Microsoft Lumia 532 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reku 8. 7. 2015 19:57

Pokud máš dual sim verzi, tak do do jednoho slotu stačí dát Kaktus, kde 80MB přijde měsíčně na 50 korun. Dokonce se dá dobře slevnit, když se využije bonus k dobití - více ve vláknu o virtuálu Kaktus.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 7. 2015 20:08

A nebo SIMka od mobil.cz kde je za dobití 200MB dat zdarma na 30dnů, nebo něco má i Tesco?
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chalitmon 9. 7. 2015 09:43

Zdravím a prosím o radu,

jde u dual sim verze nastavit že 1. sim bude pouze na volání a sms s předplacenkou Twist (a asi zavolat operátorovi ať tam úplně vypnou data - jestli to jde u T-mobilu) a druhá sms by byla pouze na data (whatsapp, internet apod. pravděpodobně přes nějakého virtuála do 100 Kč/měs.)? Telefon budu kupovat svojí mamce, tak aby to nemusela pokaždé nějak přepínat apod.

Díky
chalitmon
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 7. 2015 09:46

Bez problému, sám to takhle mám.
anonymni

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 7. 2015 09:51

Ano, na plochu lze připnout dlaždici telefon jen pro jednu sim a podobně i zprávy. Data pak budou nastavena na druhou sim.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kolousek001 9. 7. 2015 13:27

Tak jsem byl dneska si nechat v O2 oříznout SIM a nastartovat telefon, dali mi rovnou novou se stejným číslem, což je fajn ...

Ale hned mi tam nabídli řešení na ten internet a to celkem zajímavý, vzhledem k tomu, že mám ten dual sim, tak prej že by mi dali úplně novou SIMKu speciální jen na internet a tam bych platil 200 Kč za 1,5 GB na měsíc? To je celkem dobrá nabídka ne? Není to pod žádnou smlouvou nic nepodepisuju a kdykoliv to můžu zrušit. Co sem koukal na ty virtuály za podobnou cenu mají třeba jen 500 Mb, tak si říkám, že pro mě by bylo 1,5 GB až moc, když bych využíval tu inteligentní wifi kde by byla ...


Jinak co mě pobavilo a musím říct, vytáhnul jsem tam ten telefon a ta slečna hned, jé to je pěknej telefon a co to je zač, to vůbec neznám ... :D :D si říkám, aha tak to bude asi jeden z důvodů proč u nás ty Lumie moc nefrčí když je ani prodavači neznají :D

Ale mě osobně co sem ten systém viděl tak nějak poprvý tak sem se do toho dostal hodně rychle, kámoška co má 520 mi dneska poradila trochu s dlaždicema jka je uspořádat a dala nějaký tipy ale jinak naprostá pohoda a hned sem se do toho dostal. Nechápu, proč se do toho lidem nechce a co v tom vidí za složitosti??? Krásnej svižnej, přizpůsobivej systém ... :hm
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 7. 2015 14:01

Však nikdo netvrdí, že není svižný, nepřizpůsobivý. Dost lidí dává přednost Androidu třeba proto, že je na něj víc aplikací. Každý to tvrdí :) Je to pravda, ale v 99% najdeš i na WP alternativu.

Do toho netu za ty dvě kila bych asi šel. Wifi taky není všude a pro mě osobně nebýt online stále je dost problém. Messengery, volání přes internet, maily, zvykl jsem si to používat.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod folder 9. 7. 2015 16:39

Potřeboval bych poradit, s WP nemám dost zkušeností:
1. na staré SIM jsem měl uložené odeslané SMS, kde je v telefonu najdu?
2. existuje nějaké možnost, aby se telefon po připojení přes USB k PC s W8.1 choval jako "mass storage", jako např. USB flash disk?
3. existuje nějaké rozšíření/nastavení pro Total Commander pro snadný přenos dat?
4. existuje nějaká funkční aplikace pro nahrávání hovorů?
Ď!
folder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 7. 2015 17:52

Ahoj,
ad1) Nenajdeš, nelze je zobrazit.
ad2) Chová se tak standardně, data lze do telefonu přenášet bez externího softwaru.
ad3) Neexistuje, použij průzkumník.
ad4) Ne, bude součástí W10.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kolousek001 9. 7. 2015 18:28

Asi to vemu u toho O2 , 200 Kč za 1.5 GB se mi zdá hodně dobrý, když třeba ten virtuál kaktus např. má za 300 Kč jen 1 GB, což je prostě jasnej neprospěch ...

Jinak s telefonem už si fakt hraju a je vážně skvělej a ten systém sem si prostě hned zamiloval :D fakt mě štve že má tak špatný postavení na trhu a prakticky nejistou budoucnost, kde se klidně může stát, že za rok nebude existovat ...
U těch map mě akorát fakt štve ta nemožnost nastavení průjezdných bodů, zkusil sem si tam dát trasu do prahy kterou pojedu zejtra a ikdyž se navigace offline chytne okamžitě, což je naprosto supr tak mi to hází jak sem předpokládal špatný trasy a díky neschopnosti Here - Nokie nebo koho tam přidat jednu prkotinu jako průjezdní bod se budu muset navigovat postupně :D :D
Fakt nechápu tu demenci toho, proč to tam není, mi říkejte že je to tak složitá věc.
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 7. 2015 21:54

Tak Kaktus má taky možnost koupit za 50 korun obnovovací balíček 80MB měsíčně a kdykoli dokoupit 500 MB za stovku a to i opakovaně. Když k tomu využiješ dobití v Happy day (cca 3x měsíčně) , tak máš dvojnásobný kredit a vyjde to vse na polovinu - vice v tématu Kaktus.
Stará nabidka Tesco do konce roku je za 175 korun (včetně bonusu) za 1GB dat a obnova FUP za reálných 50 korun, když máš Clubcard a koupíš starou simku - viz. téma Tesco.
Ta nabídka od O2 1,5GB za 200 není nijak supervýhodná, ale jde to.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kolousek001 9. 7. 2015 22:39

O tom Kaktusu přemejšlím no, u O2 bych měl velkej objem dat zase co bych snad ani nespotřeboval a měl bych pokoj.

Ale u Kaktusu je zase dobrý že někdy člověk net v mobilu používá míň tak stačí těch 80 Kč a někdy víc tak se to dá zvednout, teda jestli to dobře chápu, tak to můžu u nich přes web si buď zvýšit nebo snížit ...

Jen tam koukám je to u těhle virtuálů asi trochu horší s internetem v zahraničí ... No nebudu už tady tím spamovat a napíšu si přímo do tématu tomu určenýmu.
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod Martinpa 16. 7. 2015 08:30

Tak jsem také neodolal a telefon zakoupil dceři k narozeninám.
Pro srovnání mám tyto telefony - stařičký Siemens CX65, hloupý Samsung Monte a chytrý Samsung NoteII
* operační systém je jednoduchý a základy (telefonování, sms, práce s dlaždicemi a obrazovkami) ovládne 9ti leté dítě a starší člověk za půl hodiny
* citlivost WiFi hodnotím jako nejlepší ze svých dosavadních dotykových telefonů (třeba takový NoteII měl problém se ztrátou signálu při procházení se po bytě)
* citlivost GPS také vynikající, chytající se v bytě, v panelové zástavbě i lese (nejtragičtěji se ukázal Samsung Monte, po několika minutách našel 2 satelity, samozřejmě bez určení polohy a to i po stažení almanachu + výpadky za provozu,atd.)
* práce ve store přehledná včetně instalací (což se nedá říci o NoteII, napíše, že gratulujeme aplikace se nainstaluje, ale kdy a proč ne hned se nikde nedozvíte)
* co bych obchodu vytknul je to, že pokud nejdete po konkrétním názvu programu, tak dohledat dle funkčnosti je leckdy nemožné
* co se týče paměti 8GB, tak pro skromného člověka je dostačující - stáhnul jsem mapy ČR, SR a ještě kompletní ČR pro mapy.cz a stále mám několik GB volného místa
* celková svižnost telefonu je bezvadná a komfort volání a psaní zpráv se již velmi přiblížil stařičkému Siemensu
* výdrž baterie dostačující - běžně 2 dny s pár hovory denně, využíváním WiFi a hraním
* možnosti nastavení jsou vzhledem k jednoduchosti systému také "jednoduché", rozuměj pouze základní bez možnosti větších zásahů,
navíc není nastavení nijak kategorizováno a vše leží na jedné hromadě, přesto díky malému množství nastavení je přehlednější než u obou samsungů,
kde je díky množství nastavení v androidu umocněném ve zprzněném touchwizu, kde jsou položky na nelogických místech, atd. - zde opět vede starý Siemens, kde je vše v přehledných kategoriích (holt dělal to Němec a ne Korejec)
* aplikace jsou taktéž bez ladu a skladu v jednom nekonečném seznamu, sice s možností výběru dle počátečního písmena, ale od starého Siemensu je to stále na míle daleko
* obojí snad zlepší přechod na W10, kde jsem alespoň u nastavení viděl kategorizaci položek
* nemožnost přidat vyzvánění skupině kontaktů - nutno otrocky vkládat ke každému kontaktu
* pak zde mám pár podivností, na které jsem přišel při práci
- dvojpoklep funguje pouze když se zamkne telefon a bezprostředně se poklepe, jinak je to loterie
- glance screen se mi nepodařilo rozjet, jenom v jednu nestřeženou chvíli zobrazil čas a pak už se mi nikdy nezobrazil
- pokud někomu volám, tak zčerná obrazovka a je nutno pro ukončení hovoru stisknou na cca 2s zamykací tlačítko a pak do 1s stihnout kliknout na ukončení hovoru, jinak se opět obrazovka začerní
(nastavil jsem jas na nízký namísto automatického a hle již funguje přibližovací senzor a zhasíná/rožíná obrazovku dle přiblížení)

Celkově hodnotím telefon jako velmi dobrý a vhodný pro děti, stařešiny a lidi co si nahrají svých pár aplikací, provedou natstavení a již telefon jenom užívají.
Martinpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolousek001 22. 7. 2015 15:46

Chci se zeptat, po chvilce používání, jak jste na tom s výdrží baterie?

Mě příde naprosto tragická třeba. To ten telefon zatím ani skoro vůbec nepoužívám protože něco vyřizuju na služebním a internet sem si tam ještě nedal, ale prostě když mi to sebere přes 10% jen přes noc kdy telefon "prakticky spí" a neměl by nic dělat tak to je celkem masakr no :D a když přes den pošlu jednu dvě SMS, občas se na něco mrknu atd... Tak to de brutálně dolů. Nedovedu si vůbec představit jak by to mohlo vydržet alespoň den při namáhavějším používání ....

A ještě se chci zeptat ohledně HERE MAP , nevím jestli jim nerozumím nebo to neumím najít ale připadají mi úplně k ničemu, oproti Ovi mapám na Symbianu, třeba při klasický navigaci tam nejde skoro vůbec nic nastavit, samozřejmě průjezdní body to je klasika, ale třeba i ty blbý Ovi mapy mi zobrazovaly na mapě restaurace, bankomaty atd... což se kupodivu někdy hodilo, tohle ukazuje maximálně tak benzínky a to ještě když kolem nich jedu, k čemu mi to jako je? :D

A taky by mě zajímalo jestli se někam do těch map dají zadat GPS souřadnice, nikde sem to nenašel. Občas totiž s kámošem vyrazíme na Geocaching hledat krabičky a kupodivu na starý Nokii to byla celkem pohoda, vím že tenhle krám nemá ani kompas, za což by někoho měli pověsit, ale že by tam snad ani jako nešly zadat souřadnice a jít prostě podle mapy???
To bych byl s Geocachingem asi pěkně nahranej, protože co vidím a čtu, tak všechny aplikace na Geocaching na WP stojí za hovn*
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 7. 2015 21:13

ad navigace) Co konkrétně nejde nastavit? "Skoro nic" je takové dost neurčité..., to jaké zájmové body se ti mají zobrazovat se dá (překvapivě) nastavit v navigační aplikaci, pokud chceš najít restauraci, tak (překvapivě) zadej do vyhledávání "restaurace"....pokud si online, načtou se ti aktuální restaurace ve tvém okolí...
ad GPS souřadnice) Aplikace Here není na geocaching, souřadnice tam tedy nezadáš.

A že si koupíš telefon bez kompasu a pak nadáváš, že nemá kompas, no tak za to by měl asi viset ten co si ho koupil....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků