Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 12. 2016 06:47

Musel bych to vyzkoušet, ale mám pocit, že to šlo.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 8. 12. 2016 10:20

Poohlížím se po nějakým novým držáku do auta na 950ku, co používáte? Nemusí mít bezdrátové nabíjení. Hlavně aby dobře držel na skle... A taky aby trochu slušně vypadal ;-)
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod bekmen 15. 12. 2016 16:45

Měnil jste někdo registry z důvodu možnosti instalace nejnovějších aktualizací a Anniversary update? Případně na jaký konkrétní model a jak vám to šlape? Teoreticky by neměl fungovat jen GS - i když i ten tam podle polského videa jde pak snad rozběhat...
- pardon, to sem nepatří!
Naposledy upravil bekmen dne 16. 12. 2016 16:07, celkově upraveno 1
bekmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 12. 2016 21:04

Co? Netuším, o čem mluvíš. Anniversary Update mám od léta a nic jsem neměnil. Anniversary Update je dostupný oficiálně.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 12. 2016 21:12

On je z vlakna Lumia 1020, to trochu popletl ;-) Psal i na jina fora.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boby.f 15. 12. 2016 22:43

zdravim mam drobny dotaz na zkušené - bude fungovat continum na elite x3 s dockem od 950/950XL- je to jedno jako třeba bezdreátové nabíjení Qi také funguje na ruznych telefonech s různyma nabíječkama nebo je to není standart a je to jen na daný typ founu
dík
boby.f
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 15. 12. 2016 23:47

Qi nabíjení fungovat bude pokud to nebude ten "stojánek" tam záleží v jaké poloze jsou cívky vůči sobě. Sám mám Nokia DT 903 (myslím) a funguje mě jak na L920 tak na L950.

To continum nevím. Sám teď uvažuju jestli si to nepořídit... Nebo jestli existuje nějaká alternativa? Jen by mě zajímalo k čemu všemu lze vyztužit (nějaký konkrétní příklady), to jak funguje to vím.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod rosnie 16. 12. 2016 06:51

Ja osobne continuum vyuzivam pro praci s dokumenty. V praci mam vsechny veci na onedrive. Cili treba rozepisu nejaky dokument pracovni a doma, pokud je treba, si to muzu z telefonu pres continuum dopsat nebo precist ci poslat dale. Druhy priklad, na co continuum vyuzivam je sledovani filmu. Nahraju si nejaky film do telefonu a pak to pustim na televizi pres vlc playera a divam se. Doma osobni pc nemam a pracovni notebook ne vzdy taham domu. Takze takto vyuzivam continuum ja.
rosnie
Junior

Odeslat příspěvekod Lafí 16. 12. 2016 09:58

Zdravim pánové

Jsem novým majitelem Lumie 950 Dual sim

Chtělo by se říct hrdy ale to nejde
(potřeboval jsem dual sim, jinak bych se L 735 s WP 8.1 nezbavoval)

Chci se zeptat na pár věcí jak vam fungují:

Odemknutí poklepem?
někdy až na pátý pokus

Baterku to žere před očima?

Když dám telefon k uchu tak displej zhasne a já se na něj nedostanu?
(nemohu ukončit hovor, dostat se do menu......)

Nejde mi nastavit účet na centrumu?

Zprávy nejdou kopírovat, ale jenom přeposlat?

Jinak jsem čekal rychlost blesku, ale oproti 735 žádná hitparáda

Diky za rady :-)
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 12. 2016 10:04

To máš nějaký divný telefon. Není to nějaká kopie z Číny?

Protože já mám 950XL DualSim, přítelkyně má 950 a ani jeden z nás nepociťujeme ani jeden z uvedených problémů.

Probuzení poklepáním je naprosto spolehlivé na obou telefonech.
Baterie při běžném využití vydrží 2 dny bez problému. Osobně mám pocit, že to je chytrý telefon s nejdelší výdrží na baterii, jaký jsem kdy měl (a že jsem jich celkem měl).
Když dáš telefon k uchu, tak zhasne (aby sis uchem neklikal po displeji). Když ho od ucha odděláš, tak se zase rozsvítí.
Centrum nikdo v mém okolí nepoužívá, takže nevím. Obrať se na podporu Centrum.
A telefon je VELMI rychlý.

Nepoužíváš náhodou nějakou fólii nebo ochranné sklo na displeji? To by vysvětlovalo ty problémy s probouzením a proximity senzorem (přiblížení k uchu).
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Lafí 16. 12. 2016 10:13

A to kopírování sms ti funguje?
Naposledy upravil Nick Cave dne 16. 12. 2016 10:17, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod rosnie 16. 12. 2016 10:21

odemknutí poklepem. - jinak než takto už telefon neodemykám, používám na to pouzdro plastové, které nemá díru na tlačítka, takže se to blbě mačká. odemykám i zamykám pouze poklepem a žádný problém. funguje bez chyby.

Baterku - 2 dny se dostanu jen přes víkend, kdy to doma leží. ale den vydrží bez problémů. ale záleží samozřejmě na využití, to co je pro někoho extrém, tak druhý má jako běžný den. když jen volám a píšu, občas nějaký internet, tak ráno vytáhnu z nabíječky a večer kolem 40-50 %, takže se dá říct, že mé pracovní tempo vydrží v klidu 1,5 dne. ale měl jsem s tím taky ze začátku problémy. pomohlo až reset do továrního nastavení. nevím proč, ale hodně lidí toto říká, že po koupi je lepší to znovu obnovit do továrního nastavení.

Telefon u ucha zhasne a od ucha se zase rozsvítí, taky bez problémů.

Centrum používám, mám nakonfigurováno a vše šlape správně.

I SMS jde zkopírovat a pracovat s ní dále, třeba dát do wordu nebo cokoliv jiného.

Takže jsi asi opravdu narazil na nějakou divokou Lumii. Máš tam poslední aktualizace?
rosnie
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 16. 12. 2016 10:22

Mohu také potvrdit, že má Lumia 950 (koupena z Francie), funguje bez problémů. Poklepání i přiblížení k uchu... Mám na ni nalepeno ochranné sklo.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Lafí 16. 12. 2016 10:29

rosnie: Poslední aktualizace mám verzi 576

Ale teď jsem si všiml že mi nejde regulovat jas displeje?
Naposledy upravil Nick Cave dne 16. 12. 2016 10:33, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná citace
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 12. 2016 10:36

Jas displeje lze regulovat.

576 je poslední verze. Udělej si hard reset do továrních nastavení.
Bari007
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků