Microsoft Lumia 650 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod opasino 23. 2. 2016 23:30

romo.11 píše:Je chybou domnievat sa, ze to ma byt upgrade 640-ky.

No konecne nekdo, kdo ma stejny nazor a neboji se ho napsat.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 26. 2. 2016 14:11

pro to co se hádaj o výkonu, tady je srovnání : https://www.youtube.com/watch?v=mcductg1uQg
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 26. 2. 2016 15:11

Diky za odkaz na video. Takze - tragicky vykon, chybejici kompas a dalsi cidla ale cena vyssi nez 640 v dobe uvedeni. To se v MS museli uplne zblaznit. Koukam, ze s tim odhadem, ze za 3 tisice by si to par skalnich fandu mohlo koupit, jsem to docela prestrelil. Vic nez 2500 Kc za to da jenom naprosty blazen.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 26. 2. 2016 21:27

No, to je zase prestrelene, ale jak uz jsem psal, adekvatni nahrada, potazmo nastupce L640 to proste neni.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mpolan 13. 4. 2016 20:22

Dotaz na majitele: jaká je pocitově horní hrana telefonu u sluchátka? Zatím jsem neměl možnost si L650 osahat, ale když jsem chvíli zkoušel její levnější sestřičku 550, byla horní hrana ostrá a nepříjemná, na dlouhé volání by to asi nebylo (já vím, dneska už se z mobilu netelefonuje, ale pro mne to bude pracovní zařízení). Jak je tomu u 650?
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod AndelExit 14. 4. 2016 14:11

Mám 650 jako služebák a horní hrana ok, nevadí ani při delším hovoru. Ale pokud mám opravdu dlouhý hovor, tak stejně zapojím handsfree.
AndelExit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -b3h- 2. 5. 2016 18:02

Zdravím Vás,

přemýšlím o koupi Lumie 650. Je v něčem, krom záruky rozdíl, když je telefon EU nebo CZ distribuce? Mám na mysli hlavně češtinu? Někde jsem četl, že pokud se kupuje telefon z EU distribuce a pak se prodává u nás, že je dodatečně do něj nahrána čeština, ale při aktualizaci OS může dojít k tomu, že překlad zmizí. Platí to i v případě tohoto telefonu z EU distribuce?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 5. 2016 18:22

Toho se neboj.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 5. 2016 20:24

Teoreticky by v záruce neměl být rozdíl mezi EU a ČR distribucí (sám jsem reklamoval lumii, která byla koupena v Británii). Češtinu mají všechny telefony v základu (možná vyjma testovacích Xiomi). Mám doma lumii 1020 z USA a krom podpory 4G sítí se nijak v používání neliší od Evropských či přímo "českých" distribucí.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bukovec CZ 2. 5. 2016 22:06

Otázka na majitele... jak je to s reálným výkonem procesoru - plynulostí systému a systémových aplikací + navigace - stačí to na plynulý chod telefonu, nebo pozorujete dlouhá zaváhání a záseky?
Někde jsem čet, že na tom hráli bez problémů World of Tanks Bliz... tak to se mi zdá jako slušný výkon
Bukovec CZ
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 3. 5. 2016 06:53

Papierovo je procesor o chlp rychlejsi ako Snapdragon 400, na ktorom bezi napríklad Lumia 640, takze i ked Lumiu 650 nemam, ocakavam, ze odozvy systemu budu podobne. Graficky vykon je trochu nizsi (Adreno 304 oproti 305 v L640), ale nic dramaticke.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 3. 5. 2016 08:05

Z recenze na TechRadar:
Lumia 650 boasts the relatively anaemic Snapdragon 212. It comes from the lowest end of Qualcomm's product line, and its shortcomings are painfully obvious in day to day performance.

When you're swiping through the operating system, and opening and closing 'normal' apps (email, messaging etc), the Lumia 650 doesn't miss a beat. Aside from some extended load times and an unusually long app 'hydration' period (waking from sleep), performance is certainly tolerable.

Launch any vaguely demanding application, however, and things change considerably for the worse. Take the Maps application; it's something of a system hog at the best of times, and here loading directions and changing areas takes an age.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -b3h- 3. 5. 2016 08:22

Díky za info :) Teď bych měl ještě jednu otázku a to designu? Ve které barvě se Vám líbí více? Mě se líbí oboje, i když jsem asi o krapet nakloněn k bílé variantě, jen mám obavu z toho aby to nebylo bráno, jakože černá je pro chlapy a bílá pro ženský :)
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 5. 2016 13:16

Kup, co se ti líbí víc. Nesmyslný dotaz. Možná se najde ubožák, co řekne, že bílá je pro bukváče. Tak se mu vysměj.
:roll:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s5230user 3. 5. 2016 20:32

Týždeň vlastním L650 dual sim a zatiaľ môžem povedať, že po počiatočnom váhání kvôli WM10 je systém už použiteľný. Moja predchádzajúca a prvá Lumia je L532, pretože som hľadal niečo s menej ako piatimi palcami. Čo sa týka samotného výkonu a rýchlosti systému, tak by som bol zatiaľ u L650 opatrný, pretože zatiaľ je na WM10 stále čo zlepšovať a systém nie je taký svižný ako na L532 s WP8.1, ktorá má SD200 a Adreno 302. Občas sa mi stane, že aplikaciu spustí na druhý alebo až tretí krát po ťuknutí na ploche a len tak preblikne veľmi rýchlo naspäť na plochu. To sa stáva málo, ale zatiaľ stáva - WM10. Tiež odmieta prehrať zvuk pri novom emaily, čo je ďalší bug WM10.

Hry na telefóne nehrávam, takže jeho výkon mi plne postačuje na bežné funkcie. Jediné čo mu naozaj chýba je digitálny kompas. Ale navigáciu nepoužívam často, skôr zriedka a aj to iba v aute, takže mi to až tak nevadí. Pešo by to už problém bol. Telefón používam aj s firemnou simkou, ktorá bola v LG s Androidom, ale to bolo pre mňa utrpenie a som rád, že môžem používať aj v robote Windows. Jedno nastavenie Exchange konta v emailoch a zrazu som mal v telefóne všetky kontakty a udalosti v kalendári. Kalendár som si však vyfiltroval na súkromný.

Hlasitosť slúchadla pri hovore nie je úplne najlepšia, ale toto záleží skôr na tom či vám niekto do telefónu na druhej strane mrmle alebo kričí. Hlasitosť mám na maxime ako u všetkých telefónoch ktoré som asi mal, ale nemám problém s tým že by som nepočul. Pri niektorých ľuďoch si občas dávam telefón aj od ucha. To sú tí, čo do telefóna vždy revú.

Keď Microsoft vylepší WM10, tak budem s telefónom maximálne spokojný. Double tap to wake funkcia mi vôbec nechýba, pretože som ju aj tak na L532 vypol,, keďže sa telefón vo vačku vedel odblokovať a rozhádzal mi ikony na ploche. Príjemná je funkcia dvojtého poklepania na spodnú lištu pre uzamknutie telefónu. Netreba tak nahmatávať bočné tlačidlo blokovania.

Aj keď by mal mať odolné sklo, tak pod lampou som zbadal veľmi tenký asi 2mm dlhý škrabanec. Dnes som inštaloval temperované sklo, inak by som si toho ani nevšimol. Doteraz som používal iba matné fólie, ale pri takomto displeji by ho bolo škoda zabiť fóliou. Sklo je príjemné na dotyk a má zaguľatené hrany. Displej nie je až taký veľký magnet na otlačky ako napríklad môj služobný LG. To bola iná káva.

+ 16GB (14,6GB ukazuje PC)- Dostupných mám 9,66GB a mám tam nahrané nejaké aplikácie, fotky asi 555MB a mapy 839MB.
+ váha - príjemne lahučký
+ rozmery - Aj keď som nebol zástancom 5 palcových displejov, tak vďaka tomu že je tenučký mi absolútne nevadí vo vrecku ani pri šoférovaní
+ dizajn
+ čitateľnosť displeja na slnku - Na predchádzajúcej L532 bol displej na slnku takmer nečitateľný. Na L650 je aj na priamom slnku pri najmenšom podsvietení dobre čitateľný. Pozor na to, že pri zapnutej automatickej regulácii sa stále dá nastaviť jas aj manuálne v nastavení.
+ displej - najnižšia hodnota podsvietenia je dobrá pre čítanie v noci. Pri použití triku s battery saverom sa jeho jas ešte zníži.
+ pozorovacie uhly
+ viac tlačidiel quick action v roletke
+ glance screen - Aj keď ho mám nastavené na 30s, tak po vytiahnutí z vrecka glance screen ukáže. Fungovalo to aj na L532, len je to o niečo rýchlejšie. Táto funkcia je výborná. Tiež funguje pri prejdení rukou nad senzorom, keď je telefón položený na stole. V tme je okolo zobrazenej časti vidno slabo modrý podklad.
+ fotoaparát - Pri prvom spustení však mal úplne nevhodné nastavenie a nastavená sekvencia snímok. Nestíhalo zaostrovať a robilo to príšerné fotky až som sa zľakol.
+ klávesnica - Joystick pre posúvanie kurzora - konečne zlepšenie oproti WP8.1.

- zadný kryt - Pri druhom otvorení sa mi kryt začal posúvať hore dole aj po zapuknutí. Akoby bol kratší. Opäť pomohla stará známa obojstranná lepiaca páska. Vlastne som ešte nemal smartfón, kde by som ju nepoužil. Tiež je tento kryt tenučký a je tam citeľná medzera medzi ním a batériou. To mi pocitovo nijako neprekáža. Je to cítiť iba pri stlačení krytu. Oproti vaničke u L532 je to však stále luxus.
- absencia senzorových tlačidiel - pre mňa dosť podstatný detail, aj keď som si už na ich absenciu zvykol. Problém je ale s funkčnostou schovávania spodnej lišty v niektorých aplikáciach. Ja mám problém s GPS Aponia, kde som ju pomaly ani nebol schopný nainštalovať, keďže mi spodná lišta s tlačidlami zavadzala. Pomohol som si až otočením telefónu, kde som síce tlačidlo ďalej nevidel ale dalo sa stlačiť. V samotnom GPS mi stále zavadzia a nevidím spodný údajový riadok. Taký istý problém majú aj problém tí, čo hrajú hry. Toto musí Microsoft opraviť. Nie vo všetkých aplikáciach sa dá schovať.
- svižnosť systému WM10 ešte nie je na úrovni WP8.1
- jedna aplikácia People - Pre mňa u dual sim telefónu dosť nepochopiteľná vec. Pomiešané súkromné a firemné telefónne čísla proste nedávajú zmysel, keď sú v telefóne dve aplikácie Phone a SMS. Aj keď má aplikácia People filter, táto však nič nerieši. Lepšie riešenie by bolo mať zoznamy a nie len pre dual sim na obrazovkách vedľa seba. Som v jednom zozname, swipe doľava a vidím ďalší zoznam. Takto by som si to predstavoval ja. Ó, a tá farebná obrazovka pri detailoch kontaktu je kapitola sama o sebe. To je proste dizajnové majstrovstvo.
- tlačidlá v roletke - zaťiaľ sa dá konfigurovať iba spodný riadok
- pri odblokovaní občas skočí hláška "resuming..." tak na 2s a až potom zobrazí start menu; a to aj pri vypnutom battery saver
- klávesnica - Pri slovenskej klávesnici je na výber automaticky iba QWERTZ. Mne osobne to nevadí, používam anglickú.
Naposledy upravil s5230user dne 4. 5. 2016 17:42, celkově upraveno 2
s5230user
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků