Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krokodeel 2. 12. 2018 23:12

Koukam na to. Ale pravidelne aktualizovana asi jednou za rok a neco :) Mam verzi z 30.10.2017 a aktualizaci to nenachazi. Nicmene pred tim cca rokem mi vyhovovala o dost vic nez ta droidi
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 3. 12. 2018 09:29

Dá se ještě někde koupit nová Lumia 950? S nostalgií na ni vzpomínám a jelikož už mobil používám hlavně na telefonování, nevadí mi absence aplikací, případně jejich neaktulizování.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Beny. 4. 12. 2018 07:34

Má někdo tip na novou baterku? Včera zakoupena v TS Bohemia od Avacom se ani po 6h na nabíječce neprobrala k životu.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 12. 2018 08:31

To jsi natrefil na nejaky vadny kus, lezak, ktery nekdo nechal vytlouct do mrte. Avacom je super, tak ji vyreklamuj a druha uz bude ok. Mam dve baterky od Avacomu a kam se na ni hrabe original. Vynikajici baterky. Jednu uz mam vic jak pul roku.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krokodeel 4. 12. 2018 11:57

Kupoval jsem taky (u zelenyho zmetka), je to lepsi nez 3 roky stara puvodni, ale zvysene vybijeni posledni dobou nakonec baterkou nebylo.
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beny. 5. 12. 2018 19:46

Dnes vrácená a vyzvednutá nova baterie. Okamžitě po vložení a zapnutí měla ještě 62% energie. Tak zatím spokojenost.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 12. 2018 21:04

Tak to ma byt, minimalne 50%
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsjunior 17. 12. 2018 17:26

Ahoj, dnes koupená baterie do L950 od TS Bohemia, bohužel nepodporuje rychlé nabíjení, achjo :-( Nevíte, kde by se dala sehnat baterie, která by to podporovala? Nemusí být nutně originální, díky.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod kleinak 19. 12. 2018 11:05

Dívám se, kolik lidí potřebuje, nebo shání baterii. Sám se musím přiznat, že co jsem používal L1020 a to 3 roky a telefon jsem hodne používal k navigaci a hlavně k focení a točení videa, tak materie mě nikdy nezklamala.
Jelikož mám ještě druhou na náhradní díly, tak baterii mám, ale u 950, kterou mám teď s novou baterií nepočítám. Do roku 2020 to určitě vydrží a potom půjde pryč. Bohužel na L1020 ve focení nemá a zatím žádný telefon, mluvím s 5letou praxí s L1020, ale musel jsem ji obměnit, to už je jiná pohádka .....

-- 19. 12. 2018 11:13 --

A teď k mému problému.
Tady na stránkách jsem se Vždy dočkal odpovědi na jakýkoliv problém ohledně L950.
Takže, chci poradit, kde a jak znovu zprovoznit, nebo nastavit proximiti senzor, nevím z jakého důvodu přestal fungovat.
Chci říct, že proximity fungoval do včerejška úplně normálně. Mám nalepenou fólii, už přes měsíc a fungoval, nyní, právě nevím proč, přestal fungovat.Fólie je v tom místě stejně vystřižená, takže nezavazí.
Mám takový dojem, že ten senzor v telefonu se dá někde nastavit, ale kde.
Díky za rady a za pomoc.

-- 19. 12. 2018 11:31 --

A teď k hodinkám s L950 a Fitbit.
Koupil jsem si na zkoušku Fitbit Versa. Jsou malé, pěkné, ale nějak jsem je nedokázal rozchodit k mé spokojenosti.
Hned na začátku, po emailové adrese a hesle, proběhlo párování, které je automatické na mě vyběhla hláška a angličtině, ono je vše v angličtině, že mám hodinky dát do doku a počkat 445minut, až se dokončí veškeré to nastavení, což mě překvapilo.
Dal jsem to přes noc a musel jsem i telefon dát na nabíječku, jelikož po stahování propojení s telefonem jsem za hodinu byl na 10% baterie. Ráno jsem zjistil že je něco špatně. Byla tam hláška). Ale? Z nějakého důvodu to fungovalo, ale jen na pár hodin.. Spojení s telefonem přestalo fungovat, potom jsem se s telefonem nedokázal spojit. A dokonce, chtěl jsem to celé restartovat a co se mi stalo, po znovu zprovoznění jsem se do zmíněné aplikace již nedokázal přihlásit. Napsalo mi to, špatná email adresa a heslo, ale já opravdu jiné nemám.
Takže jsem se rozhodl, hodinky vrátit. Možná je to i trochu na mé straně, protože hodinky jsou opravdu pěkné, ale na mě moc kostrbaté, složité,pracné s nastavení,na víc angličtina mi také moc nepomůže. To vše jsem si dal dohromady a nechci.
Tohle bylo jen takové rychlé moje seznámení s hodinky Fitbit.
Kdo je chce zkusit a bude mít na to nervy, může. Třeba se tím prokouše lépe než já.
Když jsem párovat Band od Xiaomi s L1020 tak to bylo 100 krát jednoduší a rychlejší.
kleinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kleinak 19. 12. 2018 12:15

Nefunkčnost proximiti senzoru odstraněna, restart zařízení, potom vše OK.
kleinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 19. 12. 2018 12:18

příště nám dej na správnou radu více času, :D , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 19. 12. 2018 12:32

kleinak píše:-- 19. 12. 2018 11:13 --

A teď k mému problému.
Tady na stránkách jsem se Vždy dočkal odpovědi na jakýkoliv problém ohledně L950.
Takže, chci poradit, kde a jak znovu zprovoznit, nebo nastavit proximiti senzor, nevím z jakého důvodu přestal fungovat.
Chci říct, že proximity fungoval do včerejška úplně normálně. Mám nalepenou fólii, už přes měsíc a fungoval, nyní, právě nevím proč, přestal fungovat.Fólie je v tom místě stejně vystřižená, takže nezavazí.
Mám takový dojem, že ten senzor v telefonu se dá někde nastavit, ale kde.
Díky za rady a za pomoc.


Zdravím úplně stejný problém s tímto senzorem jsem měl na L950 také. Prostě přestal z ničeho nic plnit funkci, pomohl vždy jen restart a pak pár dní fungoval. Je to nějaký problém SW bych řekl.

K baterii k L950 - originál už je asi nesehnatelný - jsou jen klony které mají většinou divnou funkčnost. Na mé koupené u Suntechu nefungoval také quick charge a bezdrát byl divný, fungoval ale byl divný.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 19. 12. 2018 13:50

objasni mi pls tu 2 polovinu tvé poslední věty -" ...bezdrát byl divný, fungoval ale byl divný." - co je divné natom, že něco funguje :hm :D , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 19. 12. 2018 14:26

No snad se mi to podaří napsat srozumitelně.
S originální baterií probíhalo nabíjení na bezdrátu tak - položení na podložku , zapnutí nabíjení a nabití na 100% a na této hodnotě byla baterie udržovaná až do rána dokud jsem telefon nesebral.
U té koupené u Suntechu se také začala po vložení na podložku nabíjet, při nabití na 100% se nabíjení ukončilo a ráno jsem mobil sebral a měl třeba jen 80%. Udělal jsem pokus a nechal mobil stále na podložce a ten se dokonce vypnul baterie 0% a stejně se nezačal nabíjet, dokud jsem mobil nesundal a opět nevrátil.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod kleinak 19. 12. 2018 15:01

Nooooo, Damone Hille a prosím, mohl by jsi aspoň napsat, co za bezdrátovou nabíječku používáš?
A to platí i o ostatních, pokud něco doma máte a používáte, tak bych prosil napsat co to je za produkt, aby jsme se mohli lépe pochopit a předejít stejným chybám se zakoupením stejného produktu.
Takže co používáte za bezdrátovou nabíječku a jak jste sní spokojeni.
A ta baterie, je nějak specifická, když podporuje bezdrátové nabíjení.
Díky.
kleinak
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků