Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 6. 2016 21:23

Radeji zase 930.950 hnusnejsi, menší displej ve finále při aktivní liště s virtuálními tlačítky a o dost větší než 930.Na "problémy" s mikrofony 950 také trpí, vracel jsem ji kvůli tomu.950 má na slunci o dost horší a méně čitelný displej.U 930 nejlépe sehnat revizi 2.0.0.1 nebo nižší, tam mikrofony neodejdou a mají jiné/lepší zapojení. 2.0.0.2 a vyšší nebrat.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek_03 6. 6. 2016 23:01

Jo, díky za radu, zůstanu u L930. Taky cena lepší...
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod JirikZL 7. 6. 2016 07:21

Přecházel jsem z L930 na L950 a nemyslím si, že je L950 hnusnější - mám hnědý kožený kryt a vypadá luxusně. Je tenčí, displej na slunci je O.K., lištu s tlačítky můžeš schovat. Je ovšem fakt, že displej dost žere baterku a taky se mi stalo, že při zápřahu (natáčení videa) mobil opakovaně vytuhl a vytahoval jsem baterku. Foťák i s trojdiodou blesku je o něco lepší a glance screen je fajn, brzy mají přidat probuzení dvojklikem, paměťovka je bonus navíc. Naproti tomu končí podpora HERE Drive+ a ČT, což mě hodně prudí a vadí mi, že nemá aktivní rádio FM, i když prý modul má. Kvůli foťáku jsem s L950 relativně spokojený, ale pokud přihlížíš k ceně, jednoznačně zůstaň u L930.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 6. 2016 07:42

Rozhodně L950. Mnohem lepší foťák, lepší displej, vyšší výkon + Continuum (návyková věc jen na rychlé najití něčeho na internetu nebo mail). A je tenčí.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod radek_03 7. 6. 2016 08:03

Tak jsem našel L950 za slušnou cenu a zvážil plusy: delší podpora SW - jistý RS2, kontinuum, paměťovka, snad dual sim, lišta se dá zasunout, lehčí... Nevýhody: design (dají se dokoupit krytý), zbytečně velké rozlišení displeje (žere baterku). Takže koupím nakonec L950. Díky všem za reakci.

EDIT: Tak jsem nakonec koupil l950, proti l930 designově mizérie, funkčně lepší. Zatím funguje výborně s poledním fast insider RS.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod radek_03 23. 6. 2016 05:32

Tak po 14 dnech nelituji, vše ok! Všechno jede jak z praku! Zatím jsem spokojený.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod JirikZL 23. 6. 2016 07:16

Neváhej vrazit peníze do MOZO krytu, kvůli povedenějším tlačítkům a cívkám je sice dražší, ale rozhodně stojí za to a mobil neuvěřitelně získá šmrnc.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod radek_03 23. 6. 2016 08:51

Právě jsem včera Mozo koupil, dnes večer ho nasadím. Před L950 jsem měl L930, vrátil jsem ho po 3. reklamaci mikrofonů. Kovový rámeček byl super, ale jsem rád že jsem za vrácené peníze vzal L950, ještě mě něco zůstalo. Hardwarově je L950 o skok lepší, SW už je doladěný, za mě super mobil i OS.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod petrh68 23. 6. 2016 18:06

Windows Store.jpg
Windows Store.jpg (17.3 ) Zobrazeno 5276 krát
Poprosil bych zdejší znalé o radu. Koupil jsem v pondělí L950 s promo akcí na DisplayDock zdarma. Je to můj první W10 telefon, tak netuším kde je chyba: když se pokusím stáhnout aplikaci Lumia Offers, přes kterou se má registrovat, napíše Windows store hlášku že aplikace nepoběží na mém telefonu (přesněji viz. obrázek).
Stahování z nainstalovaného Store bez problému, z výše uvedeného ani ťuk (google aj.)
Skusil jsem si vygůglit radu, žádná nepomohla a Windows podpora mi napsala stáhněte si aplikaci a postupujte dle návodu?! Jsem starší pán a v tomhle horku mě snad trefí. Promo končí 30.6.2016, že by finta
jak vyprodat končící model?
Dík za každou radu.
petrh68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dantechno 24. 6. 2016 07:51

V sobotu jsem upgradoval z 930 na 950 XL. Promo akci jsem vyuzil .. Zkus jestli mas nainstalovane veskere aktualizace ( telefonu + aplikaci ), myslim ze me to také nejdriv něco podobného hlasilo. Kazdopadne Displaydock je po trech pracovnich dnech doma. Super rychle dodani musim rict - strasili me 4-8 tydny.
Dantechno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hudech 26. 6. 2016 12:35

Neví někdo proč se mi nechce outlook sesynchronizovat s emailovým účtem u centrumu?
hudech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 26. 6. 2016 12:49

Zdarec, pokoukávám po této Lumii, všiml jsem si, že pěkně zlevnila. Momentálně mám iPhone 5S, který pomalu dosluhuje. Původně jsem čekal na model Lumia 930, ale před dvěma lety přišla příliš pozdě. Proto jsem se vracel k Applu.

Windows 8 jsem měl rád a byl jsme s nimi spokojen, ale jak jsem zběžně proletěl tuto diskuzi nelze si nevšimnout, že Lumia 950 po SW stránce zřejmě nefunguje. Jak to vypadá s posledním buildem? Pozorujete nějaké závažné bugy, které způsobují pád aplikaci nebo dokonce restart systému?

Na iOS jsem teď nemusel nic řešit, tak mi kdyžtak rovnou napište zda se mám na to vykašlat, a setrvat u Applu.

Za každou radu dík. :)
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hudech 26. 6. 2016 14:56

Koupil jsem v pátek 950 Xl, postahovala si aktualizace softwaru, pak jsem si dostahoval apky, když napoprvé jsem synchronizoval Bluetoothtak si mobil dával na čas najít přístoj. Ale jakmile se spároval připojeuje se ihned. Asi si musí soft v mobilu dosednout.

-- 26. 6. 2016 16:30 --

Jakou navigaci máte v 950 ?
hudech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 6. 2016 16:22

SW už je OK, funguje bez problému.

Navigaci používám HERE, která sice možná není nejlepší, ale používám ji tak velmi málo (v autě mám zabudovanou navigaci), že mi je to prakticky jedno. Víc používám Seznam Mapy.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 6. 2016 16:39

V aute mam taktéž integrovanou navigaci, avšak pouzivam Navigon, rychlejsi (castejhsi) aktualizace map i celkove pouziti.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků