Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 1. 2018 13:51

Ani z toho nemeckeho to nebude original, pokud ma takove chovani, bohuzel.. uz jen dle datumu, 2017 se uz tyto baterie nedelaji a nedelali.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 5. 1. 2018 14:40

Palik píše:do 950xl jsem koupil "originální" aku s nápisem... _Phone program_v6.0, nefunguje rychlé nabíjení a výdrž je tak 75% původní aku.

Koupil jsem z Německa originál aku, kde bylo vyrobní číslo, takže se tváří jako opravdu originál. ALE nefunguje rychlé nabíjení, resp. nabíjí extra pomalu. A výdrž tak 85%. Datum na aku 2017/06/08. Navíc jsem musel přitáhnout kontakty, protože při každém otřesu se mobil vypnul.

Jsem z toho nešťastný, používám původní aku, díky které se mobil 2x týdně sekne, ale dá se rychle nabít a celkem vydrží.

aku.jpg


Zdravím
Na mojí L950 jsem koupil u Suntech prý originál baterku a také mi na ní nefunguje quick charge a bezdrát dobíjení je takové divné.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod VectorX 5. 1. 2018 16:54

Nazdar ľudia. :-)
Mam v rukách Lumiu 950XL. Dotyčnému spadla asi z metra/metra a pol (proste bežné držanie) a po páde sa lumiji navonok síce nič nestalo, ani len oderok na nej nieje, no prestal fungovať displej (čierna obrazovka). Po výmene displeja som zistil ale, že nie len displej vtedy zblbol, ale aj celá materská doska asi, lebo:
:!:
-Nefunguje Windows hello (vobec sa ani len nedá nastaviť)
-Nedá sa nabiť/nenabíja, hoci telefon ukazuje že áno (baterku som nasledne nabil v inom telefóne, takže v nej problém nieje)
-Telefón sa vždy po par minutach používania vypne.
-od včera sa už vôbec nedá zapnúť (ked sa už konečne rozsvieti modré logo Windows, vypne sa)

Dá sa preflashovať Windows, aj spraviť hard reset, všetko prebehne bez problemov, no akonahle nabehne Windows Logo, vypne sa
:hm
Nejaké rady? ďakujem. Poprípade kde zoženiem zakladnu dosku, lebo ebay je prázdny, čo sa týka XL
PC: AMD FX-8120 @4,5GHz; RAM 12GB 2100MHz; GPU ZOTAC GTX-1060 OC;
TAB/NTB: Microsoft Surface Pro 3 128GB i5 & 512GB intel-i7;
Asus Zenbook Flip (256/8)
Mob.: Apple iPhone 6S, Nokia Lumia 920 White, Lenovo A7000, Lumia 520, Lumia 640 (3x), Lumia 820
VectorX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirikZL 5. 1. 2018 17:09

Taky jsem v listopadu 2017 měnil baterií (made in Vietnam), nabíjí se bez problémů a celkem se drží, ale při nahrávání videa se zahřívá tak, že asi po 10 min.se mobil vypne s hláškou o ochraně zařízení kvůli vysoké teplotě. Baterie koupena v Mavexu, jinde byly dlouhé dodací lhůty. Kromě toho přehřívání jsem spokojen.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 5. 1. 2018 19:56

Ja mam asi tu nemecku, kapacitne neni problem, podla mna je +- rovnaka, ale nabija sa pomalsie
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 1. 2. 2018 23:18

Zdravím, nevíte jak je to s podporou VoLTE u L950XL?
Náhodou jsem narazil na článek o VoLTE u T-Mobilu a že by mělo fungovat i u předplacenek a to i u virtuála Kaktus (https://www.cnews.cz/volani-pres-wi-fi- ... -zaostava/) a podporované by měly být Lumie 550, 650 a 950 (XL). Zkusil jsem tedy VoLTE nastavit podle návodu T-Mobile (https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Micros ... taveni.pdf), ale při pokusném hovoru se telefot klasicky přepne z LTE do 3G. Spíš tak jen ze zvědavosti, provoznil někdo na Lumii VoLTE? :hm
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 2. 2018 17:27

Ano, je funkcni, jakou mas verzi sim respektive mas aktualni sim?
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 2. 2. 2018 17:55

Předpokládám, že bych měl mít nejnovější SIM, poněvadž jsem ke Kaktusu přecházel loni na podzim. Mám nastaveno vše, jak je uvedeno v návodu T-Mobilu, jen položku Stav IMS mám "Neregistrováno", což bude asi ten problém a nevím, jak to změnit. Také jsem si zkoušel hrát s L550, která by také měla podporovat u Kaktusu VoLTE a SIM je v ni dokonce ještě novější, ale taktéž to nefunguje a položka Stav IMS je také "Neregistrováno".
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 27. 2. 2018 20:06

Po posledni aktualizaci se mi z niceho nic objevila na displeji ikonka "zvonku" s preskrknutym koleckem. Tahle ikona je jen na zamykaci obracovce a vsechny zvukove upozorneni funguji. Stalo se to taky nekomu? Nejsem si vedom, ze bych si neco nastavil.
Přílohy
wp_ss_20180226_0001.png
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 1. 3. 2018 10:57

Zdravím, chci se zeptat, když píšu na některý fóra, tak pokud má text interpunkce (háčky, čárky, ...)tak to z textu udělá nějaký znaky, a různý hieroglyfy. Je to normální?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 3. 2018 21:09

To se me jeste nestalo, mas nejake odkazy, kde to dela?
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 1. 3. 2018 22:11

jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 3. 2018 19:53

Zaregistruju se a vyzkousim.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 3. 2018 18:50

Vyzkoušeno a ok.

Obrázek
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 5. 3. 2018 07:16

mě to dělá tohle. Navíc třeba z Edge nebo z Browseru se nemůžu na nějaký fora přihlásit, ani sem... v Maxthonu se přihlásit jde. Jinak tovární nastavení jsem zkoušel.
Přílohy
screen.jpg
jirka mz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků