým způsobem nahrát do vývojově starší N6300 firmware z vývojově novější N6303i, což by umožnilo lepší komunikaci s multimediálním systémem v autě a tedy načtení tlf seznamu a historie hovorů?
Uvítám jakoukoli konstruktivní odpověď, případně i návrh jiného způsobu, jak můj "malý velký" problém řešit.
satam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 7. 2016 08:25

Ne, firmware nelze zaměňovat mezi jinými typy telefonů.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 28. 7. 2016 08:33

Google na typ vozu a telefonu nic nenajde? Zkusil bych update firmwaru, pokud tam neni posledni.

No a pak sehnani jineho telefonu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 28. 7. 2016 09:54

Pořízení nového telefonu může mít stejný výsledek. Tady je potřeba znát i tajemný "multimediální systém v autě" :roll:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satam 28. 7. 2016 11:02

Tím jiným způsobem jsem nemyslel koupi jiného telefonu. Multimediální systém není tajemný, jedná se o originál LG systém (rádio s navigací) pro Dacii. Měl jsem zato, že postačí informace, kterou jsem dodal, tedy že N6303i pracuje bez problémů, kdežto N6300 "nepropojí" tlf seznam a historii hovorů. Tedy je to čistě a jen o firmwaru telefonu. Jen dodám, že v N6300 je firmware 07.21 RM-217 z listopadu 2008 - patrně dosud nejnovější.
Děkuji za dosavadní názory a očekávám další, třeba někoho napadne něco schůdného.
Jen dodám, že oba telefony mají "OS" (platformu) S40, N6300 má 3rd edition, N6303i 6th edition, přičemž jak jsem vygooglil, tak se 3rd edition od 6th edition v základu vůbec neliší, takže si myslím, že nějaká úprava, která by vedla k úspěchu by mohla být reálná.
pro zivan: Najít v dnešní době smartphonů tlačítkový telefon, který splňuje mé podmínky je už vcelku nereálné. Tedy pokud nestojím o Blackberry a podobné exoty.
satam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 28. 7. 2016 14:00

Mel by existovat i novejsi FW, ale nemusi byt pro vsechny verze 6300. Muzes zkusit zmenit produktovy kod - viewtopic.php?p=5511274#p5511274. Servery Nokie uz asi nebudou funkcni, co?

Rychlym hledanim jsem nasel treba tohle forum, 6300 tam taky nekomu nejde. U C5 byl jden kus bez problemu, druhy kus musel mit kontakty v telefonu.
http://www.daciaclub.cz/forum-tema/medi ... 681?kols=8

Mas ty kontakty na SIM nebo v telefonu? Nemyslel jsem koupi noveho telefonu, ale sehnani funkcni Nokia 6303.
Naposledy upravil zivan dne 29. 7. 2016 07:47, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod satam 28. 7. 2016 16:17

Díky za nové informace.
Kontakty jsou v telefonu, na fóru Dacia Klubu jsem zjistil další zajímavé informace, takže multimediální zařízení nechám stranou, tam chyba není a soustředím se na "výzkum" telefonu/ů. Začnu asi experimentovat s Produkt Kódem a firmwarem, uvidíme, co to přinese.
satam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 28. 7. 2016 16:56

Nepřinese to nic, FW na to nemá vliv, jde o Bluetooth. Taky se mýlíš v tom že na to ten "multimediální systém" nemá vliv i když výrobce telefonů je hlavní viník :mrgreen: Jde o to jaké protokoly Bluetooth přenosu kontaktů podporuje mobil a jaké ten LG. To má souvis i z danou otázkou výše, kde jsou kontakty uloženy? ;) btw s produkt kódem už dnes zmůžeš leda kulový.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 28. 7. 2016 18:16

Cpát do telefonu nevhodný FW není nejjednodušší cesta jak telefon zničit, ale rozhodně fungující. Nelze zaměnit naprosto rozdílné platformy S40 5th vs S40 6th! Jak pejsek a kočička flashovali telefon... Oba telefony mají rozdílný HW a ovladače. Nejschůdnější cesta je koupit nový telefon.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 7. 2016 09:49

Dokonce vyrobce dodava seznam plne kompaktibilnich telefonu se svym multimedialnim systemem.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satam 1. 8. 2016 17:42

Byl bys tak hodný a poslal mi odkaz na ten seznam kompatibilních přístrojů pro můj systém? Nevím, kde ho hledat. Děkuji.
pro Naecken: Mohl bys mi poradit, jaký TLAČÍTKOVÝ telefon (kromě exotů s QWERTY jako Blackberry a pod.) koupit (spíše sehnat) za rozumnou cenu, aby splnil požadavek viditelnosti tlf seznamu a historie hovorů v multimediálním systému LG - Dacia?
satam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 12. 8. 2016 18:35

Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků