Microsoft Lumia 532 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2015 08:19

Super. Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 7. 2015 10:51

Starší článek - http://www.windowscentral.com/some-low- ... era-issues

Dnes aktualizace dorazila.CZ distribuce, FW updatovan na verzi jako v clanku.

FW 02074.00000.15234.28003, OS 8.10.14234.375
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 4. 7. 2015 13:36

nnnokiaE52 píše:Nepochlubil by se někdo screenem úvodní obrazovky? Pro inspiraci ...
Nějak vnitřně bojuju s tím, co tam všechno nechat a jak to uspořádat.. Tak by bodnul nějakej příklad.
Dík
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod malir66 4. 7. 2015 13:48

Třeba takhle.
Přílohy
wp_ss_20150704_0001.png
malir66
Junior

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 4. 7. 2015 20:52

Pod mailem je ještě 9 dalších aplikací ve střední velikosti (3 na řádek).
Přílohy
wp_ss_20150704_0004[1].png
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 4. 7. 2015 23:34

Jaktoze mate ty fotky pod dlazdicema takový pěkný, me to vždycky na ne nahodi takovej sedej pruhlednej overlay (asi aby pozadí nepohltilo údaje na dlazdicich) ale vypadá to potom tak otřesne vyblite (a to mam amoled na 735)...
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malir66 5. 7. 2015 06:23

zip123.....Tak to netuším. Můj obrázek je taky L 735 a je to stažená tapeta a uložená na pozadí. Mám pocit že na rozostření pozadí byla nějaká aplikace,telefon sám to neumí.
malir66
Junior

Odeslat příspěvekod Kolousek001 5. 7. 2015 08:45

Zdravím,
tak sem se konečně dokopal ke koupi novýho telefonu, ikdyž se mi po starý dobrý C5-03 bude stýskat :D :D
Mám ale pár dotazů před koupí abych pak něco nedoháněl.
1) bude bezrpoblémový upgrade na Win 10? Tady hádám že snad bez problému
2) Jaká se do toho dává paměťovka, někde totiž je napsáno SDHC, někde zase SDXC a zrovna ty SDXC jsou drahý jako prase. Tak mě zajímá, jestli tam jde třeba tohle:
https://www.alza.cz/sandisk-sdhc-16gb-u ... 169995.htm

3) Jak je to s navigací? Z tý starý Nokie jsem zvyklej na poměrně slušnou navigaci, úplně zdarma, protože internet sem zatím nevyužíval a zatím ani u novýho telefonu bych nevyužíval.
Vím, že jsou tam teď nový Here mapy což je asi náhrada za ty Ovi, ale jak šlape navigace v offline módu? U tý Nokie byl právě problém, že v offline, trvalo celou věčnost, než se navigace chytla takže to už sem skoro dojel do cíle než začla :D

4) Potřeboval bych poradit nějakou slušnou nabíječku do auta, co strčím do zapalovače a má trošku delší kabel ...
Co se koukám po webu tak je tam spousta nabíječek nebo jenom těch redukcí do zapalovače, ale všechno to vypadá jako totální šmejdy co se zachvíli rozbijou a podle recenzí asi ano.
http://www.exasoft.cz/nokia-dualni-nabi ... 24163.html - šlapalo by tam něco takového? V autě už mám podobnou ale né na nabíjení přes USB právě ... :/ Ale 77mm délka mi příde docela málo.
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 7. 2015 08:50

Ne ta karta ti tam nepůjde, nevejde se totiž do toho slotu v telefonu :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolousek001 5. 7. 2015 09:00

Já sem blbec samozřejmě, měla to být tahle:
https://www.alza.cz/sandisk-micro-sdhc- ... 217994.htm sem to hledal rychle a nedal sem tu micro spíš mi de o to SDHC/SDXC jak to je, když každej obchod to má jinak napsaný.
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 5. 7. 2015 09:00

Kolousek >

ad 1. Ano, bude OK
ad 2. micro SDHC
ad 3. Je tam předinstalovaná celosvětová a zdarma Here Drive+. Sice neumí průjezdní body, ale naviguje dovře, mapové pokrytí podrobné do čísel popisných. Jinak není marné si zakoupit třeba Sygic (nyní v akci do konce července) full Evropa doživotně za nějakých cca 700, CoPilot stojí okolo litru taky full a lifetime.
ad 4. zadej si do Heuréky "auto nabíječka" a vyber si jen ten bazmek do zapalovače a do něj napíchneš USB kabel libovolné délky, ne?
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolousek001 5. 7. 2015 11:45

Díky za odpovědi. Jinak kolik třeba zabírají ty Here mapy, když si tam dám jen okolní státy třeba nebo někdy max nějakej navíc na dovolenou. Já nejsem ten typ co by měl v telefonu tuny hudby a videa ale jestli ta 16GB karta + 8GB telefon nebude málo :D

To, že ty mapy od nich neumí průjezdní body je průser velikého kalibru hodný tak na šibenici, ale dá se bez toho přežít ...

Tu nabíječku vím, asi myslíš něco takovýho:
http://www.exasoft.cz/fsp-fortron-micro ... 24449.html ,
ale na tyhle věci čtu vesměs negativní recenze, že je to sračka co se zachvíli rozbije, že nemusí to pasovat do každýho zapalovače atd... Navíc teda nvm jak vypadá nabíječka u tohoto mobilu ale to bych si stejně musel dokoupit ještě kabel zvlášť ne?

Btw, používáte nějaký kryty, pozdra atd, já jen jak je ten mobil náchylnej na poškrábání, rozbití, cokoliv jestli se nevyplatí hned koupit nějaký pouzdro, který za to stojí ...
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 5. 7. 2015 12:16

Here mapy jsou na telefonu s 8GB úložištěm průser, dáš tam CZ+SK+PL a pak už jen jednu z okolních zemí a šlus.... mapy se na SD přesunout nedají, takže pokud chceš aktivně využívat navi, tak si buďto kup nějaký ten Sygic nebo telefon s 16GB (L830). Já mám CR+SR+PL+UA+západní okruh RF a je to na 3,28 GB. ITA 650 MB, DE 903 MB, A 272 MB
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolousek001 5. 7. 2015 14:46

To nějak nehrotím, jezdím výhradně po česku a vždycky se dá nějakej stát vymazat atd... Tak to nechám bejt když to jde teda jenom na paměť telefonu což je taky zajímavá věc no ... Příde mi, že ty telefony jsou fakt super ale s tolika a tolika menšími a hlavně zbytečnými nedostatky ...

Jenom, jak teda vypadá ta nabíječka co dávají k telefonu, má microUSB na jednom konci do telefonu i velký USB s redukcí do elektriky nebo rovnou do elektriky?
Jestli mám teda koupit tu nabíječku do auta jen ten sráč do zapalování a nebo nějakej komplet.
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 7. 2015 08:06

hotovyrado píše:Here mapy jsou na telefonu s 8GB úložištěm průser, dáš tam CZ+SK+PL a pak už jen jednu z okolních zemí a šlus.... mapy se na SD přesunout nedají, takže pokud chceš aktivně využívat navi, tak si buďto kup nějaký ten Sygic nebo telefon s 16GB (L830). Já mám CR+SR+PL+UA+západní okruh RF a je to na 3,28 GB. ITA 650 MB, DE 903 MB, A 272 MB


Porad jako kolovratek. Musis neustale opakovat tu svoji polopravdu, ze 8GB je pruser? CR+SR+PL zaberou dohromady 830MB, s rakouskem 1,1GB, s celym Nemeckem (ktere lze ovsem stahovat po castech) 2GB takze ti zbyva jeste spousta mista na dalsi zeme ci aplikace.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků