Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod melipa 18. 10. 2016 20:54

Neresil bych znacku, ale rychlost. Jestli to jede rychle, tak to neres...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 18. 10. 2016 20:56

Operátoři mezi 4G a LTE nerozlišují...z marketingového pohledu 4G=LTE
Podobně jako ve 3G síti se zobrazuje většinou H+ (HSPA-DC) nebo ve 2G síti vidíte na displeji E (EDGE)

Jinak z technického hlediska LTE ještě 4G není, je to tak podle specifikace 3GPP, viz zde:
https://en.wikipedia.org/wiki/4G
http://www.3gpp.org/specifications
LTE interně označují jako 3,95G
Až LTE-A konečně splňuje specifika 4G
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod siol.a 19. 10. 2016 06:10

A pak můžeš mít ještě taky LTE+...
siol.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stawa 19. 10. 2016 09:45

U Lumie 532 se stejnym firmware(10.0.14393.321) muzu nastavit v nastaveni sim v datovem pripojeni 2g, jenom 3g,3g.U lumie 950 dual sim cz distribuce je v nabitce jen 2g,3g,4g.Nekde na foru jsem cetl ze nekteri mají v nabitce u lumie 950 taky funkci navic jenom 3g,jenom 4g.Tohle nastaveni se da dobře vyuzit v mistech kde je 3g,4g dost slabe ale stále pouzitelne.Takhle se me telefon bohužel prepne z duvodu silnesiho signalu na 2g,coz je na internet nepouzitelne. Predem dik za info.
stawa
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 19. 10. 2016 15:25

U Lumie 950 DS mám u Vodafone SIM karty na výběr 2G,3G,4G a u T-Mobile 2G,3G,LTE (když je aktivní pro data).
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 10. 2016 16:52

Já na O2 vidím 2G, 3G, 4G (950 XL DS).
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod dolph1880 21. 10. 2016 15:27

To je velice zvláštní, my v Česku ani 4G síť nemáme, pouze LTE... A 950 XL mi správně ukazuje LTE...
dolph1880
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Přemek H. 28. 10. 2016 16:53

Ahoj, zvažuju koupi 950 XL, ale nemám s Windows v telefonu zkušenosti, rád bych se zeptal na pár věcí, jestli mi zde někdo prosím poradí?

Dá se telefon k PC připojit jako externí disk, nebo je potřeba nějaký software?
Hodně telefon používám jako hudební přehrávač - je v telefonu slušný přehrávač s možností ručního nastavení ekvalizéru? A má přehrávač widget s možností přepínání skladeb na zamknutém displeji?
Umí telefon přehrávat filmy různých formátů (avi, mpeg, atd.)?
Jsou k dispozici pro W10 aplikace typu jízdní řády, Meteor/Aladin, případně nějaká ta hra?
V recenzích dost kritizovali vrzání zadního krytu, fakt je to tak zlé?
Jak je na tom maximální jas displeje?
Případně nějaké zkušenosti a připomínky, které se v recenzích nedočtu?

Budu rád za jakékoliv info, předem díky.
Přemek H.
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 10. 2016 18:09

Ano, připojíš kabelem k PC a můžeš přenášet data. Žádný SW nepotřebuješ.
Přehrávač tam je a ekvalizér taky. Přepínat skladby můžeš přímo přes nabídku hlasitosti i ze zamčeného displeje.
Ano, telefon umí přehrávat videa (a filmy jsou videa).
Ano, hry, jízdní řády k dispozici jsou. Meteor ani Aladin nevím co je.
Kryt mi nevrže.
Nevím, co bys chtěl vědět o maximálním jasu. Maximální jas je prostě maximální.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Přemek H. 28. 10. 2016 18:31

OK, díky. S tím maximálním jasem jsem to myslel tak, že některé telefony ho mají nízký a venku na slunci je na nich pak prd vidět. U amoledu by to asi neměl být takový problém, ale radši se ptám.
Přemek H.
Junior

Odeslat příspěvekod PeTr7650 28. 10. 2016 19:10

nahrada meteoru na wm se jmenuje meteoradar, ale priprav se na to, ze na wm neexistuje ZADNA aplikace spolupracujici s google aplikacemi (fotky, hledani, drive, etc.)
gmail a synchronizace kontaktu je v pohode, ale pokud pouzivas jakoukoli jinou sluzbu google, na wm na ni nesezenes appku.
Слава Україні!
PeTr7650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 28. 10. 2016 19:50

Premku:
-da sa ale nie ako ked pripojis flashku, ale ako MTP, instalovat nic nemusis
-950 ma aj OTG, takze k nej pripojis flashku
-prehravac je slusny a v systeme je aj ekvalizer, aj skladby sa daju prepinat na zamknutej obrazovke, ale lepsie je to na sluchatkach tak jako aj inde
- videa idu vsetky pokial viem, a mame aj VLC
-jizdni rady WMM su dobre a mame aj super apku Meteoservis
-kryt trochu vrzga pokial sa casto otvara, zial je to tak, ale ak mobil das do obalu, tak to vyriesis
- max jas je dobry, na slnku aj vzhladom na to ze ide o amoled vidis vsetko, a min jas kvoli vecernemu citaniu je tiez akurat
-hry mame ale neni ich tak vela ako na droide, ale s novinkami je to horsie, na windows sa uvadadzaju s oneskorenim
-xl je pre.mnohych dost velka, ak si predtym nemal vacsi telefon 5.5 a viac, vyskusaj si, nie vsetkym to vyhovuje. Ja osobne som XL vymenil za mensiu 950-ku.
-zaujimave ze si sa nepytal na baterku- je to priemer, ak mobil pouzivas viac, ale 1 den vydrzi,
-apky na google sluzby su pre youtube, mapy aj streetview, mail, kalendar, drive ale nie su od googlu
- je menej apiek na hracky ako hodinky ci naramky, pred ich kupou treba pozriet ci su podporovane
-dobre a rychlo foti
-mobil je to slusny, aj ked sa dizajnovo az tak nepodaril, je vidno, ze to neni ziadny lowend
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Přemek H. 28. 10. 2016 22:32

PeTr7650, romo.11: Děkuju za cenné informace a za pomoc.

Sice na počítači W10 mám, ale jejich aplikace téměř nepoužívám. Na video používám výše zmíněný VLC, na hudbu starý dobrý Winamp, na fotky Zoner, atd., ale nebyl jsem si jistý, zda tyto programy lze spustit i v telefonu s W10.

K těm poznámkám:
- bez google aplikací se celkem obejdu
- na poslech hudby používám sluchátka, která tlačítka nemají, přeci jen mají lepší zvuk, než většina headsetů přibalených k telefonům, proto jsem se ptal na možnost posunutí skladeb bez nutnosti odemykat telefon
- co se her týče, nepotřebuju stahovat novinky apod., stačí nějaké karty, 2048, jen občas na odreagování nebo na zabití času při čekání apod.
- záměrně hledám větší telefon, protože mám malý telefon (4,3 palce) a tablet se mi asi chystá do věčných lovišť, tak bych chtěl oboje nahradit jedním zařízením; 4,3 palce je fajn na ovládání jednou rukou, ale na čtení webu, knih a filmy je to dost málo
- co jsem četl recenze, na baterku si nikdo moc nestěžoval a já zas nejsem tak náročný uživatel, takže jsem problémy s výdrží nepředpokládal
- hodinky a náramky nepoužívám, zde problémy nehrozí.

Jen trochu škoda, že 950ka nemá čtečku otisků. Naopak je mi sympatické, že zadní strana je plastová, protože plast klouže daleko míň, než kov nebo sklo. A mě se bohužel dost potí ruce, kovový telefon by mi brzy vyklouzl z ruky.

Ještě dva dotěrné dotazy:
Je možnost využít blesk fotoaparátu jako svítilnu?
U budíků - je možnost si nastavit opakované buzení na určité dny, nebo je potřeba pokaždé budík nastavit ručně? A předpokládám, že budík má funkci "odložit"? :)
Přemek H.
Junior

Odeslat příspěvekod Cova 29. 10. 2016 05:59

Přemek H: Svítilna ano, budík taktéž ano. Co se týká baterky - při střídmém využití mi telefon vydrží tři dny, při intenzivním používání minimálně jeden den...
Cova
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 10. 2016 15:47

Čtečku otisku prstu nemá, ale za to má skener oční duhovky (fungující i přes brýle a za všech světelných podmínek), který je velmi výrazně přesnější (bezpečnější) než čtečka otisku prstu.
Bari007
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků