Nokia Lumia 735 - poškozené soubory na kartě

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bendom 29. 3. 2016 22:53

Zdravím,

chci se zeptat jestli někdo neměl problémy s kopírováním souborů na kartu v telefonu Lumai 735. Nemůžu říct, že je to nějaký určitý počet nebo procento, ale často se mi stává, že při přenosu přes usb do mobilu se zejména hudební soubory poškodí. Písnička přeskakuje, objevují se v ní pasáže z jiných skladeb (třeba, že ty jsou bez chyby) nebo je nějakým způsobem useknutá. Po vyndání karty a přehrání dat přímo z ní je to stejné takže nejde o vadu sw přehrávače.

Teď si nejsem úplně jistý jak dopadl pokus nahrání hudby přímo na kartu, ale tuším, že byl taky nějaký problém protože kartu jsem nakonec mazal.

Stačí při případné reklamaci karty říct, že se tohle děje a kartu mi vymění. Nebo by se mohli cukat nedejbože vzít ji na 30 dní "na opravu" ?

Díky.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod harmiczek 30. 3. 2016 07:11

Dělo se mi něco podobného,např. písničky po nahrání nebyly celé. Vím že po jednom hard resetu kdy jsem i formátoval kartu se to opravilo. Je to spíš chyba WP.
harmiczek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 31. 3. 2016 18:00

Tak hard reset nepomohl. V některých písničkách jsou malé záseky a jedna třeba dopadla http://uloz.to/xo64Q85Y/poskozena-hudba-mp3 takhle. Já to tam samozřejmě nenahrál. :-)

-- 31. 3. 2016 18:13 --

Teď jsem si vzpoměl, že někde budu mít starší a menší micro SD kartu to je můžu do telefonu zkusit hodit. Máte někdo zkušenosti s reklamací micro SD karet? Musím prodejci něco dokazovat nebo stačí říct co to dělá (v případě, že chyba bude u karty)
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 3. 2016 19:04

spis to bude chyba karty, s reklamaci zalezi kdes kupoval mně u rapsberry stačilo řict že jsou chyby zapisu pravidelně, vratil sem ji vzal si sandisk, po problemu.zkus ji strčit do pc a provedení kontrolni zapis 3 velkych souboru, jsou na to udelatka kdy si i vytisknes vysledek, kontrolni soucty, prubeh zapisu,stav karty atd..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 4. 2016 18:27

Podobne kousky delaji a mají na svedomi nekvalitni karty jako Adata, Kingstone apod.To není chyba OS, ale karty.Takztez doporucuji SanDisk.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 15. 4. 2016 10:09

Ano šlo o chybu karty. V mém případě Transcend microSDHC 32GB Class10 UHS-I Premium 400x. Reklamace to vyřešila. :-)
Bendom
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků