Microsoft Lumia 640 / 640 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod romo.11 6. 4. 2018 12:48

petr311: mal som presne tieto problemy, bolo to SD kartou, mobil si s nou nejako nerozumel, fotak sa zasekaval, aj cely mobil, obcas vypisalo hlasku o odpojeni karty atd. Vymenil som za inu a preslo to. Problemy s SD kartou sa mozu prejavit aj ked das nahravat fotky na internu pamat, casto nepomoze ani jej naformatovanie
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 12:50

No jo, ale to se pak naskýtá otázka, jestli ta obnova má vůbec nějaký smysl, když dám obnovit vše jak bylo, tak se tam případně může projevit stejný problém? By mě zajímalo, jestli už někdo řešil stejný problém s foťákem a jestli opravdu pomohlo obnovení do továrního nastavení. Aby to nebyla zbytečná ztráta času. Já právě fotim poměrně hodně, tak si nejsem právě jistý, jestli odešlo něco v mobilu a nebo je to sw problém.

Přechod na droida nás asi čeká dříve či později všechny, dost mě ale děsí představa, že asi přijdu o všechny data, telefonní seznam, poznámky v onenote a na onedrive apod. Nebo lze tohle nějak přenést na droida?
petr311
Junior


Odeslat příspěvekod Buchtič 6. 4. 2018 12:56

mě se to sekalo i dyš sem SD kartu vyndal :pozor
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 4. 2018 13:03

Možná málo místa v interní paměti.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 13:14

romo.11 píše:petr311: mal som presne tieto problemy, bolo to SD kartou, mobil si s nou nejako nerozumel, fotak sa zasekaval, aj cely mobil, obcas vypisalo hlasku o odpojeni karty atd. Vymenil som za inu a preslo to. Problemy s SD kartou sa mozu prejavit aj ked das nahravat fotky na internu pamat, casto nepomoze ani jej naformatovanie

Tak v mém případě to rozhodně sd kartou není. Měl jsem ji i vyndanou a chová se to úplně stejně. Lze cvaknout pár fotek, pak se to sekne a na displeji se zobrazí Ukládá se. No a pak jedině restart mobilu, jinak se to neodblokuje. A těch pár fotek, co se podaří cvaknout, tak po otevření fotogalerie jsou k dispozici jen malé náhledy a stale to píše Ještě pár závěrečných uprav... No a stejně se to korektně neuloží . Takže opravdu už zbývá jen poslední pokus - obnovit do továrního nastavení a pokud i to selze, tak směr popelnice, jinak už nevím co s tim. Mobil bez funkcniho fotoaparátu pro mně nemá žádnou cenu.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 6. 4. 2018 13:23

Teď si vybavuji, že s těmi náhledy, nebo chybně uloženými/neuloženými fotkami se mi to taky párkrát stalo. Těžko říct, čím to je. :hm
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 6. 4. 2018 13:54

ozaj a skusal si inu apku na fotenie? Proshot, Oneshot napriklad
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 18:43

Takže nefunkční fotoaparát mně už vážně naštval, tak jsem se tedy pustil do posledního pokusu o zprovoznění. Provedl jsem návrat do továrního nastavení - telefon kompletně přemazán, proběhla nová instalace. Po dokončení instalace jsem přeskočil co šlo, ani jsem se nepřihlašoval ke svému účtu ani nic jiného, prostě jen čistá instalace systému. No a pak jsem spustil aplikaci Kamera. Nastavil jsem si hned ukládání na kartu a začal fotit, prostě jen tak práskat jednu fotku za druhou, až to HW prostě nestíhal zpracovávat. Asi po 10 snímcích aplikace spadla... nicméně fotky se uložily, jen se u nich chvilku zobrazovalo hlášení - probíhá poslední úpravy, no a pak fotky normálně funkční. Zkusil jsem opětovně spustit fotoaparát a fotil další sérii fotek, tentokrát bez problému, jen sem tam vyskočila hláška - ukládá se - ale ta po chvilce zmizla a šlo fotit dál. Tak jsem připojil Lumii k PC a byl zvědavý, jestli se fotky uložily ve správném formátu. A ejhle, krásně vše načetlo, PC automaticky nabídl stažení nových snímků, fotky krásné, čisté, v plné velikosti jak dřív. :-)

Takže paráda, zdá se, že přeinstalace tento problém vyřešila. Tak teď zkusím mobil obnovit do původní podoby - natáhnout zálohy atd. a uvidím, jak se to bude chovat. Až otestuji, dám vědět.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 4. 2018 20:07

Ukladas na kartu a nakopnuta karta muze zpusobovat takove problemy.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 20:20

U Lumie 640 XL opravdu jinam než na kartu nelze nic ukládat, těch ubohých 8GB prostoru stačí jen s potížemi na chod mobilu a ne tak na ukládání fotek, videí apod. A pokud by to dělala karta, tak bez karty by mobil fungoval ne? Ale to jsem psal o tom pokusu už o pár příspěvků výše. Podle mně to jednoznačně vypadá na chybu ve windowsu. Uvidím, co to bude dělat, až vše obnovím, ted tu s tím zápasím, jak jsem měl obavu, bude to na dýl vše dát znovu do kupy... :-(
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 7. 4. 2018 10:04

a jaky Windows tam vlastne mas?
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 4. 2018 14:48

petr311 píše:U Lumie 640 XL opravdu jinam než na kartu nelze nic ukládat, těch ubohých 8GB prostoru stačí jen s potížemi na chod mobilu a ne tak na ukládání fotek, videí apod. A pokud by to dělala karta, tak bez karty by mobil fungoval ne? Ale to jsem psal o tom pokusu už o pár příspěvků výše. Podle mně to jednoznačně vypadá na chybu ve windowsu. Uvidím, co to bude dělat, až vše obnovím, ted tu s tím zápasím, jak jsem měl obavu, bude to na dýl vše dát znovu do kupy... :-(


Zalezi take na znacce karty. Mam nekolik modelu a ani jeden sw jeste takto nechoval, takze spise nez na vadu sw, to vypada na vadu hw.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsys 7. 4. 2018 16:24

Mám to stejné s Lumií 830, vubec nepoužívám SD kartu a mám 7GB volných. Windows poslední Insider, ale dělaly to v různé míře všechny verze 10tek. 8ka to nedělala nikdy. Po kompletním resetu to chvíli funguje a pak to dělá zas.

-- 7. 4. 2018 17:25 --

Bohužel Lumia skončila v šuplíku a teď mám Samsung S9
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 4. 2018 09:14

830 mam a pouzivam, neudelala to ani jednou. Takze problem "desitek" to neni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků