Utopená Nokia 735 - funkční, ale s fleky na displeji

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod withdrawal 23. 6. 2016 18:16

:-) Zdravim,

obracim se na vas s zadosti o radu, jelikoz jsem naprostej idiot a podarilo se mi na par sekund utopit moji milovanou Nokii 735. Rozebral jsem kryt, baterku, vyndal SIM a pametovku, mobil hodil do nadoby s rejzi a tu nechal pres noc nasat vlhkost. Druhy den jsem mobil zapnul a k mymu prekvapeni jel uplne bez problemu. To horsi ale nastalo druhy den rano, kdy se na displeji objevily fialovo-cerne skvrny. Mobil jsem tedy znovu umistil do misky s ryzi a nechal dalsich dvanact hodin marinovat v ryzi s bidnou nadeji, ze by se snad mohlo jednat o zbytek natekle vody zpod displeje, ktera by jeste sla teoreticky vysusit. Vysledek byl jeste horsi, ted skrvny zakryvaji v podstate skoro cely displej a mobil se stal naprosto znicenym. Ted uz si, byt jako laik, dovolim troufat, ze se jedna o vadne pixely.

Tak se tedy ptam, je mozne tento problem nejak odstranit? Napriklad vymenenim displeje v tech. servisu?
Nebo budu nucen mobil ritualne vyhodit z panelaku?

Budu moc vdecny za pripadnou odpoved :-)

PS: Hadam, ze sehnat novou 735 uz dneska asi nebude takova hracka, ze?
withdrawal
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 23. 6. 2016 19:20

Investovat do displeje se nevyplatí, oxidace se už rozjela....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod riki 23. 6. 2016 20:32

To s tou rýží je obecně rozšířený nesmysl,který oddělá akorát mobil,fakt nechápu,kdo s tím přišel,protože to nefunguje...vypnout a vyndat baterii a potom servis,pokud nejsi v oboru...teď už jedině nový mobil,do tohohle se nevyplatí nic investovat...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 24. 6. 2016 07:01

Až takový nesmysl to není. Jedná se o poslední možnost na starší zařízení, které se nevyplatí dát do servisu s nejistým výsledkem jako je voda. Prostě taková možnost, buď to dá nebo ne.
S10 plus
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod withdrawal 24. 6. 2016 23:28

Dekuji mockrat za odpovedi.
Jeste jsem nasel tohle: https://www.mp.cz/servis-model-mobilni- ... -dark-grey, kde nabizeji cisteni oxidace za 1000,-, je to vubec mozne?
withdrawal
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 25. 6. 2016 07:39

Nabízet můžou cokoli, jedná se nejspíš o ultrazvukové čištění základní desky, další životnost komponentů je otázka, displeji to určitě k zobrazování nepomůže.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hesperus 25. 6. 2016 09:01

Rýže na vlhkost funguje, jen je potřeba několik dní - pár hodin nestačí. Jakmile zařízení zapneš dřív, tak je ko. Zničil jsi si displej tím, že jsi to uspěchal a tomu už nic nepomůže. Bohužel teď už je na vyhození a můžeš koukat po náhradě. I po nějakém vyčíštění je otázka, jak dlouho by fungoval => nevyplatí se to.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior

Odeslat příspěvekod withdrawal 25. 6. 2016 11:36

Diky za odpoved.. No, tak to jsem teda peknej idiot, uz ted mi to neda spat a koujam, ze to bude jeste horsi :D
withdrawal
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 6. 2016 17:40

Ryze je strasna hovadina, jedna pani takto prisla o 1020.Dala ji na tyden do ryze, kdyz jsem po tydnu 1020 otevrel, byl to korodujici des bes..kdyby se to hned rozebralo..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků