Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Stein 22. 3. 2017 19:55

Metrotube přehrávání na pozadí umí od nepaměti.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 23. 3. 2017 10:46

mas ty pravdu, ide to aj na pozadi, ani som nevedel, ze tam taku 'dolezitu' funkciu mam :shock:
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sony 23. 3. 2017 10:58

Zdravim. Muzete mi poradit jaky kvalitni prehravac hudby na 950xl s kvalitnim EQ? Diky za rady
Sony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 3. 2017 21:14

Kvalitni sluchatka a neni potreba equalizer ci jiny prehravac hudby.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glorei 23. 3. 2017 22:59

Díky, metrotube jede na pozadí... popravdě, když jsem na wifi doma a chci poslouchat hudbu a zároveň byt na internetu, tak proto jsem to sháněl. Jinak s tím zvukem co se tu ptal někdo. Mam B&W P7 sluchátka a hraje to přijatelně na to že je to telefon. Příští měsíc budu kupovat externí dac + sluch. zesilovač od fiia, ale pouze na poslech flaců.
glorei
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 3. 2017 09:56

Uz jsem psal na jinem foru, pripravuji velky navod jak na 950/950XL doplnit stary původní glance screen (oproti tomu integrovanemu paskvilu, ktery neukazuje baterii, neumi vypnout zcela GS v urcite hodiny - treba v noci, muze si clovek nastavit i vlastni font velikost hodin a ikonek na GS), dale zprovoznit profily jasu, ktere meli predchozi telefony/lumie a mohl si tak clovek namapovat svym zpusobem jak se ma chovat automatika v noci, ve dne, na slunci apod., dale zprovozneni ztiseni vyzvaneni pri otoceni telefonu, take znama vec z predchozich modelu.Pak uz jen zname veci z netu jako zvysena citlovost pro rukavice atd.Nektere zminene veci jsou zname z netu, nektere mym vlastnim pocinanim, projektem co se zprovoznění týče..Na sve 950XL tyto veci uz nejaky cas mam a chybeli me, protoze 1520 ( a hromada dalsich Lumii) je logicky ma se stejnym OS a verzi OS.


Starý původní Glance Screen s větším množstvím nastavení včetně možnosti vlastní velikosti fontu Glance Screen
Obrázek Obrázek

Polozka navíc Profil jasu, která u 950/950XL( v aplikaci barevný profil) zcela chybí ač ji OS umí na předchozích modelech
Obrázek

Menu při automatice - nastavujete si urovne pri tme, pri dennim svetle, pri slunci.
Obrázek

Menu při manuálu
Obrázek

Staré známé funkce, proč jsou u 950/950XL v originále blokované/nezpřístupněné, ví jen sám Microsoft :roll:
Obrázek
Naposledy upravil uiqjirka dne 26. 3. 2017 18:05, celkově upraveno 14
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Maurr 26. 3. 2017 16:36

No jak jsem tak zlehka pročítal, tak spoustu problémů si způsobuje majitel sám sobě a to s nastavením nebo doplňky. Nalepené sklo které zakryje senzor, který není tam, kde si majitel myslí, následně se vzteká,že mu blbne senzor a tak. Nastavení a následné pohnojení systému :D A android u mě nějak zkončil už jen proto, že ho má každý jouda a foun posuzuje podle vzhledu a výkonu i když ho nacpe do šprcky. Novináři co jsou zasvěcení odborníci a plkají a zasvěceně vypisují co ono to nemá a je důležité. Kovoné pouzdro u technicky průměrného vzdělance má své výhody i nevýhody. XLko jsem nacpal do obrněného obalu a lidi mi málem vlezou do ruky jen aby viděli co mám. Dovolám se ve výtahu jak nic bez poruch, vše funguje jak má a jelikoš jsem hru hrál jen jednou 3/4 hodiny, tak se zahřál, jako skoro všechny mobily. Aplikací je dost i když některé schází, ale není to tak dramatické, navíc některé jsou mnohem propracovanější jak na androidu. Co se týče W10 nejsem příznivcem , ale práská se všude a vše, ale oproti WM6 je to jinde. Displej nevypíjí oči a to je i jeden z hlavních důvodů proč jsem nešel jak jsem slyšel do komerční sr..ky :) Všem se omlouvám za výron písmen :mrgreen:

-- 26. 3. 2017 17:38 --

No nevím ale mě to baterii v procentech ukazuje, když se to nastaví aby to ukazovalo, ale to jsi asi nemyslel.
Maurr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 3. 2017 17:06

Ne, pochopil jsi to spatne, to jsem opravdu nemyslel.;-)
Jinak aplikaci mam v telefonu vice nez stovku, takze o nedostatcich bych nemluvil.Android me proste tak propracovany a stabilni system jako na 950XL neda v zadnem modelu.Neustale zkousim nektere novinky s Androidem a vybiram si jen high modely, zadny nahradit celkove 950XL neumí a nemá na to.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 26. 3. 2017 17:16

Včetně nexusu nebo Google Pixel telefonu, root + xposed framework, stovky různých ROM s miliony uživatelů včetně přímé podpory developerů, nic z toho není propracované nebo stabilní?

Tady už si někdo nevidí do pusinky. Viz Váš počínající projekt který až na jeden bod splní i ten nejnižší lowend androidu (zvýšenou citlivost na rukavice)
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 3. 2017 18:21

Po celkove strance jaky ma telefon celkove HW,Qi, USB-C, jak foti, jaky zvuk umi nahrat, jaky ma OS, jake pouzivam aplikace + stejne vyuzivani placene aplikace jak na pc tak v telefonu, jak celkove vypada prostredi, jak je stabilni, co je, co neni v zakladu atd, continuum, proste po celkovem strance me to neda zadny jiny telefon at uz s jak Androidem anebo iOS.

Finance mam v tomto smeru neomezene, takze kdyby tomu tak bylo, uz davno sjizdim jiny telefon, s jinym OS .
Pochop, ze telefon neni jen OS, nebo jen fotak, nebo jen aplikace, neni jen jedna vec.Telefon musi byt/vyhovovat/fungovat jako celek.A proto ma kazdy na vyber a koupi si to co mu nejlepe vyhovuje.

Navic s tim projektem to nemá nic spolecneho, to je jen vraceni funkci z predchozich modelu Lumii, ktere jaksi Microsoft jen u novych řad (950/950XL, 650) z nejakeho neznameho az nepochopitelneho duvodu ignoroval, zakazal, neaktivoval..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Přemek H. 27. 3. 2017 14:07

Ahojte, nestalo se někomu z vás, že po poslední aktualizaci telefon "padá" a musí se restartovat? Mám telefon od října a nikdy se nesekl, ale od poslední aktualizace už minimálně pětkrát. Nebo nevíte, čím jiným by to mohlo být? Nové aplikace jsem neinstaloval, nastavení jsem neměnil, simku ani paměťovou kartu taky ne...
Přemek H.
Junior

Odeslat příspěvekod Maurr 27. 3. 2017 17:56

Poslední mám tuším 14dní starou a nepadá. Stávalo se to u paměťovek, že byly za zenitem a žraly baterku vytuhl systém, blbnulo natáčení videa, které se úplně zaseklo, telefon topil.
Maurr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 3. 2017 18:19

Posledni aktualizace jak na 950XL, 930, 925, 532, vsude ok, nic nemrzne, vse jede jak ma.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 27. 3. 2017 19:06

Mám poslední aktualizaci a zhruba poslední týden se mi zdá, že se mi L950XL nějak častěji sama restartuje. Minulý týden asi dvakrát, mobil připojený k nabíječce a položený v práci na stole, ucítím zavibrování, mrknu na displej a tam logo Microsoft a bootování. A dneska na dotaz ženy, že jsem měl vypnutý mobil a že se mi nemohla dovolat, vytáhnu telefon z kapsy a tam okno s požadavkem na zadání PINu. Takže ano, zase se jim v Microsoftu asi něco nepovedlo :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků